Laptop açılmıyor

Sponsorlu Bağlantılar

GhostMahir

GhostMahir

Üye
    Konu Sahibi
Laptop açılmıyor
Arkadaşlar dün pc yi açtım sd karttaki filmi pc ye atttım yüklenirken şarjı azdı adaptörü taktım pc başından ayrıldım 10 dakkika kadar sonra geldipiöde pc kapanmış kesinlikle fan ve benzeri birşey çalışmıyordu ama power tuşunun ışığı yanıyordu pc kapalıyıydı şarjı pili çıkarıp kapattım tekrar açmayı denemek için power tuşuna bastım ama sadece tuşdaki ışık yandı ama pc de tık yok açılmıyor adaptörü bir dinamoya bağladım enerji geliyor tavsiyesi olan varmı yada bilgisi olan neden açılmıyor pc? Pc markası HP pavilion

PALA.

PALA.

Üye
Garantisi varsa teknik servisden yardım alın. Genelde bu tip sorunlar belki alakasız gelecek ama ram den kaynaklı olabiliyor.
Adaptör takılıyken laptop üzerindeki enerji lambası yanıyor mu ?
Modeli tam olarak neydi ?
Mesaj birleştirildi:

Bak burada kafasına vurmuşsun, onun etkisi olabilir...

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 777448 ve Silinen Üye 2626675
GhostMahir

GhostMahir

Üye
    Konu Sahibi
Garantisi varsa teknik servisden yardım alın. Genelde bu tip sorunlar belki alakasız gelecek ama ram den kaynaklı olabiliyor.
Adaptör takılıyken laptop üzerindeki enerji lambası yanıyor mu ?
Modeli tam olarak neydi ?
Mesaj birleştirildi:

Bak burada kafasına vurmuşsun, onun etkisi olabilir...
Vurduğum zaman çıkan sorun hdd imiş değiştirdim sorun kalmadı. Evey şarj kablosu takılınca güç düğmesindeki ışık halen yanıyor ama eskiden şarj kablosunu takıldığı yerde minik bir ışık yanıyordu şimdi o yanmıyor takınca acaba diyorum güç girişinde arıza olabilirmi? Birde sormuşsun cewap wereyim marka hp pavilion g6 ramlare gelin takıp çıkardım pcyi söktüm komple basit zaten demontajı falan bir sorun göremedim

PALA.

PALA.

Üye
Adaptörle motor çalıştırma işlerini denemeyin normalde 0,5 volt gibi bir ön gerilim gelir sonra normal çalıma voltajı neyse o gelir, çok tehlikeli ve arızaya sebep olabilir...
Bulunduğunuz şehirdeki en saygın bilgisayarcıya gidin, arıza tespitine para almazlar, size bir fiyat verirler. Belkide basit bir arızası vardır, uyun fiyata yaptırırsınız.
Havalar gerçekten çok sıcak geçti, üstüne birde ısınmasına sebebiyet verecek bişey olduysa bozulabilir. En basitinden yünlü bir örtünün üstünde boşta çalışırken bile sorun çıkabilir.

Geçtiğimiz hafta çıkan bir haber vardı, 7 milyar ışık yılı uzakta kara deliklerin birleşmesi sonucu oluşan dalga anca dünyadan geçmiş. Belki inanması güç gelebilir ama dünya üzerinde çok büyük etkilere sebep vermiştir. Zamanında çernobil tarzı nükleer düzeydeki patlamalarda oluşan dalgalardan bozulan mikro işlemci ve bilgisayarların haddi hesabı yok. Biosda meydana gelebilece yazılımsal bir sorun, komple cihazın susmasına sebep olabilir. Sözü istemeden de uzattım, bozulması için sebep çok.
Servis desteği alın, onlar çeşitli arıza analiz metodları ile arızayı buluyorlar. Zaten bilindik bir modelse tahmin ederek bile bulurlar.
İşiniz rast gelsin, hayırlı geceler...

• Beğen
Tepkiler: Coolwhisper ve GhostMahir
GhostMahir

GhostMahir

Üye
    Konu Sahibi
Adaptörle motor çalıştırma işlerini denemeyin normalde 0,5 volt gibi bir ön gerilim gelir sonra normal çalıma voltajı neyse o gelir, çok tehlikeli ve arızaya sebep olabilir...
Bulunduğunuz şehirdeki en saygın bilgisayarcıya gidin, arıza tespitine para almazlar, size bir fiyat verirler. Belkide basit bir arızası vardır, uyun fiyata yaptırırsınız.
Havalar gerçekten çok sıcak geçti, üstüne birde ısınmasına sebebiyet verecek bişey olduysa bozulabilir. En basitinden yünlü bir örtünün üstünde boşta çalışırken bile sorun çıkabilir.

Geçtiğimiz hafta çıkan bir haber vardı, 7 milyar ışık yılı uzakta kara deliklerin birleşmesi sonucu oluşan dalga anca dünyadan geçmiş. Belki inanması güç gelebilir ama dünya üzerinde çok büyük etkilere sebep vermiştir. Zamanında çernobil tarzı nükleer düzeydeki patlamalarda oluşan dalgalardan bozulan mikro işlemci ve bilgisayarların haddi hesabı yok. Biosda meydana gelebilece yazılımsal bir sorun, komple cihazın susmasına sebep olabilir. Sözü istemeden de uzattım, bozulması için sebep çok.
Servis desteği alın, onlar çeşitli arıza analiz metodları ile arızayı buluyorlar. Zaten bilindik bir modelse tahmin ederek bile bulurlar.
İşiniz rast gelsin, hayırlı geceler...
Walla bi bakayım oluru yoksa servise götürecem artık

• Beğen
Tepkiler: Coolwhisper
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Pilini Filan Çıkartıp Denedin Mi? Belki Kitlendi makina Ramler Filan Oynamıştır Belki

GhostMahir

GhostMahir

Üye
    Konu Sahibi
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Tuhaf Bir Arıza.Eğer Açılmıyorsa Fanlar Dönmüyorsa Belki Besleme Kartında Sorun Vardır.Pil İlede Denedin Mi Ondada Aynı Açılmıyor Sanırım

GhostMahir

GhostMahir

Üye
    Konu Sahibi
Tuhaf Bir Arıza.Eğer Açılmıyorsa Fanlar Dönmüyorsa Belki Besleme Kartında Sorun Vardır.Pil İlede Denedin Mi Ondada Aynı Açılmıyor Sanırım
Pillide pilsizde açılmıyor sadece güç düğmesine bastığımda ışığı yanıyor o kadar başka aksiyon yok

arslan3332

arslan3332

Üye
Bu sorunun çok sebebi olabilir buradan tahminlerde bulunmak çare olmaz servisin görmesi şart geçmiş olsun

Üst Alt