Maxicep Symbiancıları

Sponsorlu Bağlantılar

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Aslında HMD-den normal cihazlar bekliyordu millet ama HMD hiç bir efsane cihazı diriltmedi. QWERTY klavyeli modelleri yapmadı, normal tuşluları da Kai OS-le donattı. Kai OS ne kadar güzel gözükse de S60 ta olan Symbian 9.x-in yanından geçe bilecek bir sistem değil.

"bent" nick-li bir geliştirici Symbian emulatörü yapmaya başlamıştı 2 yıl önce, ben de onun Discord kanalına katılmıştım. Şuan onun yaptığı emulator S60v5 için olan Bounce oyununu sorunsuz açıyor. Yani Symbian bir çok kişinin kalbinde yaşamaya devam eden bir sistem.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Aslında HMD-den normal cihazlar bekliyordu millet ama HMD hiç bir efsane cihazı diriltmedi. QWERTY klavyeli modelleri yapmadı, normal tuşluları da Kai OS-le donattı. Kai OS ne kadar güzel gözükse de S60 ta olan Symbian 9.x-in yanından geçe bilecek bir sistem değil.

"bent" nick-li bir geliştirici Symbian emulatörü yapmaya başlamıştı 2 yıl önce, ben de onun Discord kanalına katılmıştım. Şuan onun yaptığı emulator S60v5 için olan Bounce oyununu sorunsuz açıyor. Yani Symbian bir çok kişinin kalbinde yaşamaya devam eden bir sistem.
Hmd geçmişin acı tecrübelerinden kurtulmak için Android'e yöneldi lakin çok fazla rakip karşısında sadece geçmişi sağlam bir marka isminden başka hiç birşey ellerinde yoktu. Tasarımlarını sevmiyorum hepsi biribirin aynısı ama tercihim yine de HMD Nokia oldu.

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
İşin zevki orada zaten, bir şeylere emek göstermek.
Eski zevki vermiyor artık sorun orada zaten. Eskiden uygulama ve oyun bulmak çok kolaydı ancak bugün nerdeyse imkansıza yakın. Çünkü internet sitelerinin çoğu çoktan kapatılmış. Ben telefonu alsam da uygulama ve oyun yükleyemedikten sonra ne işime yarıcak ki?

Baydırman

Baydırman

Moderator
    Konu Sahibi
Bitti maalesef

• Düşünceli
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Öyle düşünmüyorum :hmmm

• Beğen
Tepkiler: Baydırman
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Ama gerçekten bitti galiba artık :ehe
Beni sorarsanız, benim sloganım "Symbian Forever" :pro:

• Düşünceli
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Baydırman
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Ben bile bıraktıysam kullanan kalmamıştır.

• Beğen
Tepkiler: Baydırman
Baydırman

Baydırman

Moderator
    Konu Sahibi
Ciddi ciddi kaç kişi kaldı diyeceğim ama forumda bile kimse kalmamış neredeyse. Forum nereye gidiyor abi? Batıyor mu? @Ozan

Ozan

Ozan

Admin
Ciddi ciddi kaç kişi kaldı diyeceğim ama forumda bile kimse kalmamış neredeyse. Forum nereye gidiyor abi? Batıyor mu? @Ozan
Son yarım saatte 750 Kişi Online görünüyor.
Her ne olursa olsun değerli ve bilinen bir kitlemiz mevcut, kalmaya da devam edeceğini düşünüyorum.

Baydırman

Baydırman

Moderator
    Konu Sahibi
Son yarım saatte 750 Kişi Online görünüyor.
Her ne olursa olsun değerli ve bilinen bir kitlemiz mevcut, kalmaya da devam edeceğini düşünüyorum.
Üye bakımından abi

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Symbian iyi güzel de, malesef bir çok şeyi yapamaz hale geldik son 6 yılda. O yüzden tek Symbian cihazla olmuyor. Ama ekstra Android tablet-telefon varsa (Windows tablet te ola bilir) telefon olarak iş görür. Mesela param olsa bir tane Windows 7-8.1 tablet alırım (Intel Atom olsun o bile yeter) ve Symbian telefonumu sade telefon gibi kullanırım günlük olarak.

Tek Symbian da kullanır insan, ama YouTube, WhatsApp, Telegram, Discord ve s. yok diye sıkılır direk. Günün 6 saatini YouTube-da geçiren biri için çok büyük sıkıntı.

E6-00, E7-00 gibi cihazların bir Android-li klonu da yok ki alıp keyifle kullanalım. Android QWERTY klavyeli telefonlar rezalet...

Baydırman

Baydırman

Moderator
    Konu Sahibi
Bu nokia androide döndü diye duydum eski model symbianlı cihazların androidli kopyalarını yapsa ya :ehe

• Beğen

Üst Alt