15 Masalı bir İnternet Cafe Açmak Tahminen ne kadara mal olur ?

Sponsorlu Bağlantılar

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
15 Masalı bir İnternet Cafe Açmak Tahminen ne kadara mal olur ?
İyi forumlar arkadaşlar.

başlıkta da belirttiğim gibi 15 masalı bir internet cafe açmak aşağı yukarı ne kadara mal olur acaba ?

- bilgisayarlar en az cald of daty serisini açabilmeli.
- bilgisayarlar ikinci el de olabilir.

sadece bilgisayar olarak hesaplamayın. yani bilgisayar masasından tutun yazıcısına, vergisine herşeyine kadar acaba ne kadara mal olur ?

böyle bir düşüncem var da...

Turan

Turan

Üye
sadece pc ler 10-15bin arası olur. Masalarıda 2.el 3-5 bıne alsan 18bin kafadan gider.

yunus4554

yunus4554

Üye
12.ooo=pc=4ooo=masa=4oo=ilk ay kira toplam = 16.400 :)

nokia_belle

nokia_belle

Üye
Bu aylarda tavsiye etmem öyle bir yeri açmanızı,zarar etme oranınız fazla olabilir.
Eğer böyle bir düşünceniz varsa,okulların açılmasını bekleyip okul yanında bir dükkan kiralayıp,orta halli bilgisayar bulup spot eşya satanlardanda masa sandalye aldınız mı,o zaman tamam olur ama dediğim gibi dükkanın iş yapması önemli,cephesi,nereye yakın olduğu,düşündüğünüzün orada gidebilceğine kanaat getirdiğiniz zaman ona atılın derim.
Yoksa kiralayacağınız yerde o gitmeyecekse,zarara çevirdiğinde insanın canı sıkılıyor,düşündüğümden diyorum zaten

İnternet cafe gitmezde,alternatif olarak gençlerin geleceği cafe olur o gider yada yer uygundur öyle birşeye internet cafe gider,
alternatifler bulun,iş yapması önemli ilk önce size gelir sağlıyacak ki sizde rahat edin
Onu düşündüğünüz yerde bence,ara ara o bölgelere gidip gezin bir yerlerde oturup birşeyler için,esnafla sohbet edip ben böyle birşey düşünüyorum gidermi burada diye konular açıp,araştırma yapın,bu size artı olarak geri dönüşü olur

Çevrede en çok olan dükkandan,veya aynısından bir yakın dükkanda açmayınız,müşterilerin öğrenme-bilme süreci olur
Sizin dükkanı öğrenene kadar,öğrendiğine gider yine zarar olur
Dediğim gibi iyice araştırmanız lazım ki,bir süre sonra size kar olarak geri dönsün,aniden karar alıp hemen bu işi yapıcam demeyiniz

• Beğen
Tepkiler: Neagf ve mehsevim
messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
Bu aylarda tavsiye etmem öyle bir yeri açmanızı,zarar etme oranınız fazla olabilir.
Eğer böyle bir düşünceniz varsa,okulların açılmasını bekleyip okul yanında bir dükkan kiralayıp,orta halli bilgisayar bulup spot eşya satanlardanda masa sandalye aldınız mı,o zaman tamam olur ama dediğim gibi dükkanın iş yapması önemli,cephesi,nereye yakın olduğu,düşündüğünüzün orada gidebilceğine kanaat getirdiğiniz zaman ona atılın derim.
Yoksa kiralayacağınız yerde o gitmeyecekse,zarara çevirdiğinde insanın canı sıkılıyor,düşündüğümden diyorum zaten

İnternet cafe gitmezde,alternatif olarak gençlerin geleceği cafe olur o gider yada yer uygundur öyle birşeye internet cafe gider,
alternatifler bulun,iş yapması önemli ilk önce size gelir sağlıyacak ki sizde rahat edin
Onu düşündüğünüz yerde bence,ara ara o bölgelere gidip gezin bir yerlerde oturup birşeyler için,esnafla sohbet edip ben böyle birşey düşünüyorum gidermi burada diye konular açıp,araştırma yapın,bu size artı olarak geri dönüşü olur

Çevrede en çok olan dükkandan,veya aynısından bir yakın dükkanda açmayınız,müşterilerin öğrenme-bilme süreci olur
Sizin dükkanı öğrenene kadar,öğrendiğine gider yine zarar olur
Dediğim gibi iyice araştırmanız lazım ki,bir süre sonra size kar olarak geri dönsün,aniden karar alıp hemen bu işi yapıcam demeyiniz

hm haklısın kardeşim. önerilreniz için Allah razı olsun. yani iyi bir mekan dan sonra en az 18,000 lirayı gözden çıkarmak gerekiyor..:hmmm

• Beğen
Tepkiler: nokia_belle
nokia_belle

nokia_belle

Üye
hm haklısın kardeşim. önerilreniz için Allah razı olsun. yani iyi bir mekan dan sonra en az 18,000 lirayı gözden çıkarmak gerekiyor..:hmmm
Öyle kardeşim en az bilgisayarlar bin tl olsa tanesi,15 taneden 15bin yapar ve araç gereç,tabi kira derken 18'i bulabilir
Eğer boş durmayayım,elimde hazır para var değerlendireyim diyorsan bence yap derim ama para yönünden sıkışıksan biraz zorlanabilirsin,bahsi geçen 3-5 değilki zaten kolay kazanılsın
Birde yedek parça lazım olacak sana,çünkü yaşı küçük çocuk alırsan klavyeyi kırarcasına oyun oynuyorlar kıymet bilmezler
Dükkanın içinde sigara içirmemeni tavsiye ederim yakalanırsan dükkan sahibine iyi bir cezası oluyor,eğer dükkanda içerlerse abartılı kişiler olup kül tablası yerine sigarayı klavyenin tuşlarının aralarına koyuyor

• Beğen
Tepkiler: HAM ZA
besim.farhan

besim.farhan

Üye
yada satılık ilanları oluyor bi göz at derim ucuza bırakırlar en fazla bakim için para harcarsin

nokia_belle

nokia_belle

Üye
yada satılık ilanları oluyor bi göz at derim ucuza bırakırlar en fazla bakim için para harcarsin
Ucuz etin yahnisi olmaz diyeceğim,çünkü internet cafe işi yapıp sonra bilgisayarları satılığa çıkaranlar oluyor ama ne kadar temiz ve düzgün olur siz düşünün?
Rent a car arabaları gibi bilmediği bir zamanda elinizde kalabilir,bilgisayardan para kazanıcağı için azda olsun sağlam olucak ki müşteri bilgisayarla uğraşırken bir sorun çıkmasın aslında bu iste birde bilgisayar tamirinden çok iyi anlayan olması lazım,dükkanda

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
Ucuz etin yahnisi olmaz diyeceğim,çünkü internet cafe işi yapıp sonra bilgisayarları satılığa çıkaranlar oluyor ama ne kadar temiz ve düzgün olur siz düşünün?
Rent a car arabaları gibi bilmediği bir zamanda elinizde kalabilir,bilgisayardan para kazanıcağı için azda olsun sağlam olucak ki müşteri bilgisayarla uğraşırken bir sorun çıkmasın aslında bu iste birde bilgisayar tamirinden çok iyi anlayan olması lazım,dükkanda

aynen katılıyorum. şu anda cafe ye gittiğim pc ler den biliyorum.. sıfırdan başlamak en mantıklısı

• Beğen
Tepkiler: nokia_belle
-efşan

-efşan

Üye
O sermaye ile o tür bir işyeri açmak pek de mantıklı değil.

marist

marist

Üye
İnternet cafeler eskisi gibi pek iyi iş yapmıyor.

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
bilardo salonu açsa peki nasıl olur :hmmm

MrExpert

MrExpert

Üye
Kısa bir hesab çıkarayım Eğer pclerde amd işlemci kullanırsanki tavsiyemdir...

600tleye 2 yıl idare edebilecek pcler toplarsın... = 9000tl bu tutar.

200tlye de Monitörleri ayarlarsın... = 3000tl

2000tl de masası vs.

14000tl ye Bu işi halledersin ama bu parayı kazanması 1 yılı bulur.

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
Kısa bir hesab çıkarayım Eğer pclerde amd işlemci kullanırsanki tavsiyemdir...

600tleye 2 yıl idare edebilecek pcler toplarsın... = 9000tl bu tutar.

200tlye de Monitörleri ayarlarsın... = 3000tl

2000tl de masası vs.

14000tl ye Bu işi halledersin ama bu parayı kazanması 1 yılı bulur.

Yeter ki ışte tutturalım da gerisi gelir inşallah. Düşüncen için de Allah razı olsun.

- - - Eklendi - - -

bilardo salonu açsa peki nasıl olur :hmmm

bizim buralarda tutacağını sanmıyorum.

- - - Eklendi - - -

İnternet cafeler eskisi gibi pek iyi iş yapmıyor.

haklısın. Artık hemen hemen her evde bir pc ve internet bağlantısı var.

sezaruyanik

sezaruyanik

Üye
Eskiden olsa neyse diycem ama Play Station cok iyi gider bence.Herkes Play Station oynar ama evine kolay kolay almaz.Su an da cok tutuluyor.

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
arkadaşa katılıyorum playstation salonu iyi olabilir son çıkan oyunları kurarsan iyi gider diye düşünüyorum maliyetite az oluyor sanırım

technoshark

technoshark

Üye
İnternet cafe den iş çıkmaz, açacak iseniz kesinlikle playstation cafe açmalısınız.

Shorty Meeks

Shorty Meeks

Üye
25 bin tl banko

marist

marist

Üye

haklısın. Artık hemen hemen her evde bir pc ve internet bağlantısı var.

Aynen onu bırak artık herkesin interneti cebinde. Abimler istanbulda bir cafe satın aldılar , iş yok zarara girdik diyor.

Üst Alt