13 sayısı niçin uğursuzdur?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

_GiTaRisT_

Üye
ya bundan sonra 13 diyenin ...........

yeter yaa.. aaaaaaaaaaa

walla başka düşünecek bişey kalmadıda 13 emi taktınız kafayı..oda bir sayı..

al işte söylüyorum..
13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13

çaktırmayın terstende sanki birşey gibi oldu..neyse.. :D
abicim ugursuz diye isimlendirilirse ugursuz olur ama ben inanmam böyle şeylere..,

bence kafayı yormayın ;)

slienserWoman

Üye
gitarist kabus mabus görürmüşsün 13 13 13 diye aaaaaaaa.olmaz valla
Her yılın en az bir ayının 13’üncü günü cumaya denk geliyor. Paraskevidekatriafobi, 13’üncü cumalardan korkmaya verilen addır bu arada.
İbraniler’e göre 13 sayısının uğursuz olmasının nedeni İbrani alfabesinin 13’üncü harfinin “mavet” (ölüm) sözcüğünün ilk harfi olan “m” olmasıydı. Hammurabi kanunları listesinde 13 sayısı atlanmıştı. İskandinav mitolojisinde, İskandinav tanrılarının en kötülerinden olan Loki, Valhalla’daki oniki kişilik bir şölene davetsiz olarak gitmişti. 13’üncü kişi olarak gittiğinde, gözyaşı tanrısı olarak da anılan, adının anlamı “Muzaffer” olan, yakışıklı ve adil Baldr’ın ölümüne yol açtığından, bu sayı uğursuz olarak anılmaktaydı. 13 Ekim 1307 Cuma günü, Fransa Kralı Philippe ile Papa Clemens’in işbirliği sonucu Tapınak Şövalyeleri’nin çoğu tutuklanıp idam edilmişti.
Tarihte ünlü adlardan kimileri de bu fobiye sahipti. Henry Ford ayın 13’ünde çalışmazdı. Franklin Delano Roosevelt 13 kişilik bir grupla aynı masada yemek yemezdi. Napolyon, Mark Twain ve Richard Wagner de bu fobiye sahip öteki ünlü kişilerdir

NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
    Konu Sahibi
ulan ne tırsakmış bunlarda bee sayıdan korkulurmu hiç :DD

slienserWoman

Üye
Aslında 13 sayısı tüm toplumlarda uğursuz değil. Örneğin, Meksika’da, Keltik ve Germen toplumlarında bu sayı genelin tam tersine önemli, kutsal ve şans getiren bir sayı olarak düşünülüyordu.

NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
    Konu Sahibi
işte bu böle kimi uğusuz diyo kimi tapıyo saçmalık işte ;)

slienserWoman

Üye
bizimkilerin batıl inancı yetmiyomuş gibi elaleminkilerle ugraşıyoruz.

mavizeybek

mavizeybek

Üye
bana göre uğursuz diye birşey yoktur aslında insan kendi yaşamını kendisi belirler o yüzden ben bu tür olayları pek mantıklı bulmuyorum.

yani önünden karakedinin geçmesi bile bundan daha mantıklı bence :ah:

slienserWoman

Üye
mantık mantıkkkkk ah ahhhhh

NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by mavizeybek@Sep 22 2005, 09:34 PM
bana göre uğursuz diye birşey yoktur aslında insan kendi yaşamını kendisi belirler o yüzden ben bu tür olayları pek mantıklı bulmuyorum.

yani önünden karakedinin geçmesi bile bundan daha mantıklı bence :ah:
[post=174350]Quoted post[/post]​
:bravoo:

_GiTaRisT_

Üye
abicim kimine göre ugurlu kimine göre ugursuz..herkes kendine göre yorumlar..insanın hayatı kötüyse illaha birşeylere vuracaksa bunun sebebini yapacak caresi yoksa atar sucu birşeylerin üzerine..bu belki bir har belki bir rakam belki bir gün belki de bir varlık..sonuçta atar birşeyin üstüne..birde iki üç onay aldımmı tamamdır ..adı ugursuz lanetliye çıkar birden o şeyin..

ben baatıl innçlara inanmam..

bilmiyorum varmıdır yokmudur ugursuz sayılar mayılar .. ama ben inanmıyorum arkadaşlar..

ahmet6600

Üye
ya arkadaşlar adamlar uğursuz diyosa uğrursuzdur bırakın tartışmayı niye:::: çünkü ben 13 temmuzda doğdum :D uğursuz olması normaldir,mantıklıdır..
işte mantık :oke:

iOS Developer

iOS Developer

Üye
bana göre uğursuz değil...

lossalive

Üye
13te diğerleri gibi bir sayı neden uğursuz diyoruz ki ;)

slienserWoman

Üye
diyen biz degiliz zaten gavur tohumunn icadi diyoruz

NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by ahmet6600@Sep 22 2005, 10:22 PM
ya arkadaşlar adamlar uğursuz diyosa uğrursuzdur bırakın tartışmayı niye:::: çünkü ben 13 temmuzda doğdum :D uğursuz olması normaldir,mantıklıdır..
işte mantık :oke:
[post=174445]Quoted post[/post]​
ahada en mantıklı açıklama son nokta :kop:

SANCAR

SANCAR

Üye
1+4+5+3=13
İstanbul un fethi :horse:

msw

msw

Üye
Originally posted by Azrailsencer@Sep 24 2005, 06:54 PM
1+4+5+3=13
İstanbul un fethi :horse:
[post=176371]Quoted post[/post]​
söylemiştim

ByLucky

Üye
Originally posted by msw@Sep 22 2005, 05:56 PM
Ben de şöyle duydum...

Fatih Sultan Mehmet İstanbulu 1453 te Bizanslıların elinden aldı...şimdi bu rakamları toplayın........

işte bundan dolayı bu güne lanet ediyorlar...lanetli kabül ediyorlar...zoruna gidiyor yani......
[post=174137]Quoted post[/post]​

binbası ile asık atılmazz amaa napalımm affolaaa 3 LE 1 TOPLAINCA 4 EDİORR eheuehuehue

yafuuu batıl inanclarr bunlarrr supertations
:eksi:

kocar_1

kocar_1

Üye
peygamberimizin doğum tarihi 571 5+7+1=13 olduğu için bece en güzel sayı 13 13 13

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt