1 haftaya 2. Güneşimiz oluyor

• 23 Nisan 2011
  • 862 Okunma
  • 15 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Dünya 2. Güneş' ine Hazırlanıyor

Gelecek yıl birkaç haftalık bir dönem boyunca Dünya'nın ikinci bir güneşi daha olacak.

< Resmi açmak için tıklayın >
    Aşağıdaki resim küçültülmüştür. Buraya tıklayarak büyütebilirsiniz. Resmin orijinal boyutları 1600x1600.< Resmi açmak için tıklayın >

Bir süpernova (enerjisi biten büyük yıldızların, şiddetle patlaması ) Dünya'nın oluşumundan beri en büyük ışık gösterisine neden olacak ve o kadar parlak olacak ki, bir ya da iki hafta boyunca gece ler gündüz gibi geçecek.
    Dünya'dan 640 ışık yılı uzaklıktaki Orion Takımyıldızı'nın (Avcı Takımyıldızı) parçası olan Betelgeuse adlı yıldız, kırmızı bir süperdev (çapı Güneş'ten 100 kat daha büyük olan çok parlak bir yıldız). Betelgeuse, ömrünün sonuna yaklaşıyor ve patlaması yakın.

Patladığında öylesine fazla ışık saçacak ki, Dünya'yı aydınlatan iki Güneş varmış gibi olacak. Patlamanın kesin tarihi ise bilinmiyor.Avustralya'da Güney Queensland Üniversitesi'nden fizikçi Brad Carter, patlamanın yıl sonundan önce ya da gelecek milyon yıl içinde herhangi bir zamanda da gerçekleşebileceğini belirtiyor.

Yazan: Tuncay.erol
    Sandrake bunu beğendi.
  2. İlginç...

3. Süper olur haa

4. ürktücü:hmmm

5. başlıkta bir haftaya yazıyor, konu girişinde bir yıl içinde, ama neticede 1milyon yıl içinde herhangi bi zamandan bahsediyor :D ben bu kadar içmiş olamam arkadaş :D

Tuncay.erol bunu beğendi.
  6. Sorun bende benım içmemle alakalı :aha:

7. :D teşekkürler haber için, sanırım 2012de gerçekleşen olaylardan biri olacaktır bu :oke:

Tuncay.erol bunu beğendi.
  8. 2012 aslında tamamen bir kurmaca bana göre :)

Sandrake bunu beğendi.
  9. Bana görede tamamıyla tesadüf :d:

55_BeRKaN_55 bunu beğendi.
  10. Bekliyorum Heyecanla :oke:

11. enteresan

12. korkunç bir durum...ikinci güneş ne demek.. biz şuan bir tane güneşimizden yanıyoruz.. ikinci mevzu olursa paket oluruz :)

13. :hmmm:hmmmone ya öle

14. o yıldız 640 yıl önce patladı ışığı henüz gelmedi geldiği zaman olucak o dedğin.

Sadece dolunay gibi bi ışık olucak.Normal güneş gibi değil yoksa pişeriz :D

15. Şöyle düşünün, eğer bu cisim yaklasıcak olursa dünya tamamen yok olur.. Bunu milleyetin yazarları söylemekte.

16. tek güneş yakıyosa bu artık eritir.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
23/09/2018 - 09:10