gps sinyalinde sorun

Sponsorlu Bağlantılar

yaren_70

Üye
    Konu Sahibi
gps sinyalinde sorun
S.a arkadaşlar bende not3 9005 telefonun gps sinyali zor bağlanıyor bağlandıktan sonra sinyal habire kesilip tekrar bağlanıyor. Telefonu bir kaç defa formatladım olmadı rom yükledim yine sorun devam ediyor. Ne yapmam lazım yardımcı olacak olanlara şimdiden teşekkürederim. Ustalar yardımlarınızı bekliyorum.

Symbianist

Symbianist

Üye
Farklı programlarla denediniz mi? Mesela yandex, googlemaps, farklı bir navigasyon veya gps programları gibi

yaren_70

Üye
    Konu Sahibi
Yok sadece google haritalarda denedim.
bir ay öncesine kadar sorunsuz çalışıyordu.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Hep aynı bölgede mi deniyorsunuz ?

yaren_70

Üye
    Konu Sahibi
Yok bir çok yerde denedim. Sygic navigasyon proğramındada sorun aynı.

Symbianist

Symbianist

Üye
Bazen android sürümüyle de alakalı olabiliyor. Asus Zenfone 2 de vardi benzer sorun. Bir güncelleme geldu düzeldi. Sizinkinin nedeni ne olabilir bilemedim ki.

Gps ayarlarinda yüksek doğruluk vs varsa onu da açıp deneyebilirsiniz

yaren_70

Üye
    Konu Sahibi
Kardeş yıllardır aynı sürümle kullanıyorum hiç bir sıkıntı yoktu. Birkaç aydır bu sorun başladı. Romunuda değiştirdim. Rus romu yükledim Ama sorun hala devam ediyor.

Coolwhisper

Üye
gps anteniniz fiziksel olarak hasar görmüş olabilir, herhangi bir düşme veya çarpma neticesinde. birde cihazınızda gps config diye bir dosya vardır o hasar gördüyse, gps verilerini o dosyadan okuyamaz, o dosyayı yeniden oluşturacaksınız veya sağlam olan bir arkadaşınızdan alacaksınız. Bende mtk işlemcili android telefonları çok kullandım formatladım, genelde bu gps hatası gps config dosyasında TR inin yerinin olmamasından kaynaklanıyordu. google play store bu işi yapıp gps config dosyasını oluşturan küçük uygulamalar var, sanırım birinin adı gps fix idi, alman yapımı.

yaren_70

Üye
    Konu Sahibi
Not 3 9005 olan arkadaşlar varsa söylediğiniz o dosyayı hazırlayıp yollarlarsa sevinirim. Umarım çözülür gps benim için çok önemli. Anten bozuk olduğunu nasıl anlaşılır?değiştirmek istesek tahminen ücret kaç liraya değiştirilir?

Coolwhisper

Üye
Not 3 9005 olan arkadaşlar varsa söylediğiniz o dosyayı hazırlayıp yollarlarsa sevinirim. Umarım çözülür gps benim için çok önemli. Anten bozuk olduğunu nasıl anlaşılır?değiştirmek istesek tahminen ücret kaç liraya değiştirilir?
onu anlamanın tek yolu bildiğin tanıdığın bir cep tel tamircisine gidip durumu anlatacaksın o da anteni söküp tekrar takacaki çalışırsa ne ala, çalışmazsa yenisini takar, fiyatını bilmiyorum, nette aratırsan bulursun, gg de filan yedek parça satanlar var veya istanbuldaysan eminönü tahtakaleye git orada yıldız han var, kesin orada uygun fiyata işini halledersin veya kurukahveci mehmet efendinin sokağına gir ilerde 3-4 dükkan sonra solda GSM Elektornikçiler çarşısı var orada da bulabilirsin uygun fiyata.

yaren_70

Üye
    Konu Sahibi
Kardeş teşekkürederim. Ankaradayım burda gösteririm inş.