Yardım İphone 6 garip bir ekran sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

babafre23

Üye
    Konu Sahibi
İphone 6 garip bir ekran sorunu
Arkadaşlar bir iPhone 6 var elimde. Ekranın sol kısmında yarım cm lik kısım çalışmıyor. Ama sadece orası çalışmıyor. Diğer ksımlar sorunsuz. Mesela klavyede yazarken q ve a harfleri basmıyor. Sayı/harf değişimi rakamı basmıyor sadece. Diğer ksımlar aktif.
Sizce sorun nedir? Yazılımsal mı donanımsal mı ne yapmalı?

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Arkadaşlar bir iPhone 6 var elimde. Ekranın sol kısmında yarım cm lik kısım çalışmıyor. Ama sadece orası çalışmıyor. Diğer ksımlar sorunsuz. Mesela klavyede yazarken q ve a harfleri basmıyor. Sayı/harf değişimi rakamı basmıyor sadece. Diğer ksımlar aktif.
Donanım. Dokunmatik alanda temassızlık var. Ekran veya dokunmatik değiştirmeli

• Beğen
Tepkiler: babafre23

babafre23

Üye
    Konu Sahibi
Çok teşekkürler. Yine masrafa soktu bizi antika..

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Çeşitli ekran test programlarıyla kontrol edebilirisniz

babafre23

Üye
    Konu Sahibi
Yazılımsal diye belki düşündüm ama donanımsal ise artık elimizi taşın altına sokacağız.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
ne zmanadır böyle? donanımsal gibi duruyor

• Beğen

babafre23

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Hasand.

Hasand.

Üye
Sorun ekranda diye düşünüyorum ama iitunestan restore yap düzeleceğini zannetmem ama denemek lazin

• Beğen

babafre23

Üye
    Konu Sahibi
Sorun ekranda diye düşünüyorum ama iitunestan restore yap düzeleceğini zannetmem ama denemek lazin
Ekran değişmeden ne kadar yol varsa denemek istiyorum. En son ekran değişimi yapacağım.

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
cihazi kapat şaçkurutma makınesi ile biraz gez etrafını ısındır belki nem filan yapmıştır fabrika ayarlarına dönüşte denenebilir

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Hasand.

Hasand.

Üye
Onu da bir denerim. İnşallah faydası olur. Olmadı söküp bağlantıları diş fırçası ve tinerle gizelce sileyim.
Tinerle temizleme ekran flexlerine zarar verisin mumkunse bu gibi durumlara sökme takma becerin yoksa hic bulaşma derim

babafre23

Üye
    Konu Sahibi
tiner konusunda bilgim yok zarar verir mi vermez mi bilmiyorum
Telefoncuda çalıştığım yıllarda sıvı temaslı cihazları tinerle temizliyorduk ama tabii bahsettiğim yıllarda en lüx telefon iphone 5 idi. Daha ziyade tuşlu kızaklı cihazlar vardı. Şuanki cihazların huyunu suyunu çok bilmiyorum o yüzden.
Mesaj birleştirildi:

Tinerle temizleme ekran flexlerine zarar verisin mumkunse bu gibi durumlara sökme takma becerin yoksa hic bulaşma derim
Tamamdır ustam tiner işine girmem. Sök tak tamirat becerisi var da bakalım son çare ekran alacağız gibi duruyor.

Hasand.

Hasand.

Üye
Telefoncuda çalıştığım yıllarda sıvı temaslı cihazları tinerle temizliyorduk ama tabii bahsettiğim yıllarda en lüx telefon iphone 5 idi. Daha ziyade tuşlu kızaklı cihazlar vardı. Şuanki cihazların huyunu suyunu çok bilmiyorum o yüzden.
Mesaj birleştirildi:

Tamamdır ustam tiner işine girmem. Sök tak tamirat becerisi var da bakalım son çare ekran alacağız gibi duruyor.
Tiner ucucudur anakart temizlemede işe yarar bende tiner yerine kolonya kullaniyorum alkol oranı yüksek dış fircasina sürüp birçok cihazi öyle yola getirdim tinerde kullanan gördüm ama anakart daha fazla isinma yapiyor

babafre23

Üye
    Konu Sahibi
Tiner ucucudur anakart temizlemede işe yarar bende tiner yerine kolonya kullaniyorum alkol oranı yüksek dış fircasina sürüp birçok cihazi öyle yola getirdim tinerde kullanan gördüm ama anakart daha fazla isinma yapiyor
Öyle, idarelik oluyor zaten.

Üst Alt