Yeni bilgisayar alacağım öneri sunun lütfen!

Sponsorlu Bağlantılar

Dell mi Casper mi?

• Kullanılan toplam oy
    4
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
exp_l0it

exp_l0it

Üye
Gir Google'a yaz datron hp toshiba. Her şeyi de hazır beklemeyin konu bence daha fazla dağılmasın. Arkadaşa da alacağı bilgisayar için şimdiden hayırlı olsun.
şaka gibisin resmen, neyse .. bildiğini okumaya devam et

Alcyone

Alcyone

Üye
    Konu Sahibi

Düşünebilirsin misal :)

parmak izi okuyucu modüler dvd sürücü ikinci batarya sizi tatmin edecektir mutlaka :)

tek tuşla dvd sürücüyü çıkarıp ikinci bataryayı takabiliyorsunuz yanlız freedos olduğu için işletim sistemini siz kuracaksınız :)

Kardeş şimdi inceledim verdiğin tavsiye çok güzel hatta free dos olması işime gelir işletim sisteminden yırtarım google da kaçak win 8 mi yok o iş kolay ama ssd çok düşük değil mi 128 nedir
şaka gibisin resmen, neyse .. bildiğini okumaya devam et
"Paylaşımlı ekran kartlı notebooklarda, ekran kartı Chipsetinin rami sistemin rami tarafından desteklenir. Sistemin raminden kullanılarak çalışan notebook performans olarak zayıf, pil ömrü olarak yüksektir. Bu tip notebooklar daha çok uzun süre noteboğunu şarj edemeyen, çok fazla yolculuk yapan ve performans ihtiyacı olmayan kişiler için tavsiye edilebilir. 3 Boyutlu grafik tasarımı ve oyun konusunda sınıfı geçemezler ama hiç oyun oynatamazlar yada çizim yapamzlar anlamına gelmez.
Örneğin Ati Radeon 200M ve X300, Intel serisi tüm ekran kartlı notebooklar…

Paylaşımsız ekran kartlı notebooklar ise sistemin ramini kullanmadan kendi üzerlerinde barındırdıkları ramleri kullanırlar. Ram den daha önemlisi bu ekran kartlarının chipsetleri diğerlerine nazaran çok güçlüdür. Bu da onların daha fazla enerji tüketeceği anlamına gelir. Doğal olarak pil ömürleri kısa ama performanslı notebooklar, paylaşımsız ekran kartlı notebooklardır. 3 Boyutlu grafik tasarımı yapabilen programları ve oyunları chipsetlerinin modeline göre paylaşımlı ekran kartlı notebooklara göre daha rahat çalıştırırlar.
Örneğin Ati Radeon X600, X700, X1600
N-Vidia GeForce 6600, 7600"

-Alıntı

Paylaşımlı - paylaşımsız olayını biraz araştırdım ve olay tam olarak buymuş ve bana lazım olan "paylaşımsız" ekran kartı bir notebook/laptop.
Kendin pc topla diyen arkadaşlar da artık anlasın ben anlatmayayım, öğrenciyim ben bana masaüstü-toplama vs gelmez o pc yi yatağıma alıp sabahlayacam ben, yerleşik hayatım yok sezonlar bittikçe memlekete git gel yapıyorum koca kasayı taşıyamam yani

exp_l0it

exp_l0it

Üye
bende aynı şeyi anlatmaya çalışıyorum notebook modellerinin çoğunda paylaşımsız ekran kartı var ama arkadaş laptolarn hepsi paylaşımlı diye iddia ediyor
1tb hdd de içinde geliyor bilgisayarın, oyunları filan oraya atarsan yer sıkıntın olmaz :lamer:

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
bende aynı şeyi anlatmaya çalışıyorum notebook modellerinin çoğunda paylaşımsız ekran kartı var ama arkadaş laptolarn hepsi paylaşımlı diye iddia ediyor
1tb hdd de içinde geliyor bilgisayarın, oyunları filan oraya atarsan yer sıkıntın olmaz :lamer:
Hepsi paylaşımlı diye bir şey iddia ettim mi? Önce yazdıklarımı bir adam gibi oku anla ondan sonra buraya gel yorum yaz. Ben çoğunda paylaşımlı ekran kartı var dedim, hepsinde mi dedim? Bari boş yere iftira atmayın. Bir kaç tane harici ekran kartı ile kendi hafızasına sahip ekran kartlı laptoplar var gördüm dedim. Onun dışındakilerin hepsinde sistem ram ile ekran kartı hafızaları paylaştırılmış. Buından sonra yorum yapmadan önce yazılan yorumu adam gibi okuyup ondan sonra cevap yazarsanız daha iyi olur.

Alcyone

Alcyone

Üye
    Konu Sahibi
kardeş o fiyatı senin dediğine vermektense 10 dakikaya açacağım yeni konuya gel bak ordaki 2 seçenek daha avantajlı gibi geldi bana, zaten 250 gb lık bi hdd var elimde, fazladan hdd tak çıkar yapmak zoruma gider ayrıca hdd kallitesi de işimi zorlaştırır. birazdan yeni anket açıyorum link koyacam beklerim tavsiyeni :)

• Beğen
Tepkiler: exp_l0it
exp_l0it

exp_l0it

Üye
Paylaşımlı ekran kartları laptoplarda oluyor. Ben laptopları o yüzden sevmiyorum. 8 gb ram varsa sistemde 2 gb sini ekran kartı alıyor sana 6 gb ram kalıyor. Onboard ekran kartlarından oldu olası nefret etmişimdir. Ayrıca laptoplarda neden iki tane ekran kartı olur anlamıyorum.
ben düzgün okuyorum da sen yanlış anlamaya mahal verecek kelimeli yazıyorsun

Alcyone

Alcyone

Üye
    Konu Sahibi
Hepsi paylaşımlı diye bir şey iddia ettim mi? Önce yazdıklarımı bir adam gibi oku anla ondan sonra buraya gel yorum yaz. Ben çoğunda paylaşımlı ekran kartı var dedim, hepsinde mi dedim? Bari boş yere iftira atmayın. Bir kaç tane harici ekran kartı ile kendi hafızasına sahip ekran kartlı laptoplar var gördüm dedim. Onun dışındakilerin hepsinde sistem ram ile ekran kartı hafızaları paylaştırılmış. Buından sonra yorum yapmadan önce yazılan yorumu adam gibi okuyup ondan sonra cevap yazarsanız daha iyi olur.
dayı sakin ol bu kadar sinirlenmeyin ben zaten paylaşımlı olanları eliyorum..

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
dayı sakin ol bu kadar sinirlenmeyin ben zaten paylaşımlı olanları eliyorum..
Böyle saçma sapan şeyler yazıyorlar sonra şikayet ediliyoruz. Ben adamlara bütün laptoplar paylaşımlı ekran kartlarına sahip demedim adamlar sanki hepsi için söylemişim gibi bir de eleştiriyorlar. Bir şey demeyeyim diyorum dayanamıyorum. Yapmayın Allah aşkına karşınızda çocuk yok 20 senedir bu işin içindeyim ben. Atari 2600 ile büyümüş birisiyim ben. Neyse çok dağıldı konu kusura bakma kardeşim. Tekrar alacağın bilgisayarın hayırlı ve uğurlu olsun. ;)

Alcyone

Alcyone

Üye
    Konu Sahibi
Böyle saçma sapan şeyler yazıyorlar sonra şikayet ediliyoruz. Ben adamlara bütün laptoplar paylaşımlı ekran kartlarına sahip demedim adamlar sanki hepsi için söylemişim gibi bir de eleştiriyorlar. Bir şey demeyeyim diyorum dayanamıyorum. Yapmayın Allah aşkına karşınızda çocuk yok 20 senedir bu işin içindeyim ben. Atari 2600 ile büyümüş birisiyim ben. Neyse çok dağıldı konu kusura bakma kardeşim. Tekrar alacağın bilgisayarın hayırlı ve uğurlu olsun. ;)
teşekkürler :) burdan devam Derin bir araştırmanın ardından size 2 seçenek sunuyorum

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Forum içerisinde olduğumuzu unutmayalım kimse kimseye "adam gibi" vs şekilde hitap etmemelidir, fikirler sunulur kabul olur yada olmaz hepsi bu kadardır. Tekrar uyarı halinde ceza alabilirsiniz.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Forum içerisinde olduğumuzu unutmayalım kimse kimseye "adam gibi" vs şekilde hitap etmemelidir, fikirler sunulur kabul olur yada olmaz hepsi bu kadardır. Tekrar uyarı halinde ceza alabilirsiniz.
Benim yazdıklarımı çarpıtarak cevap yazıyor. Ben laptopların hepsinde paylaşımlı ekran kartı var demediğim halde sanki öyle söylemişim gibi cevap yazıyor. Sonra suçlu biz oluyoruz. O arkadaşa da aynı uyarıyı yaptınız mı peki?

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Benim yazdıklarımı çarpıtarak cevap yazıyor. Ben laptopların hepsinde paylaşımlı ekran kartı var demediğim halde sanki öyle söylemişim gibi cevap yazıyor. Sonra suçlu biz oluyoruz. O arkadaşa da aynı uyarıyı yaptınız mı peki?
Fikrinizi dayatmak olmakda bu şekilde buna gerek yoktur, yazılanlar zaten forum içerisinde tekrar tekrar okunabilir durumda o üyemiz öyle anlamıştır ona göre cevap yazabilir tekrar okuyunca belkide dediğinizi anlayacaktır ama hitap asla bu şekilde olmamalı. Ayrıca uyarım genel bir uyarıdır, sizin yada başkasının adını kullanarak bir uyarı yapmadım.

• Beğen
Tepkiler: exp_l0it
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt