[01.02.2011]Yepyeni Bir Cwf 5800 v52-c6 v20.0.042 Speedx EditionV2 Güncel!...

Sponsorlu Bağlantılar

baba3232

baba3232

Üye
    Konu Sahibi
[01.02.2011]Yepyeni Bir Cwf 5800 v52-c6 v20.0.042 Speedx EditionV2 Güncel!...
Yepyeni Bir Cwf 5800 v52-c6 v20.0.042 Speedx EditionV2 Sizlerle(Güncellendi)!...

**[5800 Speedx Edition Versiyon 2]**

"Ovi Rehber iptal telefonuda çok kasıyordu."
"Sistem Önbelleği geliştirildi ve stabilite sağlandı."
"Fota önbelleği kaldırıldı"
"Başlangıçta açılan bazı uygulamalar iptal edildi böylece hız ve ram artışı sağlandı."
"Kameradan çıkışta ram temizleme fixi uygulandı."
"Kamera Zaten Kullanılıyor hatası giderildi."
"Java Facebook Mod sayesinde uygulamalar sorunsuz çalışabilecek.(Dikkat ayrıntılar aşağıda)"
"Yazılım güncellemeleri seçeneği kaldırıldı."
"Heap alanı artırıldı."
"Uı fix yani oyun fps artışı sağlandı gayet stabil."
"Video kayıt,kamera kayıt ve ses kayıt kalitesi artırıldı."
"İşlemci ayarları yapıldı fixlendi ve şarz süreside ele alınarak yapıldı süper oldu."
"Mesaj okumaya Aylin ablacığımız entegre edildi ve ayrıca Sözlük veritabanına türkçe eklendi."
"5800 Kodekleri eklendi bunu başka bir cfwden aldım denediğim için biliyorum gayet iyi tiz sesi falan :)"
"Yeni n8 stili ikonlar entegre edildi gayet şık telefon resmen doğan görünümlü şahin oldu desek yanlış olmaz :)"
"2. Ev ekranında Saat Aktif."
"Nokia açılış kapanış ekranı değiştirildi ve başlangıç animasyonu kaldırıldı stabilite için."
"Sistemde 1 tema vardır DOTSV4 temasıdır çok beğendiğim için bunu tercih ettim.(Fazla koymamın sebebi yer kalmadı :))"
"N8 Kinetick scrool entegre edildi lag yok gayet iyi."
"Conversations eklendi Ve Mesajlar menüsüne gömüldü."
"Müzikler sadece E:\Music klasöründen okunur."
"Resim galerisi modu düzenlendi ve eklendi ndrive gibi programlarda bulunan resimler görünmez ayrıca daha birçok klasör gizlendi.Ayrıca gözükmesini istemediğiniz Klasörler eklendi bu klasörler;
Hafıza kartı kök klasörde Film adında klasör açıp buraya galeride gözükmesini istemediğiniz filmleri atabilirsiniz.
Ayrıca İmages klasörüne Resim adında bir klasör açarsanız oraya atacağınız resimler galeride gözükmez.
İmages klasöründeki Backgrounds ve Presence klasörleride galeride gözükmez.
Ve son olarak Videos klasörüne xxx diye bir klasör açarsanız buraya atacağınız videolar gözükmez bir kaç arkadaş istemişti :)))"
"Tuş kilidi titreşimi rahatlatıldı."
"Kamera sesi 4 de kapalı ayarlarsınız keyfinize göre."
"Telefon ovi storeda n97 olarak tanınır."
"Tuş ışıklarında bir problem yok."
"0 a basılı tutulduğunda bluetooth açılır."
"Web İçin Ek Sensör Modu uygulandı böylece sensör açık olmasa bile webden ekranı yan döndürebilirsiniz."
"Music Player'a 15.2 güncellemesi entegre edilmiştir.Lyrics!li müzikler dinleyebilirsiniz.Denemeniz için bi tane tema program oyun vsvs paketine koydum."
"Ayrıca Dzmusickey uygulaması entegre edilmiş ve %100 sorunsuzdur artık müzik menüsündede gözükür ve hiçbirşey yapmanıza gerek kalmaz.Otomotiktir tamamen müzik menüsünden ister üstüne tıklayıp deaktif veya

aktif yapabilirsinizde.Fonksiyonları(Arama tuşu geri Arama sonlandırma tuşu ileri ve Kamera tuşuda play/pause dir.)"
"Ve bir bomba daha Music Timer eklenmiştir müzik menüsü içine de eklenmiştir.Bu neye yarar diyeceksiniz örnekle anlatacak olursak müzik dinliyorunuz müzik çalarda diyelim dakkayı ayarlıyorsunuz örneğin 5

minute(dakika) sonra starta basıyorsunuz 5 dk sonra müzik player uygulaması otomotik olarak kapanıyor gece yatarken ayarlayabilirsiniz .:)
"Ve birçok sistem geliştirmeleri ve bug yani hatalar için fixler uygulanmıştır."
"Ovi Maps 3.06 Son Sürüm Türkçe entegredir!..."
"**Herkes işcep uygulamasından dolayı sorun yaşıyordu.Orochinin modu sayesinde bu hata varsayılan olarak Java Yüklemezseniz bile kurulacaktır sorunsuz.Ve şunuda belirtmekte fayda var java beta olduğu için

hatalarla karşılaşabilirsiniz bu bir ihtimaldir ben şu ana kadar uygulamalar konusundada bir sorunla karşılaşmadım.(Java Entegre etmek isteyenler aşağıda Dikkat kısmını iyice okuyun.)"
"Wifi çekim hassasiyeti vsvs birçok mod eklenmiştir tek tek yazamıyorum mazur görün ilk konum olacak bu ve ilk cfwm :)"
"V52 içindir bunuda belirtelim."

"Sunrise da bulunan efektler eklendi son serisindeki.(Çok hoş çok beğendim.)"
"Silinen Bileşenler;
*My Nokia
*Adobe Reader
*Quick Office
*Ovi Müzik
*Ovi Contacts
*Ovi Sync
*Share online
*Sohbet
*Yardım
*Podcasting
*Zip Manager
Bu kadar bileşen silindi sakın demeyin tamamen gereksiz bulduğum için ve kendi tercihim olduğu için."
"Eklenenler;
*Rompatcher Ve Yamaları oto başlangıç aktiftir.
*Think Change Auto İnstaller TR
---Auto İnstallera eklenen Programlar---
*Accel Switch
*BateryTimer TR
*internet radio
*İşcep
*7zip TR
*Ovi store son sürüm

*Ramblow 2.6
*Phonetourch TR
*Screensnap TR
*Appuidwiever(UİD Değerleri öğrenmek için)
*Bt switch 0 a basınca aktif/deaktif
*Kill me programları ve işlemleri sonlandırmanız için harika programdır.
*Filebrowser TR
*Winrar TR
*Phonetİnfo
*Sorcerer--> Modderlar bilirler bunu zaten onlar için koydum telefon sistem uygulamaları için.
EK oLARAK
*Web önbelleği E ye alındı.
*Sensörler hızlandırıldı ve program sonlandırma süreleri ayarlandı artık daha erken kapanır.
*Dosya Yöneticisinde tüm dosyaları gönderebilirsiniz.
*Mesaj bugu giderildi
*Müzik çalar menü atma sorunu giderildi
*Tv çıkışı fixlendi
*Bauhaus Fontu Eklenmiştir Gayet şık durmaktadır ellemeyin :)))

Buyrun birazda resimler Konuşsun;
Açılış Kapanış Ekranı Ve Ana Ekran

3x4 Menü Ve 4x4 Menü

5x4 Menü

Resimlerin hepsini indirmek isteyenler indirip bi bakın :)
[link]http://www.multiupload.com/T2C1G7X7LH[/link]
Ve Menü düzeni tercihlere göre;
3x4

4x4

5x4

Core Ve Uda

Program,Oyun,Tema Vsvs paketi Güncellendi.......

Arşiv :speedx
Ndrive sorunu yaşayan arkadaşlar için NDrive uygulaması.

Ve kendi anlatımımdır arkadaşlar gece çekmiştim hatamız varsa affedin Jafla Nasıl Yazılım Atılır onu gösterdim JAF kurulumunuda anlatacaktım gerek duymadım çünki zaten cfw ile ilgilenen çoğu

kişi bunu bilir en azından kuran kişi bunu bilir forumdada vardır anlatımları.Anlatımımda bazı yerleri üstüne basa basa söylemem acemiler içindir.

Arkadaşlar bu sefer bence oldu şimdi sıra sizlerin yorumlarında bakalım yine bi hata bulabilecekmisiniz.Yardımlarından dolayı(facebook mod vsvs) ve bana katkıda bulunan;
Orochi'ye
Bauhaus sorunsuz Font ve yardımlarından dolayı
danger'e
Efekt İçin ;
serhat_silvan'a
Teşekkürlerimi borç bilirim.
---DİKKAT---
Diğer Cfwye göre artılarını söyliyim burayı iyice okuyun.
--Bütün sorunlar ve buglar giderilmiştir ben bi sorun göremedim malesef ama sizler görebilirsiniz bunları iletirseniz yardımcı oluruz.
--Kamera hatası vs vardı hepsini giderdim
--Açılış kapanış ekranı değişti bence daha güzel oldu
--Ovi Mapsın son sürümünü entegre ettim fakat Wifi özelliği çalışmıyor entegre etsem dahi buna bir çözüm bulamadım malesef kusuruma bakmayın.
--Orochinin modu sayesinde facebook ve windows live messenger hatası giderilmiştir.Tekrar tekrar teşekkür ederim.
--Sunrisedaki efektleri aldım çok hoşuma gitti.
--Yer imleri yeniden düzenlendi.
--Dzmüzik başlangıçta aktif değildir her zaman çalışması böylece engellendi ve ramden kazanç sağlandı istediğiniz zaman açıp kapatabilirsiniz ister müzik menüsünden ister uygulamalarda kısayoldan.
--N8 stili tuş kilidi eklenmiştir kilit açma mavi arama cevaplama kırmızı.
--N8 ikonlar günceldir binh24 ün son düzenlemesidir bazı uygulamaların ikonları ev ekranında kişiler ikonları vsvs değişmiştir.
--N8 kamera sesleri eklenmiştir.
--Restart Modu Eklenmiştir üst tuşa basın ve restart :)))
--Işıklar fixlenmiştir denedim sorun yok gibi.
--Gelen şeyler bluetoothdan vs Speedboxa gelir bu modu ekledim ama mp3 gelmedi sonradan çözebilirsem formatları bu modu yayınlarım manuel filebrowser ile eklersiniz.
--Bağlantı,Tv çıkış hatası vsvs kesinlikle yoktur.
--Hafıza kartı ikon modu kaldırılmıştır.
--Müzik player geri menü atma sorunu giderilmiştir.
--Bildirimler widgeti eklenmiştir Tr Ana ekranda sorunsuz.
--Ana ekran widget düzeni değiştirilmiştir.
--Rehber varsayılan sim karta ayarlanmış telefonu flashlayıp başlattığınızda rehbere dokunun varsayılan sim hafızası çıkarcaktır.Bu sebeple bence orda kalması iyi silinme ihtimali düşük oluyor.
--Orochi arkadaşımın bir modunu daha kullandım burada ve şimdi uygulaması oda sorunsuz ayesinde.Entegre edilmiştir cfwye.
--Restart sonrası indirmeye devam modu eklidir ve birçok mod eklidir.
--Birçok hata fixlenmiştir arkadaşlar.
--Ayrıca Java 2.1.8 veya 2.0 kurmak isteyenler manuel olarak kurmaları gereklidir yukarıda program vs eklediğim pakette bunlar mevcuttur denenmiştir sorun yoktur.Normalda orochinin modu ilede sorun olmadan

çalışır uygulamalar ancak tam ekran olmuyor işcep falan onun içinde eklemek isteyenler olabilir java geliştirmesi için isteyenler cfwyi kurduktan hemen sonra ilk işi rompatcherdan yamaları open4all ve readycroot

yamalarını aktif edip filebrowser ile javanın hangi sürümünü kurmak istiyorsa manuel olarak c dizinine taşımalıdır o dosyaları değişimi onaylamalıdır ve daha sonra diğer işlemleri yapmalıdır.Burda dikkat edin eğer

javayı kuracaksanız autoinstallerı çalıştırmayın javayı manuel ekledikten sonra çünki işcep vs sorun çıkarır 2 tane ikon oluşur Uygulama yöneticisinde java öncesi programlar bazıları gözükmüyor vsvs dediğim gibi

yapım tamamen.
--Qt kurmak isteyenler furcomun qt sini kursunlar oda pakette mevcut üstteki pakette kurulumda standart c++,pips ve openc yi seçim dışı bırakıp öyle yükleyin qt uygulamaları çalışacak sorun olmuyacak.Böylece qt

sorunuda çözülmüş oldu.Ayrıca soneday hocamızın gezingen uygulamasınıda deneyebilirsiniz qt kurduktan sonra sorunsuz çalışacaktır ancak bazen çökmektedir uygulama ilerde sorunsuz sürümünü çıkaracaktır umarım.
--Daha fazla anlatmanın bi anlamı yok indirin kurun deneyin hatası varsa sorun yardımcı olalım.....
**Ayrıca açılış ekranı varsayılan nokia olsun isteyenler bunu indirip cfw yi Nfe ile düzenleyip atsınlar içine paketleyip jaflasınlar...

Java 2.1.8,2.0 ve furcomun düzenlediği qt

Ve Ovi Maps 3.06 İçin Güncel Haritalar cities klasörünü hafıza kartına taşımanız yeterli.

Ayrıca Ramblow uygulaması için ******;

Sağlıcakla kalın MaxiCep Üyeleri :))

Linkler eklenmiştir indirip kullanmaya başlayabilirsiniz arkadaşlar........

• Beğen
Tepkiler: Mert-77, pctg, logosin ve 21 diğerleri

MFive

MFive

Üye
Teşekkür ederim ,kuruyorum...

tayyip34

tayyip34

Kapalı Hesap
:thumbup: kurmadım ama açık ve net gözüküyo süper olduğu denicem kardeş eline sağlık

--------------- Ekleme ---------------

birde kardeşim sorum saçma olucak ama şu hafıza k. iconu açmak için ne yapmamız lazım eğer biliyosan yazarmısın. kusuruma bakma hoşuma gittiği için sölüyorum

abdullahsafa

Üye
tesekkurler dostum kurdum kurcaladim denedim didik didik ettim
hic bir sorun gorunmuyor yalniz nete girme sansim olmadi onuda yarin denerim

bir cok arkadasin RAM meraki olacaktir ilk kurulumdan sonra format atin makine kendine geliyor bir cok programda kurdum (RAM 53,52) benim icin super daha ne isteyimki ayrica wlan cekim gucu harika

arkadaslar deneyin derim

ben takipdeyim
ispanyadan sevgiler

baba3232

baba3232

Üye
    Konu Sahibi
teşekkürler arkadaşlar tayyip34 hocam pcden girdiğimde hafıza kartı ikonu eklemek için modu veririm.

mirach61

mirach61

Üye
teşekkürler birader çok güzele benziyor kuralım bakalım

tayyip34

tayyip34

Kapalı Hesap
teşekkürler arkadaşlar tayyip34 hocam pcden girdiğimde hafıza kartı ikonu eklemek için modu veririm.

sağol kardeşim çok hoşuma gidiyo o yüzden bende kurdum 4x3 menülü gerçekten güzel ve seri olmuş eline sağlık :aha:

mirach61

mirach61

Üye
Çok teşekkürler kurdum harika birşey.çok hızlı ve stabil ama 1 sorum olacak
1-Arama ekranında numaradan mesela 2 hane girince isimler çıkıyordu fw de böyle bir özellik varmı bende çıkmadı da?

tayyip34

tayyip34

Kapalı Hesap
Çok teşekkürler kurdum harika birşey.çok hızlı ve stabil ama 1 sorum olacak
1-Arama ekranında numaradan mesela 2 hane girince isimler çıkıyordu fw de böyle bir özellik varmı bende çıkmadı da?

ONUN OLMASI İÇİN REHBERDEKİ KARTVİZİTLERİ TELEFON HAFIZASINA KOPYALAMAN GEREKİYOR KARDEŞİM :oke:

tugrul_27

tugrul_27

Üye
eline sağlık denemedim kendi fw lerimi kullanıyorum kafama göre düzenliyorumm ama fw işi ile ilgilenen arkadaşlarada cesaretlerinden dolayı çok teşşekür ediyorum çünki kendi telefonlarını kobay olarak kullanıyorlar yeni bir tel almaya gücü yeten var yetmeyen var mazallah telefon bozulsa belki adam alamıcak ama insanlar faydalansın diye kendi telefonlarını defalarca flaşh atıp test ediyorlar valla tebrikler elinize ve emeğinize sağlık çok saolun gençler böyle devam

baba3232

baba3232

Üye
    Konu Sahibi
eline sağlık denemedim kendi fw lerimi kullanıyorum kafama göre düzenliyorumm ama fw işi ile ilgilenen arkadaşlarada cesaretlerinden dolayı çok teşşekür ediyorum çünki kendi telefonlarını kobay olarak kullanıyorlar yeni bir tel almaya gücü yeten var yetmeyen var mazallah telefon bozulsa belki adam alamıcak ama insanlar faydalansın diye kendi telefonlarını defalarca flaşh atıp test ediyorlar valla tebrikler elinize ve emeğinize sağlık çok saolun gençler böyle devam

Hocam tek amaç zaten sorunsuz birşey yapıp herkesin gönlünü kazanmak daha ötesi yok :oke:
Ayrıca işi iyi yapınca ve bilince telefonu kaybetme olasılığıda yok diriltiriz her daim :ehe
Bu arada tayyip34 istemişti hafıza kartı ikonu atmak istiyordu bunu indirip yazılıma gömersen olacaktır yada xplore veya içindeki filebrowser ile c dizinine bu klasörü yani "private klasörünü" direk taşırsan olacaktır telefonu yeniden başlatmak gerekebilir.

tayyip34

tayyip34

Kapalı Hesap
Hocam tek amaç zaten sorunsuz birşey yapıp herkesin gönlünü kazanmak daha ötesi yok :oke:
Ayrıca işi iyi yapınca ve bilince telefonu kaybetme olasılığıda yok diriltiriz her daim :ehe
Bu arada tayyip34 istemişti hafıza kartı ikonu atmak istiyordu bunu indirip yazılıma gömersen olacaktır yada xplore veya içindeki filebrowser ile c dizinine bu klasörü yani "private klasörünü" direk taşırsan olacaktır telefonu yeniden başlatmak gerekebilir.

kardeşim dayanamayıp kurdum fw'yi valla ne yalan sölim çok fw kurdum ama bu farklı. Farkı hız,stabil vs. Ram 55,49 (ram blow yapmadığım halde) :oke: :oke: :oke:

MURAT1425

MURAT1425

Üye
ellerine sağlok kardeş güzel olmuş teşekkürler ama killme ye girdigimde uygulama sonlardırmak istedigimde telefon resat atıyor çözümü ne acaba

MFive

MFive

Üye
tek kelimeyle süperrr

MURAT1425

MURAT1425

Üye
yazılımdan nasıl çıkarabilecegiz uygulamayı

ByWorth

ByWorth

Üye
kardeşim dayanamayıp kurdum fw'yi valla ne yalan sölim çok fw kurdum ama bu farklı. Farkı hız,stabil vs. Ram 55,49 (ram blow yapmadığım halde) :oke: :oke: :oke:
Sen böyle övünce bende bi deneyeyim dedim ister istemez.. Hemen indirip deneyip, otu çöpü araştırıp raporumu sunacağım =)

baba3232

baba3232

Üye
    Konu Sahibi
yazılımdan nasıl çıkarabilecegiz uygulamayı
Hayret bende sorun çıkarmadı arkadaşım ama yinede yazayım
Nokia Firmware Editörü indiriyorsun Firmwareyi çıkartıyorsun sonra;

bunu indir klasörün içindeki private vsvs içindeki bütün dosyaları çıkarttığın yazılımda ara ve sil sonra Nfe ile fwyi paketle ve jafla bu kadar basit çok detaylı anlatamam malesef forumdada anlatımlar mevcut okumalısın. :oke:

powercocuk15

powercocuk15

Üye
Hocam Flashı Doğruca Attım Ama Telefon Açılmadı ekran açııp açılıp kapanıyor Sorun nedir ?

Üst Alt