Xiaomi Redmi Note 8 - Kullanıcı Kulübü

Sponsorlu Bağlantılar

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
    Konu Sahibi
Xiaomi Redmi Note 8 - Kullanıcı Kulübü
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Xiaomi Redmi Note 8 teknik detayları:
İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.

Evet arkadaşlar (ilk başta şunu demek istiyorum ki keşke bu cihaz 5 inç yada altında olabilseydi hep bunun altında olan telefonlara göz alışkanlığım vardı ben büyük mesela 6 inç hayatta kullanamam diyordum ama hayat insanın karşısına umduğunu çıkarmayabiliyor :D ) ürünün yaklaşık olarak 14 günlük (neptün mavisi 4 GB/64 GB modeli) sahibiyim ve gözlemlerimi fikir sahibi olmanız için paylaşmak istedim biraz bekledim şarj konusunda ne durumda performans olarak değerlendirdim ve zaman ilerledikçe de konuya ekstra bilgiler de eklemeye devam edeceğim ve tabiki sizde bu konuya gözlemlerinizi belirtebilirsiniz ne de olsa burası kullanıcı kulübü. :)
Kamera konusunda henüz bir çabam olmadı malum hem kış ayındayız hemde hayat şartları biraz kısıtladı ama sizden de telefonun sahipleri olarak tecrübeler gelecektir.

Şarj konusunda değerlendirmem gerekirse (aldığım günden beridir telefon açıktır yani 14 gündür telefon kapanmadı aşağıda ekran görüntüsü mevcuttur) eğer parlaklık yaklaşık %40 WiFi tamamen açık internette gezinme mesajlaşma(sadece Whatsapp olarak değil) YouTube de takılmak bazende kapalı durarak hemen hemen 1 tam gün dayanmakta ve geriye %10 şarjı bile kalabilmekte.
Ufak bir örnek gece saat 01:30 gibi şarjdan çıkarttım:

Telefonun açık kalma süresi:

Performans yani işlem yapma tepkime ve RAM durumuna gelirsek yaklaşık 50 uygulama yüklü ve hepsinin bildirimleri açıktır ve 14 gündür telefonun açık olduğunu ( yukarıdaki görselde mevcuttur ) da belirterek gerçekten takdir edilmesi gerekir bir telefon yazılımına sahiptir. Henüz kasma donma diye tabir ettiğimiz tepkisizlik ile asla karşılaşmadım. Test(benchmark) uygulamaları ile denemeler yapmadım yapmayı da düşünmüyorum konu altında siz isterseniz belirtebilirsiniz.
Burada eklemek istediğim güncel online oyunlarla aram olmadığı için oyun değerlendirme kısmı biraz bende boşlukta kalıyor. :)

Depolama olarak 64 GB depolamasını henüz dolduramadım yarısı dolu vaziyette ve 32 GB kart ile destekliyorum.

Elimde bıraktığı his olarak demek istediğim ise biraz telefon kalın gibi geliyor yani bu birazda kişisel bir durum o yüzden size kalmış. :)

Kızılötesi ve radyonun olması sürekli lazım olabilecek şeyler değil ama olması artı avantaj sağlamakta.

Kullandığım MIUI ise 10. 11 sürümü çıktı lakin güncellemedim bazı sıkıntıları varmış gelen güncellemeler ile onlarda ortadan kalkacaktır.

Ekran ise eğer üst düzey çalışmalar yapmayacaksanız gayet güzel renkler sunmakta. Ekranın parmak algılaması da tatmin edici şekilde hatta örnek vermek gerekirse penyeniz tişörtünüz(çok da kalın olmamak şartıyla :) ) ile parmağınızı tutarak ekrana dokunsanız bile algılamakta. Ekranda ayrıca koruyucu da mevcuttur.

Bildirim ışığı ise sade ve hoş ama keşke biraz daha kuvvetli bir ışığı olsaydı bazen görmek zor oluyor ekranı açmak gerekiyor. :)

Parmak izi sensörü gayet hızlı ve kararlı şekilde çalışmakta, sanki biraz küçük gibi sensör yuvası ama o da parmağınızın büyük küçük olması yani kişisel olarak değişiklik göstermektedir.

Ayrıca kameralarında çizilmesini istemediğimden aşağıdaki ürünü de aldım ve görüntüden fark edebileceğiniz gibi hemen hemen tam olarak kameraların boşluğuna uydu.

N11 ürün linki:

Kulüp üyeleri:
@Murat Alper
@Mesut Aktaş

.
.
.
.
.
.
.
.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: bveo1990, Murat Alper, Buğra ve 2 diğerleri

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Güzel bir inceleme konusu olmuş. :spr

Diğer, Redmi Note 8 | PRO kullanıcıları ayrıca Soru ve sorunlarını veya çözüm yollarını Bu konuda paylaşabilir.

• Beğen
Tepkiler: Mesut Aktaş
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
arslan3332

arslan3332

Üye
Yabancı bir forumda Xiaomi sekreter diye özellik olduğunu okumuştum ama bizim kullandıklarımızda böyle bir özellik yok araştırdım somut birşey bulamadım başka birisi sadece çine özel olabileceğini söylemişti ama çin romu tr yapıp kullananda çok var onlardan da hiç bahseden olmadı böyle bir bilgiye ulaşan olursa burada paylaşırsa sevinirim.

• Beğen
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Güzel konu olmuş kullanıcı olarak ekleyebilirsin beni

• Beğen
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Karanlık modu açmadınmı bu arada

• Beğen
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
    Konu Sahibi
Yabancı bir forumda Xiaomi sekreter diye özellik olduğunu okumuştum ama bizim kullandıklarımızda böyle bir özellik yok araştırdım somut birşey bulamadım başka birisi sadece çine özel olabileceğini söylemişti ama çin romu tr yapıp kullananda çok var onlardan da hiç bahseden olmadı böyle bir bilgiye ulaşan olursa burada paylaşırsa sevinirim.

Onu okumuştum derinlemesine bakamadım bakacağım. :)

Karanlık modu açmadınmı bu arada

Açıyorum arada sırada. :D

• Beğen
Tepkiler: arslan3332 ve Murat Alper
muhammettvurucu

muhammettvurucu

Üye
Google camera kullanıyor musunuz?

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
    Konu Sahibi
Google camera kullanıyor musunuz?
Hayır henüz kullanmadım, normal apk olarak kurulanlar sanırım tam verimlilik değil root atıp twrp den veya magisk modül olarak kurulan sürümünü denemek lazım.
Sorumluluk size kalmış.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
    Konu Sahibi
Son güncelleme ile yani aşağıdaki resimdeki sürüm ile aldığım pil durumu.
Bir süredir telefonu ağır kullanım ve normal kullanırım olarak denemelerde bulundum gördüğüm bazı şeyleri aktarmaya çalışacağım.
Eğer gerçekten oyun ile çok vakit geçiriyorsanız bu telefon ile istediğiniz pil performansını alamazsınız. O yüzden istekleriniz ön planda olarak telefon almalısınız. Aralıksız 3-4 saatlik online oyun ile vakit geçirme durumunuz varsa telefonu gün içinde tekrar şarja takmanız kaçınılmaz olacaktır. Bununda ekran görüntülerini almıştım cihaza format atmam gerekti o yüzden pil durumunu gösteremedim. Aşağıda yeni aldığım pil durumu ekran görüntüleri telefonun tamamen normal kullanımını göstermektedir. Bunun içerisinde tabiki oyun da oynadım video da izledim mobil veri kullandım wifi kullandım, ilk zamanlar da telefonu ağır kullanıp sonra normale geçmek bataryanın biraz deforme olmasına sebep olmuştur eminim.
Şöyle bir seçeneğim de mevcut EU veya Hindistan veya yapılan custom romlar da mevcut eğer bunları da yüklersem pil performansım daha çok artacaktır ama garantisi bitmemişken böyle yapmak istemiyorum bakalım ilerleyen zamanlarda gelecek olan Android 10 ile durum neyi gösterecek. :)

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.

derya1978

Üye
benim telefon redmi note 8 sarjdan çıkaralı tam 3 gün oldu

ayarlar - pil performans - pil kullanımları istatiskleri kısmında 1 gün 22 saat yazıyor neden böyle oluyor

muhammettvurucu

muhammettvurucu

Üye
Son güncelleme ile yani aşağıdaki resimdeki sürüm ile aldığım pil durumu.
Bir süredir telefonu ağır kullanım ve normal kullanırım olarak denemelerde bulundum gördüğüm bazı şeyleri aktarmaya çalışacağım.
Eğer gerçekten oyun ile çok vakit geçiriyorsanız bu telefon ile istediğiniz pil performansını alamazsınız. O yüzden istekleriniz ön planda olarak telefon almalısınız. Aralıksız 3-4 saatlik online oyun ile vakit geçirme durumunuz varsa telefonu gün içinde tekrar şarja takmanız kaçınılmaz olacaktır. Bununda ekran görüntülerini almıştım cihaza format atmam gerekti o yüzden pil durumunu gösteremedim. Aşağıda yeni aldığım pil durumu ekran görüntüleri telefonun tamamen normal kullanımını göstermektedir. Bunun içerisinde tabiki oyun da oynadım video da izledim mobil veri kullandım wifi kullandım, ilk zamanlar da telefonu ağır kullanıp sonra normale geçmek bataryanın biraz deforme olmasına sebep olmuştur eminim.
Şöyle bir seçeneğim de mevcut EU veya Hindistan veya yapılan custom romlar da mevcut eğer bunları da yüklersem pil performansım daha çok artacaktır ama garantisi bitmemişken böyle yapmak istemiyorum bakalım ilerleyen zamanlarda gelecek olan Android 10 ile durum neyi gösterecek. :)

Hangi temayı kullanıyorsunuz? Güzel duruyor da

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: muhammettvurucu
kpck23

kpck23