SX1.C2F+.v2b.by.Nadiren Winswup Firmware (05.02.2008)

Sponsorlu Bağlantılar

nadiren

Konu Sahibi
nadiren fwye galiba bir tek uçak modunu koymamışsın. neyse system tools programını kurduktan benim makinede garip şeyler oldu operatörle olan bağlantı kesildi. simkardsız telefon bütün orjinal görünümüyle çalışmaya başladı. malum uçuş modunda mp3 çalmazdı ama ne hikmetse mp3 vs hepsi çalışıyordu tek kusuru müziği kulaklıktan dinleyememekti. çok heyecanlandıran bu garip durumu sevmekle beraber makinaya nadiren fwyi yeniden kurdum.
birde diğer kullanıcılara işlemci hızını artıran uygulamayı denememelerini tavsiye etmek zorundayım.

--------------- Ekleme ---------------

nadiren fw de ilk defa gördüğüm ve kullandığım fm tuner radyo programı çok ilgimi çekmişti. eskiden kulaklık olmadan hiç açılmayan radyo programı bu programı açtğımda kanal bulmamasına rağmen dışarı ses veriyordu . bunun üzerine belki daha önce bulan var mı bilmiyorum metalik bir kabloyu anten şekilnde yaparak kulaklık girişine soktuğumda bütün güzelliğiyle radyo dinlemeye başladım artık bütün gün kulaklık olmadan dışarıya ses veren bir siemens sx1 im oldu teşekkürler
etwallah mesut... uçak modu için sim kart çıkarılması gerektiğinden (yani pratik olamdığından) eklemedim fw'ye.. dediğin hata system tools programından kaynaklanmıştır muhtemelen, sadece hard format atman yeterli olurdu sanırım teli ilk haline döndürmek için... ayreten hard format attıktan sonra (veya fw'yi yeniden yükledikten sonra) tüm rehberinin yerind eolduğunu görmüşsündür hiç contacts manager'ı kullanmadan.. bu da fw'ye eklediğim backup&restore özelliği ;)

evet, fw'de kulaklıksız radyo patch'i var ayreten bir çay kaşığı da aynı işi görüyür :bigstar:

mesut74

Üye
nadiren fw kaldırdım biraz da üzülerek. Menu görünümleri ve kullanışlı programları ile sx1 in orjinal fw sini fazlasıyla aşan sistem ne yazıkki kararlılığı konusunda aynı başarıyı sağlayamadı. Ogg playeri çalıştırınca sürekli hata verdi sistem kilitlendi. mp3 playerde bariz yavaşlamanın yanısıra bazen dosyaları hiç görememe sorunu verdi. ayrıca speed programında işlemci hızı 120 gösterirken telefon infosunda hız 144 ü gösteriyordu. velhaasıl bayağı bir emek sarfeden nadireni üzmek pahasına cmertin fwsini denemeye karar verdim. laf aramızda bu arkadaşın yaptığı fw ile senin yaptığın fw arasında önemli bir fark göremediğimi (daha yeni yükledim) söylemekle beraber sevdiğimi itiraf etmek zorundayım.
ikide bir karşıma çıkıyor cep telefonu ile fazla meşgul olmayın kulaklık kullanın sağlınız için vs deyip durur. iyide bu meretle kitap okuyoruz, müzik, radyo dinliyoruz bu kadar meşgul olduğumz bir aletle cep telefonunu devre dışı bırakıp bütün fonksiyonları çalışır halde olan bir fw yi istemekle fazla bir şeymi istiyorum.
midp 1.0 desteği ayan beyan belli olan bir programın sx1 e kurulduğu halde tıkır tıkır çalışmasını sağlayacak bir fw istemekle çok mu şey istiyorum
iyi de kardeşim ne uğraşıyorsun bunlarla sx1 ini sat kurtul bütün dertlerin sona ersin çık sokağa

curse_

Üye
teşekkürler

nadiren

Konu Sahibi
nadiren fw kaldırdım biraz da üzülerek. Menu görünümleri ve kullanışlı programları ile sx1 in orjinal fw sini fazlasıyla aşan sistem ne yazıkki kararlılığı konusunda aynı başarıyı sağlayamadı. Ogg playeri çalıştırınca sürekli hata verdi sistem kilitlendi. mp3 playerde bariz yavaşlamanın yanısıra bazen dosyaları hiç görememe sorunu verdi. ayrıca speed programında işlemci hızı 120 gösterirken telefon infosunda hız 144 ü gösteriyordu. velhaasıl bayağı bir emek sarfeden nadireni üzmek pahasına cmertin fwsini denemeye karar verdim. laf aramızda bu arkadaşın yaptığı fw ile senin yaptığın fw arasında önemli bir fark göremediğimi (daha yeni yükledim) söylemekle beraber sevdiğimi itiraf etmek zorundayım.
ikide bir karşıma çıkıyor cep telefonu ile fazla meşgul olmayın kulaklık kullanın sağlınız için vs deyip durur. iyide bu meretle kitap okuyoruz, müzik, radyo dinliyoruz bu kadar meşgul olduğumz bir aletle cep telefonunu devre dışı bırakıp bütün fonksiyonları çalışır halde olan bir fw yi istemekle fazla bir şeymi istiyorum.
midp 1.0 desteği ayan beyan belli olan bir programın sx1 e kurulduğu halde tıkır tıkır çalışmasını sağlayacak bir fw istemekle çok mu şey istiyorum
iyi de kardeşim ne uğraşıyorsun bunlarla sx1 ini sat kurtul bütün dertlerin sona ersin çık sokağa
muhtemelen v2b versiyonunu yüklemisşindir fw'nin, o dediğin hataların hepsini v2c'de düzeltmiştim:
http://www.maxicep.com/benq-siemens...p-firmware-05-02-2008-a-86210.html#post728292

cem532

cem532

Üye
senın kadar guzel bır porgam tşkkk

sampoaoc

sampoaoc

Üye
ya siz hala sx1 mi kullanıyorsunuz??? Çok güzel bir telefon aslında bende var ve şu an atmışım bir kenarda duruyor. Çünkü ona pil bulamıyorum. Aldığım batarya bir günde bitiyor ve hep full gösterdiği halde hemen kapanıyor. Yani anlayacağınız ben bu sx1 sevdasından vazgeçtim.

zangoo

zangoo

Üye
teşekkür ederim linklerin hep güncel kalması çok iyi ve hala sx1 kullanabiliyor olmam çok güzel

cenkozgen

cenkozgen

Üye
ya arkadaslar bu güvenli kodunu yanlıs girdim ve telefon kitlendi su an ekranda " telefonunuz kitlendi lütfen güvenlik kodunu giriniz" diye bi yazı var, bu konu ile ilgili aramalarımda siemensi ( sonu 9898 yada 9899 olan numaradan ) arayıp gerekli kodu alıp kilidin kaldırılmasından bahsediliyor ancak bahsi gecen numaralar sanırım kullanım dışı. care olarak fw yüklemeyi denedim bi kaç tane fw yi basarılı sekilde yükledim ancak telefonu acmaya calışınca aynı hatayı almaya devam ediyorum. bi cözüm yolu bilen var mı ? :S:S

sx1sever61

sx1sever61

Üye
bu yazılım sx1 için pachlanmış en iyi 12_5 versiyonu olup bir çok fw kullanmış biri olacak herkese öneriyorum.öncelikle crıstal fw sini hazırlayan polonyalı arkadaşlara ve düzenlemelerinden dolayı nadir hocaya sevgiler saygılar.....

cenkozgen kardeşim yapacagın tek şeyi söylüyorum.şu anda bundan başka bişey yapamassın.tanıdığın sağlam bir telefoncuya telefonunu bırak mmı bordun çıkartılıp işlemcin ısıyla sökülüp şemasına uygun olarak tekrar dökülecek(ben ıkı saat içinde aldım)..10-15 ytl isterler..başka çözemezssin çünkü bütün diğer adımları bende yaptım ama fos oldu..şimdi canavar gibi tekrar hayatta saygılar.

CANGO54

Üye
Selamlar .
SX1 in flash'ı 32mb veya 24 mb lık mı olduğunu nasıl bulacağız , bilen arkadaşlar varmı acaba, şimdiden
teşekkürler.

CANGO54

Üye
Teşekkürler hallettim. 32MB olduğunu öğrendim.

CANGO54

Üye
Selamlar,
Nadiren bir şey soracağım, v2c yi yükliyeceğim. Benim flash 32 mb.Hem c yi 11.8 mb yapacağım hemde fw yi yükliyeceğim. Sırası ve şekli nasıl olacak. İlk defa fw yükleyeceğim. FW yüklerken tlf joystik+on/off ile açılıyor sonra usb kablo ile pc ye bağlanıyor.(Ben önceden bağladığım için data suit hemen tanıyor.Fakat senin yazında update modunda farklı bir sürücü ister demişsin o nasıl olacak.) Sonra zipli dosyayı açıyorum sıkıştırılmış klasör içinde şunlar var: 32mb flash.exe - benioku.txt - ekran10sn.sxp - wsmp26.exe - benioku.txt - flashsize.exe - Siemens_Sx1swup.inf - Siemens.Sx1swup.sys - Siemns.Sx1.c2f+v2c.by.nadiren.exe dosyaları bulunuyor. Ben bu zipli dosyayı açınca önce c' yi 11.8 mb yapmak için burdaki 32mbflash.exe yi mi çalıştıracağım yoksa o dosyaların içinde bulunan Siemens.Sx1.c2f+v2c.by.nadiren.exe yi çalıştırıp içinden 32mbflash.exe dosyası ayriyeten mi çıkacak.Burayı anlıyamadım. Sonra fw ye gelince yine kabloya hiç dokunmadan Siemens.Sx1.c2f+v2c.by.nadiren.exe dosyasını çalıştırıyoruz ve otomatik olarak telefona yükleniyormu yoksa telefona atmak için ne gibi yol izliyoruz.(Ben telefona data suit programı ile program yüklüyorum. FW yüklerken .exe yi açınca kendimi yükleniyor.) Cevabın için şimdiden teşekkürler. Birde flash.exe yi yüklemesem de yalnız fw yi yüklesem olurmu. Ayrıca swup.inf ile swup.sys dosyalarınıda fw yüklemeden önce telefona yüklemem gerekirmi.

CANGO54

Üye
Selamlar. Kendim hallettim. Önce Nadiren v2c yi yükledim. Daha sonra C yi 12 mb a çıkarttım. Şu an kullanıyorum gayet iyi benim için. Yapan arkadaştan Allah razı olsun. Varsa yeni fw ler bekliyoruz. Çok teşekkürler.

karma9899

Üye
bendeki sx1 e firmware yüklencekmiş piyasada kalmamış fw lerden bende senin sundugun fw yi indirdim sadece bana yardım edebilirmisin
ilgileniyorsan da torrent davetiyesi verebilirim tesekkür olarak

infazcı-konan

infazcı-konan

Üye
nadiren sx1 fw atma resimli açıklamalar nerde sitede acaba varsa resimleri eklermisin?

DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
teşekkürler

abandonware

abandonware

Üye
:tşk: emek çekmişsin

bozoklu_66

bozoklu_66

Üye
kardesim xda daki paylastigin galaxy mini rom yuklemede hata verdi yardim edebilirmisjn

cemal343434

Üye
Ekleme: (05.02.2008)

SX1.Cristal2F+v2b.by.nadiren.Winswup.Firmware

Download Linki:

Tatilden döndüm, ve v2a'da bazı düzenlemeler yaptım:

* "gereksiz mesajları sil" patchini kaldırdım, artık arama sonrası özet'i görebiliyorsunuz.

* mesaj kutusunda ufak bir sorun vardı, onu da düzelttim.

* bir de hatırlatma: c before z patchini v2a'ya uygulamıştım ama buraya upload ettiğim "c before z" patchsiz olanı imiş; o yüzden v2a'da da startup.mbm c:'ye alınamıyordu!... bu sefer tamam!!!...

-------------------------------------------------------------------------------------

SX1.c2f+.v2.by.nadiren Winswup Firmware

Bir haftalık deneme sürüşünden sonra artık yayınlamaya hazır olduğuna kanaat getirdim firmware'in!... :D

===========================================================
Rapidshare Linki:
===========================================================

rar'lı dosya içerisindeki firmware klasöründe fw'nin 24mb flashlar için olanı mevcut. Eğer flashınız 32mb ise "extra\32mb'lık fashlar için" klasörü altında c'yi 11,8 mb yapmak için gerekli program ve açıklama var.​

--------------- Ekleme ---------------

Firmware Özellikleri:

* cpu hızı 144 mhz! (Başlangıçta 162 idi ama son halinde 144'e düşürdüm, 162'de pil tüketimi daha fazla artıyor. 162 mhz'de Spmark 04 skorum 885 puan!.. cpu hızı ile ilgili şunu söylemeden geçemyeceğim: spmark da dahil bir çok program sx1'in hızını yanlış ölçüyor. Bu overclock patch'inden kaynaklanıyor, sadece fw'nin içerisindeki phone info programı doğru ölçüyor cpu hızını! sx1speed programı açılışta 120'ye alıyor hızı, istediğiniz gibi ayarlayıp save dediniz mi yeni hız devreye girmiş demektir!)

* fcapalette programı ile magenta paletinin rengi c:\'ye yüklenen palette4.dll dosyası ile değiştirilebiliyor. Teli resart ettiğinizde renklerde bozulma görülmez, fakat kapatıp açtığınızda renkler bozulur, bunu renk paletini magnetadan başka bir palete ayarlayıp sonra tekrar magentaya ayarlayarak düzeltebilirsiniz.)

* Restore/backup özelliği: Tel her kapanıp açıldığında rehber, takvim, notlar, bookmarklar ve t9'a kendi eklediğiniz kelimelerin yedekleri e:\backup klasörüne alınır. Formattan sonra otomatik olarak yüklenir.

* Joystick'e atadığım programlar:
Yukarı: Mesajlar
Sol: Takvim
Sağ: mp3 çalar
Aşağı: Rehber
Merkez: Dosya Yöneticisi

* Önceden tanımlanmış Program kısayolları (spdia.db):
1: telesekreter
2: Görevler
3: Takvim
4: Notlar
5: kayıtlar
6: Bluetooth
7: Alarm manager
8: Internet
9: Restart (Ana ekranda 9'a basılı tutarak tele restart atabilirsiniz böylece)

* N Gage Mod'u: Oyunlar klasörü altındaki ngage mod ile teli ngage modunda başlatabilir ve hafızanın tümünü (32 mb flashlar için 10406 mb) ngage oyunları için kullanabilirsiniz.

* A'daki programlar: Alarm manr cager, Blz Install, Contacts manager, Fexplorer 1.15tr, fm Tuner, Font Remover, msDriveE, Phone Info, PhotoFix, Pocket Counter, Resco Viewer (kayıt için rastgele 5 karakter girin), Sprite Backup, Sx1Speed, Task Spy

* PvpPlayer'ı sildim, sx1'in video kayıt programı zaten 3gp oynatabiliyor, eğer Fexplorer 1.17tr'yi yüklerseniz "birikte aç" özelliği ile video programını seçerek otomatik olarak da çalıştırabilirsiniz.

* Sprite Backup: Bu programla tüm ayarlarınızı (yüklediğiniz temaya, internet ayarlarına kadar) E:\backup klasörüne kaydedip daha sonra tekrar geri yükleyebilirsiniz. Çok kullanışlı bir program.

* Tarih sx1 fw'lerde normalde sadece genel profilinde görülüyordu. Yukarıda verdiğim ss'de de gördüğünüz gibi her profilin ismi kısaca yazarken tarih de hiç silinmiyor!...
merhabalarr bende sx1 var calısıyor ama eksık dosya yda dosya uygunsuzlugu dıyor bu sorunu nasıl hallederım formularda eserkalmadı bu telefondannn

Üst Alt