1700 TL lik PC Topladım Yorum/Önerilerinizi Bekliyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Jelly_Bean

Jelly_Bean

Üye
    Konu Sahibi
1700 TL lik PC Topladım Yorum/Önerilerinizi Bekliyorum
Kasa: Dark Evo II 550W 4 Kırmızı LED Fanlı Siyah Şeffaf Yan Panelli ATX Oyuncu Kasası (EVO 2) - 103,01$+KDV - 224,86 TL
İşlemci: AMD Phenom II X4 965 Black Edition AM3 8MB 3.4GHz Dört Çekirdekli İşlemci - 122,00$+KDV - 266,32 TL
Anakart: Gigabyte GA-880GM-USB3 AMD 880G AM3 DDR3 USB3 Mikro ATX Anakart - 81,80$+KDV - 178,57 TL
Bellek: Corsair XMS3 4GB DDR3 1600MHz CL9 Tek Modül PC Belleği (CMX4GX3M1A1600C9) - 29,60$+KDV - 64,62 TL
Ekran Kartı: VTX3D ATI HD6850 1GB DDR5 256 Bit PCI Ekspres Ekran Kartı - 146,03$+KDV - 318,79 TL
HDD: Seagate 500 GB 7200 RPM 16 MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK (ST500DM002) - 89,59$+KDV - 195,57 TL
Ses Kartı: Creative Audigy Value SE 7.1 PCI Ses Kartı - 28,58$+KDV - 62,38 TL
Monitör: HKC 2211C 21,6" 2ms Wide Screen Led Monitör - 128,87$+KDV - 281,33 TL
Diğer(Optik sürücü,antivirüs vb.)118 TL
TL TOPLAM: 1720.04 TL

Bolca oyun oynayacağım bir sistem toplamak istiyorum bir sitede böyle birleştirdim ama doğrumu yaptım bilmiyorum.High-end grafikler istemiyorum benim için medium-high grafikleri karşılasın yeter.Yorumlarınızı,önerilerinizi,eleştirilerinizi bekliyorum.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
bu fiyata daha güncel daha güzel bir kasa çıkabilir ortaya.. :)
şuan meşkulum. musait olunca hazırlayıp koyarım buraya parça isimlerini :oke:

Jelly_Bean

Jelly_Bean

Üye
    Konu Sahibi
Para vermişken maksimum düzeyden yararlanmak istiyorum 1700 TL bütceçeye yeni çıkan oyunları yüksek ,gelecekte çıkabilecek oyunları orta , bundan 3-4 sene sonrasının oyunlarını en düşük ayarlarda oynamak istiyorum.Hiç yoktan geleceğe dönük olsun toplayacağın sistem şimdiden teşekkür ederim.İşlemci INTEL olursa sevinirim.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye

hepsini hazırladım buraya..
piyasayı araştırarak daha ucuzu bulunarak alınabilir...
monitörü değiştirme o fiyata en iyisi HDMI girişi var FULHD görüntü verir :oke:

Jelly_Bean

Jelly_Bean

Üye
    Konu Sahibi
Eline sağlık güzel toplamışsın ama bi sorum olacak bu amd buldozer serisi işlemcilere herkes kötü diyor işte phenom ii x4 955 den yavaş diyolar işte pek güvenemedim bu amd işlemciye.Zahmet olmassa bu sistem ile uyumlu intel işlemci ve intel anakart önerebilirmisin? (amd işlemcilerden 50-100 tl daha fazla verebilirim intel işlemcilere)

Edit: burada işlemcilerin pc mark testi var fx 4100 işlemci baya aşağılarda kalıyor bu işlemci yerine amd phenom II x4 965 black edition almam daha mantıklı olmazmı.Çok oyun oynadığım için performans benim için 1. sırada .

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Eline sağlık güzel toplamışsın ama bi sorum olacak bu amd buldozer serisi işlemcilere herkes kötü diyor işte phenom ii x4 955 den yavaş diyolar işte pek güvenemedim bu amd işlemciye.Zahmet olmassa bu sistem ile uyumlu intel işlemci ve intel anakart önerebilirmisin? (amd işlemcilerden 50-100 tl daha fazla verebilirim intel işlemcilere)

Edit: burada işlemcilerin pc mark testi var fx 4100 işlemci baya aşağılarda kalıyor bu işlemci yerine amd phenom II x4 965 black edition almam daha mantıklı olmazmı.Çok oyun oynadığım için performans benim için 1. sırada .
sen oyunda aradaki farkı anlamazsın...
ama şunu söyleyeim..
phenom II serisi X4 işlemciler çok ısınıyor
fanı çok gürülti yapıyor...
haa ama ben phenom istiyorum dersen.. 965 al..

intel konusunda intel aşırı pahalı + 150 TL daha lazım enaz...

• Beğen
Tepkiler: Jelly_Bean
Jelly_Bean

Jelly_Bean

Üye
    Konu Sahibi

sen oyunda aradaki farkı anlamazsın...
ama şunu söyleyeim..
phenom II serisi X4 işlemciler çok ısınıyor
fanı çok gürülti yapıyor...
haa ama ben phenom istiyorum dersen.. 965 al..

intel konusunda intel aşırı pahalı + 150 TL daha lazım enaz...

Tamam,ısınma konusu bilgisayarlarda en nefret ettiğim konudur.Bu nedenle bulldozere biraz daha yakınım.Teşekkürler bilgilendirdiğin için.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...