1 haftaya 2. Güneşimiz oluyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tuncay.erol

Tuncay.erol

Üye
    Konu Sahibi
1 haftaya 2. Güneşimiz oluyor
Dünya 2. Güneş' ine Hazırlanıyor

Gelecek yıl birkaç haftalık bir dönem boyunca Dünya'nın ikinci bir güneşi daha olacak.

Aşağıdaki resim küçültülmüştür. Buraya tıklayarak büyütebilirsiniz. Resmin orijinal boyutları 1600x1600.

Bir süpernova (enerjisi biten büyük yıldızların, şiddetle patlaması ) Dünya'nın oluşumundan beri en büyük ışık gösterisine neden olacak ve o kadar parlak olacak ki, bir ya da iki hafta boyunca gece ler gündüz gibi geçecek.
Dünya'dan 640 ışık yılı uzaklıktaki Orion Takımyıldızı'nın (Avcı Takımyıldızı) parçası olan Betelgeuse adlı yıldız, kırmızı bir süperdev (çapı Güneş'ten 100 kat daha büyük olan çok parlak bir yıldız). Betelgeuse, ömrünün sonuna yaklaşıyor ve patlaması yakın.

Patladığında öylesine fazla ışık saçacak ki, Dünya'yı aydınlatan iki Güneş varmış gibi olacak. Patlamanın kesin tarihi ise bilinmiyor.Avustralya'da Güney Queensland Üniversitesi'nden fizikçi Brad Carter, patlamanın yıl sonundan önce ya da gelecek milyon yıl içinde herhangi bir zamanda da gerçekleşebileceğini belirtiyor.

• Beğen
Tepkiler: Sandrake

By_GaBLiN

By_GaBLiN

Üye
İlginç...

Sandrake

Sandrake

Üye
Süper olur haa

stainless steel

stainless steel

Üye
ürktücü:hmmm

sublieutenant

sublieutenant

Üye
başlıkta bir haftaya yazıyor, konu girişinde bir yıl içinde, ama neticede 1milyon yıl içinde herhangi bi zamandan bahsediyor :D ben bu kadar içmiş olamam arkadaş :D

• Beğen
Tepkiler: Tuncay.erol
Tuncay.erol

Tuncay.erol

Üye
    Konu Sahibi
başlıkta bir haftaya yazıyor, konu girişinde bir yıl içinde, ama neticede 1milyon yıl içinde herhangi bi zamandan bahsediyor :D ben bu kadar içmiş olamam arkadaş :D
Sorun bende benım içmemle alakalı :aha:

sublieutenant

sublieutenant

Üye
:D teşekkürler haber için, sanırım 2012de gerçekleşen olaylardan biri olacaktır bu :oke:

• Beğen
Tepkiler: Tuncay.erol
Tuncay.erol

Tuncay.erol

Üye
    Konu Sahibi
2012 aslında tamamen bir kurmaca bana göre :)

• Beğen
Tepkiler: Sandrake
Adilx05

Adilx05

Üye
Bekliyorum Heyecanla :oke:

55_BeRKaN_55

55_BeRKaN_55

Üye
enteresan

technoshark

technoshark

Üye
korkunç bir durum...ikinci güneş ne demek.. biz şuan bir tane güneşimizden yanıyoruz.. ikinci mevzu olursa paket oluruz :)

pelın_

:hmmm:hmmmone ya öle

Till_Lindemann

Till_Lindemann

Üye
o yıldız 640 yıl önce patladı ışığı henüz gelmedi geldiği zaman olucak o dedğin.

Sadece dolunay gibi bi ışık olucak.Normal güneş gibi değil yoksa pişeriz :D

fireman87

fireman87

Üye
Şöyle düşünün, eğer bu cisim yaklasıcak olursa dünya tamamen yok olur.. Bunu milleyetin yazarları söylemekte.

.BlueTR

.BlueTR

Üye
tek güneş yakıyosa bu artık eritir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt