1 GB İnternet Paketi Faciası!

Sponsorlu Bağlantılar

t_0lga

Üye
    Konu Sahibi
1 GB İnternet Paketi Faciası!
Bu konuyu açmakla biraz geç kaldım ama:1 GB 9 TL idi. Turkcell'den hattımı Avea'ya geçirdim.(Geçirmez Olaydım) Bir hafta bekledim. Avea hattımı taktım. TL yükledim. Ve o lanet internet paketini yaptım. 500 MB Civarı kullandım 1 GB'dan. SÜRESİ DOLMADAN PAKETİ İPTAL ETTİM. Genç paket yapacaktım. Bana şu tarz bir mesaj geldi "Paketinizi süresi dolana kadar kullanabilirsiniz, süresi dolunca biz sizi sms ile bilgilendiririz. vs.vs." paketim bitmiş. Mesaj gelmedi. Fazladan 14 TL'm gitti. Bende para basmıyorum öğrenciyim. Gittim yakın bir bayiye. Bir tane kadın vardı. Kadına aynen böyle dedim. "1 GB İnternet paketi yaptım süresi doldu...." İşte orda kadın sözümü kesti ve "Süresi doldu, mesaj gelmedi kontörlerin gitti." dedi. Bende evet deyince beni biraz aşağıdaki Avea'nın merkeze gönderdi. Bende dedim böyle böyle. Ordaki şerefsizler hep hatayı bende aradılar. Yok öyle yapmış olabilir misiniz? Böyle yapmış olabilir misiniz? Falan sonra hepsini tek tek güzel güzel cevapladım. Sonunda bir klasik cevap geldi: "Müsteri hizmetlerini arayın..."

Yorum sizin Avea'ya geçmeyi düşünenler için yazıyorum ve eklemek istediklerim:

İlk hattı açtığımda evim 3G şebekesi dışındaydı.
3G Yazıp 5555'e gönderdik. Yine tık yok.
Merkeze gidince geldi 3G.
Şehir merkezi halk otobüsüyle 10, arabayla 5 dakika.
REZİLLİK...

Sonra Turkcell'e dönüş ve mutlu son.
Bu arada Avea 7 hafta bekletti.
Turkcell 3 gün.

Avea 1 GB Kullanacağıma.
Aynı fiyata Turkcell 100 MB kullanırım.

Dumbledore

Dumbledore

Üye
Turkcell iyidir iyi.Ama Aveayı kötülemekte pek uygun değil.

bozoklu_66

bozoklu_66

Üye
arkadaşım 3g çeksin çekmesin ücretsizi aynı şekilde kullanırsın burada bi hatan var kardeşim madem avea'ya güvenmiyorsun kullandığın interneti kontrol etmen gerekirdi şahsen ben öyle yapıyorum arama kaydından ne kadr bağlandığımi hesaplıyorum internet hakkın dolduğunda da süreyi beklersin o kadar kardeşim :)

turker10

turker10

Üye
bencede hata tamamen sende takibini yapmadın bide fazlalık gelen 14 tl duyanda 414 zannedecek... bu bir ikinciside tamam avea hatalı msj atmamış ama akıllı telefon kullanıyosundur takip programları var neden kb ını mb ını takip etmezsin.... avea kadar bence sen de hatalısın.....:oke:

t_0lga

Üye
    Konu Sahibi
ben aveaya güveniyordum. internetin 3g kapsama alanı dışında kullanıldığınıda biliyordum. ama onun öncesinde turkcell kullanıyordum. onlar hep uyarıyordu 1 hafta, 3 gün kala ve paket bitince ama avea anca reklam yapar. biraz devrik oldu ama neyse . ayrıca öğrenciyim para basmıyorum. o zaman mesaj atmasınlar paket bitince bilgilendireceğiz diye. bende mesaj atacaklar diye kullandım sonra turkcelle geçtim. fiyatlar pahalı ama durduk yere böyle kazık atmıyorlar yazık

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
avea bende hep uyarıyo

TheSoftware

TheSoftware

Üye
Evet bende de uyariyor :D

t_0lga

Üye
    Konu Sahibi
keşke bende de uyarsaydı yapacak birşey yok artık gerçekten kafam rahat turkcell kullanıyorum

fatih982

fatih982

Üye
turkcellin hiç değilse kazık atma huyu yok ama aveanın ölemi çevremde kac kisiye yüzlerceliralık fatura gönderdi

Uqur5445

Üye
avea ole bizim arkadasa 1300lıra modem parası geldi 3 ay toplamda

hakan058

hakan058

Üye
1 yıldır avea kullanıyorum ve memnunum. arkadaşların da dediği gibi hatayı biraz da kendin de aramalısın. türkcelle mutluluklar :)

TheSoftware

TheSoftware

Üye
Yapmayın arkadaşlar hepsi kullanıcı hatası sonucu ortaya çıkan sorunlar.Avea yı 1 yıldır kullanıyorum çok memnunum ve sistemi gerçekten hızlı.Paket alırsam sürekli kotayı sorgularım çünkü sistem bağlantı kesilmediği sürece uyarı mesajı göndermez genelde bu böyledir :D

arizalidoktor

arizalidoktor

Üye
ben 8 senedir turkcell kullaniyodum. Son 3 senedir de 2. Hattiim aveaydi. Simdi turkceeli gecirdim aveaya tek hat kullaniyorum. Turkcell kafaya oturmus bi kere baba hatti turkcell sirket hatti. Ogrenciysen avea kullanacaksin abi. 19liraya genc paket war. Turkcellde hic boyle paket war mi nar var vs vs. Gecenlerde cikti 500dakka veriyo 29tl miydi neydi. Devir internet devri. Artik herkesin telefonu akilli cogu fonksiyon net gerektiriyo. Bence avea cok iyi. Onceden cekmiyodu fln ama bazi yerlerde simdi cekimi de fena degil.

Bin lira verip de akilli telefon aliyosan ki cok ucuzlari da var. Sadece telefon olarak kullanmayacaksin belli o zaman da netini dakkani kontrol etcen abi. Hem ogrenciyim diyosun. Biz de ogrenciyiz

t_0lga

Üye
    Konu Sahibi
ben 8 senedir turkcell kullaniyodum. Son 3 senedir de 2. Hattiim aveaydi. Simdi turkceeli gecirdim aveaya tek hat kullaniyorum. Turkcell kafaya oturmus bi kere baba hatti turkcell sirket hatti. Ogrenciysen avea kullanacaksin abi. 19liraya genc paket war. Turkcellde hic boyle paket war mi nar var vs vs. Gecenlerde cikti 500dakka veriyo 29tl miydi neydi. Devir internet devri. Artik herkesin telefonu akilli cogu fonksiyon net gerektiriyo. Bence avea cok iyi. Onceden cekmiyodu fln ama bazi yerlerde simdi cekimi de fena degil.

Bin lira verip de akilli telefon aliyosan ki cok ucuzlari da var. Sadece telefon olarak kullanmayacaksin belli o zaman da netini dakkani kontrol etcen abi. Hem ogrenciyim diyosun. Biz de ogrenciyiz

akıllı telefon dediğim general mobile t3 250 lira

Türe

Türe

Üye
kaç ay aldım ve kullandım hiç de bir problem çıkmadı hızı da gayet iyi ben gayet memnunum aveadan |-) 5 yıldır avealıyım.

serinaga

serinaga

Üye
Al birini vur ötekini, benzer sorunu ben turkcell'de yaşadım. Şuan avea'dayım ve çokmemnunum. Bu birazda şans işi ... Operatör farketmiyor ...

HaqperesT

HaqperesT

Üye
ogrenciyim diyorsun turksele takılıyorsun :)

TheSoftware

TheSoftware

Üye
turkcell'in fiyatları ortada ama ekstradan kazık atmıyorlar avea gibi

Bana Turkcell'i savunma 7 yıl kullandım ve ardından Vodafone geçtim oda beni memnun edemedi ve son 1 yıldır Avea kullanıyorum ve hattım faturalı hiçbir zaman süpriz bir ucretle karşılaşmadım çünkü paketlerimi sürekli kontrol ederim.Kullanmasını bilmiyorsanız kullanmayın şu wap veya interneti.

femtv

Üye
avea aslında bayağı iyi hatta internet konusunda çok daha iyi .