Galaxy Note 5 N920C Stock Nougat Türkiye Rom + TWRP + Full Root

Sponsorlu Bağlantılar

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy Note 5 N920C Stock Nougat Türkiye Rom + TWRP + Full Root
GEREKLİ DOSYALAR
Galaxy Note 5 N920C 7.0 Nougat Türkiye Rom (20.04.2017):
Odin3-v3.11.1:
TWRP v3.1.0-0: (Yeni sürüme güncellendi)
SuperSU:

Kısa ve net olarak anlatmak gerekirse çoğu kişi yüklemesini biliyordur zaten.
- Öncelikle geliştirici seçeneklerinden "OEM ile Kilit Açma ve USB Hata ayıklama" seçeneklerini açmayı unutmayın.
- Dosyaların hepsini indirdikten sonra ODİN ile indirdiğiniz rom dosyasını AP kısmından telefona flaşlayın. (Telefon tamamen kapalı iken "Ses kapatma + Ana Ekran Tuşu + Güç Tuşu" basılı tutarak telefonu "Download" moduna alın usb ile bilgisayara baklayıp odinden flaşlayın)
- Rom yükleme işlemi bittikten sonra telefonunuzu komple sıfırlamanızı öneririm. Ayarlardan veya recovery'den wipe işlemlerini yaparak yapabilirsiniz.
- 2. Etapda TWRP yüklemek için yine geliştirici seçeneklerinden "OEM ile Kilit Açma ve USB Hata ayıklama" seçeneklerini açmayı unutmayın.
- Telefonu yine "Download" moduna alıp usb ile bilgisayara bağlayın. Ardından odinden AP kısmına TWRP dosyasını seçip flaşlama işini tamamlayın.
- Telefon yeniden başlayıp açıldıktan sonra "SuperSU" dosyasını telefon hafızasına atın.
- Telefonu tamamen kapatıp "Ses açma + ana ekran tuşu + güç tuşu" basılı tutarak TWRP Recovery'i açın.
- TWRP'den isteğe bağlı olarak yedek alabilirsiniz. Daha sonra SuperSU dosyasını TWRP ile flaşlayın.

İşlemler bu kadardır.
Kendi telefonumda denedim sorunsuz bir şekilde çalışıyor.
Telefonumdam Aldığım Ekran Görüntüleri:

NOT: Telefonunuzda oluşabilecek herhangi bir sorundan ben sorumlu değilim.

DÜZELTME - 1
Nougat Romda rootdan dolayı knox sayacı artmış cihazlarda S-Health "Cihazınız ele geçirilmiş uyarısı vererek çalışmıyor.
Bunun çözümü içinde telefonu rootladıktan sonra SuperSU; knox devre dışı bırakılsınmı diye sorduğunda devre dışı bırakın. Ardından herhangi bir Build.prop düzenleme uygulaması ile "ro.config.tima=1" değerini bulun ve 1 olan değeri 0 olarak değiştirip kaydedin. Ardından telefonu yeniden başlatıp S-Health uygulamasını sorunsuz kullanabilirsiniz. Daha sonrasında bu değeri tekrar 1 olarak ayarlayabilirsiniz.

DÜZELTME - 2
Tüm işlemler sonunda Titanium Backup ile aldığınız yedekleri geri yükleme konusunda sorun yaşıyorsanız, geliştirici seçeneklerinden "USB Hata Ayıklama" seçeneğini devre dışı bırakın.

DÜZELTME - 3
Bugüne kadar Note 5 ile hiç şebeke sorunu yaşamadım. Ama olurda şebeke sorunu yaşayan olursa aşağıda ki linkte bulunan modem dosyasını telefonu download moduna alarak odin ile flaşlayın. Odinden CP kısmına yerleştirmeniz gerekli.
Note 5 N920C Nougat Modem:

DÜZELTME - 4
S Health için "ro.config.tima=1" değerini 0 yaptıktan sonra S Health uygulamasını açıp çalıştırın. Daha sonra "ro.config.tima=0" değerini tekrar 1 yapıp cihazı yeniden başlatın. S Health Uygulamasının bir daha hata vermemesi gerekiyor. Ancak Samsung Account uygulaması "Oturum sona erdi" şeklinde hata verirse eğer, aşağıda verdiğim 2 uygulamayı normal apk şeklinde telefonunuza kurup yeniden başlatın.
Samsung Pass:
Samsung Account:

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Wandeta, Buğra, osmnbabaoglu ve 2 diğerleri

MEHMET ÇİFTÇİ

MEHMET ÇİFTÇİ

Üye
Teşekkür ederim güzel bir anlatım olmuş.

• Beğen
Tepkiler: Samizel Destan
lazye

lazye

Üye
:tşk:

• Beğen
Tepkiler: Samizel Destan
plenken

plenken

Üye
Note4 içinde bekleriz. Emeğine sağlık.
Acaba bu OEM kilit açma işlemini nasıl yapıyoruz. USB Hata ayıklama bende görünüyor ama oem diye birşey gözükmüyor. Şimdiden Teşekkürler .

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Note4 içinde bekleriz. Emeğine sağlık.
Acaba bu OEM kilit açma işlemini nasıl yapıyoruz. USB Hata ayıklama bende görünüyor ama oem diye birşey gözükmüyor. Şimdiden Teşekkürler .

Resimde görüldüğü gibi iki ayarda "Geliştirici Seçenekleri" içerisinde. İkiside açık olacak.

• Beğen
Tepkiler: Buğra
plenken

plenken

Üye
Sanırım 6.01 sürümünde OEM seçeneği kaldırılmış olabilir.
Teşekkürler.

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
plenken

plenken

Üye
Yapım numarası üzerine 7 defa tıklayıp geliştirici seçeneklerini açtım USB hata ayıklama seçeneği mevcut ancak OEM seçeneği Bende görünmüyor.
Kafayı yedim...Araştırma ya devam ediyorum. İlginiz için teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Yapım numarası üzerine 7 defa tıklayıp geliştirici seçeneklerini açtım USB hata ayıklama seçeneği mevcut ancak OEM seçeneği Bende görünmüyor.
Kafayı yedim...Araştırma ya devam ediyorum. İlginiz için teşekkür ediyorum.
Geliştirici seçeneklerinde yoksa olmayabilir. Onu pas geçebilirsin. Sendeki kernelden kaynaklıdır büyük ihtimal.

• Beğen
Tepkiler: plenken

ayhanbabacano

Üye
şebeke gider mi.garantili degil çünkü...

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
telefon spot ya ondan.ağda kayıtluı değil demez degil mi
Spot olması farketmez. Ağda kayıtlı değil hatası alırsan *#06# yap eğer imei numaranda gözükmezse modem dosyasında sorun vardır. Uygun modem dosyasını flaşladığın zaman düzelir.

ayhanbabacano

Üye
Spot olması farketmez. Ağda kayıtlı değil hatası alırsan *#06# yap eğer imei numaranda gözükmezse modem dosyasında sorun vardır. Uygun modem dosyasını flaşladığın zaman düzelir.
uygun dosya nerden bulacagim.olmazsa :)

masalman72

Üye
benim tel yurtdışı imei değiştirilmiş. odinle dediklerinizi yaptım ama şebeke gitti. verdiğiniz modem.bin dosyasını odinle yüklemeye çalıştım ama bin uzantısını kabul etmedi.acil yardım lütfen

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
benim tel yurtdışı imei değiştirilmiş. odinle dediklerinizi yaptım ama şebeke gitti. verdiğiniz modem.bin dosyasını odinle yüklemeye çalıştım ama bin uzantısını kabul etmedi.acil yardım lütfen

Bu dosyayı odinle CP kısmına ekleyerek flaşlamayı dene.

Üst Alt