Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi ne demek ptt kargo bi el atın arkadaşlar :(

Sponsorlu Bağlantılar

şerefli

şerefli

Üye
    Konu Sahibi
Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi ne demek ptt kargo bi el atın arkadaşlar :(
Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi şeklinde bir yazı var ptt kargo takipten takip ettiğimde ama asıl sorun genelde yurtdışı gönderilerde böyle bişey çıkıyormuş ben yurtiçi alışveriş yaptım ne demek sizce bu anlayan varsa bi el atabilir mi ?

• Beğen
Tepkiler: Baydırman

Baydırman

Baydırman

Moderator
Gümrükle alakalı diye bir şey diye biliyordum ben de. Garip. :hmmm

şerefli

şerefli

Üye
    Konu Sahibi
valla anlamadım bende

• Beğen
Symbianist

Symbianist

Üye
Gittigidiyordan mi aldiniz?

• Beğen
şerefli

şerefli

Üye
    Konu Sahibi
sahibinden.comdan aldım adam adana daymış adana pim diye çıkıyor

• Beğen
Symbianist

Symbianist

Üye
sahibinden.comdan aldım adam adana daymış adana pim diye çıkıyor

Peki satın aldığınız tarih ile belirttiğiniz ibareleri gördüğünüz tarihler arasında çok fark var mı ? Eğer zaman farkı fazlaysa yurtdisindan almıştır. Degilse de gümrük satışı gibi bir sey olabilir belki de. Ordan çıkış yapıyor olabilir.

• Beğen
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
'Posta Teslim Borosu Mübadele Servisine Geldi' Şeklinde yazması normal bir olay çoğu zaman ePttAVM Üzerinden Alışveris yapıyorum. Ve Genelde bu şekilde yazıyor. sebebi ise, Transfer aşamasında olduğu için bu şekilde yazıyor. PTT Kargo Diğer Özel kargo şirketleri gibi Modern bir şekilde bilgi vermemeyi tercih ediyor, onun için bu şekilde mesajla karşılaşıyorsunuz. Yani Özel bir durum yok. :oke:

• Beğen
Tepkiler: şerefli, Baydırman ve Symbianist
şerefli

şerefli

Üye
    Konu Sahibi
Peki satın aldığınız tarih ile belirttiğiniz ibareleri gördüğünüz tarihler arasında çok fark var mı ? Eğer zaman farkı fazlaysa yurtdisindan almıştır. Degilse de gümrük satışı gibi bir sey olabilir belki de. Ordan çıkış yapıyor olabilir.
hocam eminim yurtdışı değil eski bi hdd kutusu 3.5 inch hdd ler için tr içi alışveriş bu
'Posta Teslim Borosu Mübadele Servisine Geldi' Şeklinde yazması normal bir olay çoğu zaman ePttAVM Üzerinden Alışveris yapıyorum. Ve Genelde bu şekilde yazıyor. sebebi ise, Transfer aşamasında olduğu için bu şekilde yazıyor. PTT Kargo Diğer Özel kargo şirketleri gibi Modern bir şekilde bilgi vermemeyi tercih ediyor, onun için bu şekilde mesajla karşılaşıyorsunuz. Yani Özel bir durum yok. :oke:
sen kralsın içimi rahatlattın :D ohhhh:biggrin:

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare. ve Baydırman

Misafir - 503696

Arkadaşlar.
Konunun açıklaması şu
Gümrük inceleme.
X ray tarama yapılır
Kontrol edildikten sonra adresinize teslim edilir.
TAMAMEN güvenlik prosedürü
Yahu gelen postalar mübadele servislerinde ve pimlerde ayrıştırılır akrarma olacak illerinki aktatma torbalarına direk gidecek kargolar ise transit torbalara eklenir sraçlar yola çıkar kargonun ulaştığı ildede birleştirilen kargolat tekrar ayrıştırılarak şubelere dağıtılır şubelerden de size. Asıl ptt detaylı şekilde kargo bilgilerini paylaşır.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK, Baydırman ve TheNightMare.

EsEs5050

Üye
posta teslim bordrosu mübadele servisıne geldi diye bir açıklama görmüştüm uzun ve araştırdım normal bir şey olduğunu öğrendim. Bulduğum kaynak ise

Üst Alt