Püf Noktası Windows Phone Cihazlar

Sponsorlu Bağlantılar

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Şahsen bende savunuyordum ama şimdiki aklım olsa almam Windows Phone resmen kullanıcıları ile taş taş ve troll geçiyorlar

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi ve hasan3472ty

Sıgsauer

Sıgsauer

Üye
Elinize Sağlık :alkis

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
Arkadaşlar Lumia ve Windows Phone maceram bugün bitti. Nokia 8 aldım ve eskiyene kadar Android ile devam edicem. Sonrasında Microsoft'tan bir atak gelirse yine dönmeyi düşünürüm. Bu arada Nokia 8 güzel telefon. Vodafone kampanyalı sattığı cihazlardan elde kalanları indirime sokmuş. Sıfır kutusunda Nokia Türkiye Garantili cihazı Vodafone bayisinden 2200 liraya aldım. Orta sınıf cihaz parasına amiral gemi ayarında cihaz. Daha ne olsun.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi ve rainman3545
ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
Arkadaşlar Lumia ve Windows Phone maceram bugün bitti. Nokia 8 aldım ve eskiyene kadar Android ile devam edicem. Sonrasında Microsoft'tan bir atak gelirse yine dönmeyi düşünürüm. Bu arada Nokia 8 güzel telefon. Vodafone kampanyalı sattığı cihazlardan elde kalanları indirime sokmuş. Sıfır kutusunda Nokia Türkiye Garantili cihazı Vodafone bayisinden 2200 liraya aldım. Orta sınıf cihaz parasına amiral gemi ayarında cihaz. Daha ne olsun.
hayırlı olsun

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin
rainman3545

rainman3545

Üye
Hayırlı olsun, güle güle kullan. Ben de Lumia 950 yi satıp mi6 almıştım bir yıl oluyor neredeyse. Ama Lumiadan kalma alışkanlık forumu takip ediyorum yine de..

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi ve maydinmaydin
maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
Hayırlı olsun, güle güle kullan. Ben de Lumia 950 yi satıp mi6 almıştım bir yıl oluyor neredeyse. Ama Lumiadan kalma alışkanlık forumu takip ediyorum yine de..

Nokia 8'i kullanmaya başladıktan sonra şunu anladım ki bizim telefon gerçekten çok yavaşmış. Aralarında iki sene kadar bir zaman var ama yine de bu kadar hız farkı olması beni şaşırttı. Resmen eziyet çekiyormuşum. Son güncellemelerden sonra 950 bariz yavaş bir telefona dönmüştü.

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı ve rainman3545
rainman3545

rainman3545

Üye
Ben de hissetmiştim aynısını mi6 ya geçince. Windowsphone 8 ve 8.1 de lumialar öyle hızlıydı.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi, Esendağlı ve maydinmaydin

UltimaMetin

Üye
Güzel günlerde kullanın, hayırlı olsun.
Bende 26 ay önce Lumia 735i bırakıp, Xiaomi Mi4 aldım.
Arada sırada özlemiyor değilim 735i
Güzel günlerdi :D

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi, maydinmaydin ve Esendağlı
maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
Güzel günlerde kullanın, hayırlı olsun.
Bende 26 ay önce Lumia 735i bırakıp, Xiaomi Mi4 aldım.
Arada sırada özlemiyor değilim 735i
Güzel günlerdi :D

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim :)

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Nokia ve MS ye hakkımı helal etmiyorum:) onların beceriksizliği yüzünden hiç ısınamadığım androide mahküm kaldık.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: rainman3545, Murat Alper, suyunsesi ve 1 kişi daha
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Bende helal etmiyorum hakkımı Microsoft ve Nokiaya zaten firma başından beri sürekli zaten Android ve İos için uygulamalar geliştiriyordu en başından beri zaten güya bu geliştirdiği uygulamalar ile bilgi toplanıp Windows Phone için bilgi toplanıyor demişlerdi zaten bu bilgiler bizim sistemimiz gelişmesi için kullanılacak demişlerdi vede bu geliştirdiği uygulamaları bizim sistemimize hiç biride gelmedi zaten onlar aldı kullandı biz ise bakmak ile yetindik zaten yazık çok yazık

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi, Esendağlı, maydinmaydin ve 1 kişi daha
supragt

supragt

Üye
Konu hortlamış gibi olacak kusura bakmayın ama Androide geçerek en doğrusunu yapmışsın. 2014 başlarında Htc 8s almıştım garanti bittikten sonra uçuş modundan çıkmama sorunu başladı ve LG G3 ile Androide geçtim. LG G3 de maalesef anakart arızalandı ve sonrasında tekrar Asus ile Androide devam ettim. Bundan 2-3 ay öncesinde fiyatını uygun bulduğum bir Lumia 640 XL geçti elime Asusun ileride arızalanma ihtimalini düşünerek yedekte durması için almıştım. Windows phone 10 u deneme fırsatım oldu ama Htc 8s Windows phone 8 ile akıcıyken Lumia 640 XL Windows phone 10 ile biraz yavaştı. İnstagram desteği kesmesinden sonra ve whatsappın da bu sene aralıkta desteği keseceği haberinden sonra aldığım fiyata sattım. Aslında Windows phone 10 epey bir yol katetmiş ama whatsapp gibi popüler bir uygulama bile desteği kestiği zaman telefonun maalesef pek bir işlevi kalmıyor internete girmek ve arama yapmak dışında.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: suyunsesi, MAERKEK, utt2 ve 1 kişi daha
utt2

utt2

Üye
Konu hortlamış gibi olacak kusura bakmayın ama Androide geçerek en doğrusunu yapmışsın. 2014 başlarında Htc 8s almıştım garanti bittikten sonra uçuş modundan çıkmama sorunu başladı ve LG G3 ile Androide geçtim. LG G3 de maalesef anakart arızalandı ve sonrasında tekrar Asus ile Androide devam ettim. Bundan 2-3 ay öncesinde fiyatını uygun bulduğum bir Lumia 640 XL geçti elime Asusun ileride arızalanma ihtimalini düşünerek yedekte durması için almıştım. Windows phone 10 u deneme fırsatım oldu ama Htc 8s Windows phone 8 ile akıcıyken Lumia 640 XL Windows phone 10 ile biraz yavaştı. İnstagram desteği kesmesinden sonra ve whatsappın da bu sene aralıkta desteği keseceği haberinden sonra aldığım fiyata sattım. Aslında Windows phone 10 epey bir yol katetmiş ama whatsapp gibi popüler bir uygulama bile desteği kestiği zaman telefonun maalesef pek bir işlevi kalmıyor internete girmek ve arama yapmak dışında.
Sattığına iyi etmişsin.Ben halen lumia 820 kullanıyorum.4 yıl oldu.Windows phonu çok seviyorum bozulana kadar kullanmak istiyorum fakat Whatsappta gidecek.Artık telefonun pek bir işlevi kalmıyacak.İnşallah bir yıl daha whatsappı ertelerler.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve supragt
supragt

supragt

Üye
Sattığına iyi etmişsin.Ben halen lumia 820 kullanıyorum.4 yıl oldu.Windows phonu çok seviyorum bozulana kadar kullanmak istiyorum fakat Whatsappta gidecek.Artık telefonun pek bir işlevi kalmıyacak.İnşallah bir yıl daha whatsappı ertelerler.
Ne kadar doğru bilmiyorum ama geliştiriciler windows phone için ayrı bir whatsapp uygulaması geliştiriyormuş sattıktan sonra gördüm o haberi.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve utt2
utt2

utt2

Üye
Ne kadar doğru bilmiyorum ama geliştiriciler windows phone için ayrı bir whatsapp uygulaması geliştiriyormuş sattıktan sonra gördüm o haberi.
Pek umudum yok ama inşallah desteği kesmezler.Hocam evde birtanede lumia 540 var windows 10 mobile yüklü. uygulamalar yavaş açılıyor ama hiç kasmıyor takılmıyor.donanımı zayıf oldugu için normal karşılıyordum.Lumia 640 xl tamı öyleydi.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve supragt
supragt

supragt

Üye
Pek umudum yok ama inşallah desteği kesmezler.Hocam evde birtanede lumia 540 var windows 10 mobile yüklü. uygulamalar yavaş açılıyor ama hiç kasmıyor takılmıyor.donanımı zayıf oldugu için normal karşılıyordum.Lumia 640 xl tamı öyleydi.
Evet biraz yavaştı ama çok aşırı değildi. Daha önceki Htc Windows Phone 8s donanım olarak düşük olmasına rağmen hızlıydı. Şu an Asus Zenfone 2 kullanıyorum 4 gb ramli olan modelinden Lumia 640 XL tan oldukça hızlı. Lumia 950 XL gibi cihazlara da yazık oldu.

utt2

utt2

Üye
Cevab
Evet biraz yavaştı ama çok aşırı değildi. Daha önceki Htc Windows Phone 8s donanım olarak düşük olmasına rağmen hızlıydı. Şu an Asus Zenfone 2 kullanıyorum 4 gb ramli olan modelinden Lumia 640 XL tan oldukça hızlı. Lumia 950 XL gibi cihazlara da yazık oldu.
Cevabın İçin teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: supragt

Üst Alt