İpucu Windows Phone - Bilgileri Ve Sorunları Burada Paylaşalım

Sponsorlu Bağlantılar

ddnet

Üye
arkadaşlar tel sufırlayıp yeniden kurdum şimdi türkçe klavye öneri yapmıyor swipe çalışmıyor ayrıca navigasyonda sesli yönlendirmede yapmıyor çözüm nedir acaba

Dil için ayarlardan dil pakedini kontrol edin.

Skype sanırım bahsettiğiniz skype üyeliğinizi girin.

Navi ise, oturduğunuz yerden harekete başlamadan konumu açın sonra haritayı açın yerinizi bulsun. Sonra adresi girin ve git diyip harekete geçin. Navi konuşmaya başlayacaktır.

Eğer bu işe yaramamışsa yandex navii kullanın o kesin konuşacaktır :)

Send from MTALK on Microsoft Lumia 640 XL

• Beğen
Tepkiler: omerk88

ddnet

Üye
Wp10 da kamera çekim berbat. Denim deki o kalite hiç yok. O kadar kameraya güncelleme geliyor o kadar iğrenç çekiyor ki resimleri 640 XL telimden soğuyacağım resmen.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kamera için bir onerim de Camera360 Sight uygulaması. Birde onla deneyin.

omerk88

omerk88

Üye
dil paketi inmiyor sürekli ilgilenmeniz gerek deiyor, swipe klavye ellini kaldırmadan mesaj yazma işlemi dil inmediği için oda çallışmıyor

ddnet

Üye
dil paketi inmiyor sürekli ilgilenmeniz gerek deiyor, swipe klavye ellini kaldırmadan mesaj yazma işlemi dil inmediği için oda çallışmıyor

Telefonun modeli ve surumu nedir ?

Kaydırarak yazmayı pek kullanmadığımdan bişey diyemeyeceğim açıkcası... :((.

ben şuan yazıyorum kaydırarak ama bişey farkettim turkçe karakterlerde sorun var ingilizcesini yazıyor..

Ekleme: İngilizce karakterleri yazıyor yani. Bazılarını kafasına gore düzeltti ama tam değil. :))

• Beğen
Tepkiler: omerk88
bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
@omerk88
Klavyenin öneri yapması için Dil VS. bölümünde keyboard(klavye) var oradaki yeri çentiklediğinizde öneride bulunuyor.

• Beğen
Tepkiler: ddnet
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
arkadaşlar tel sufırlayıp yeniden kurdum şimdi türkçe klavye öneri yapmıyor swipe çalışmıyor ayrıca navigasyonda sesli yönlendirmede yapmıyor çözüm nedir acaba
Ayarlar > Zaman Dil > Klavye Türkçeye bas kelime önerilerini indir.

Haritaları açın ayarlara girin. Birimi abd mil yap. Rota oluştur. İngilizce konuşmaya başlayacak. (Yada Türkçe konuşacak). Sonra tekrar ayarı metrik sisteme çevir.

• Beğen
Tepkiler: ddnet
kamil5028347

kamil5028347

Üye
Arkadaşlar lumia 930 aldım hiç kullanılmamış değişim cihazı olmasına rağmen telefonda mikrofon sorunu çıktı ses kaydı yapmıyor hoparlörde karşıya ses gitmiyor bu yazılımsalmı donanımsalmı uygun fiyata aldım telefon güzel geri vermek istemiyorum nasıl düzelir bu sorun

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Arkadaşlar lumia 930 aldım hiç kullanılmamış değişim cihazı olmasına rağmen telefonda mikrofon sorunu çıktı ses kaydı yapmıyor hoparlörde karşıya ses gitmiyor bu yazılımsalmı donanımsalmı uygun fiyata aldım telefon güzel geri vermek istemiyorum nasıl düzelir bu sorun
Windows 8.1 mi kurulu cihazda yoksa Windows mobile 10 mu?

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Öncelikle, Bilgisayara bağla ve ile telefona bağlan
ve orada önerilen sıfırlamak ise sıfırlama yap, degilse önerdiği hangi windows Mobile ise onu yükle..
Bu şekilde denedikten sonra sorun düzelmiş görünüyor ise ne ala değil ise servis yolu gözüküyor demektir.
NOT: yükleme yapılıp cihaz ilk kez açılıp giriş ekranına geldikten sonra mutlaka cihazı kapatıp aç..
Sonra da önemsiz uygulamaların hiç birini yükleme, durdur..
Sadece sistem uygulamalarını yüklet..
Sistem uygulamalarını veya güncellemelirini(Örneği: ekran, ses, şebeke vb.) yüklerken de "Cihazı yeniden başlatmalısın" uyarısı gelirse mutlaka bunu da uygula...
Arkadaşlar, telefonların garanti süresinin ne kadar kaldığı ya da garanti süresiyle ilgili bilgi alabileceğimiz bir web adresi var mı? Arıza servisi sayfasında bulamadım da..

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
arkadaşlar telefon için değişik klavye uygulamaları varmı yoksa veya apk olarak nasıl yükleyebiliriz

erhanercan

erhanercan

Üye
Hayır yok ve yükleyemezsin

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper
furyzer0

furyzer0

Üye
Apk androidin program uzantısının adıdır. Wp de bu uzantı "appx" dir ancak bizim platformda klavyeyi modifiye etme izni programlarda yok.

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
geçende telefona reset attım saati yanlış gösteriyor arkadşlar ikide bir saat kendilğinden bir saat olarak geri alnıyor ne yapmam gerekli çıldırttı beni bu durum :D

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
geçende telefona reset attım saati yanlış gösteriyor arkadşlar ikide bir saat kendilğinden bir saat olarak geri alnıyor ne yapmam gerekli çıldırttı beni bu durum :D
menü > ayarlar > zaman & dil > Tarih Saat : Otomatik Ayar : KAPALI
GMT+3

Saati ayarla çık.

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
menü > ayarlar > zaman & dil > Tarih Saat : Otomatik Ayar : KAPALI
GMT+3

Saati ayarla çık.
otomatik ayar zaten kapalı 4.5g*yi kapatıp açınca oluyor başkada sıkıntı çıkarmıyor
yani sorunum tam olarak şöyle bir kere whatsappa bir saat geriden girdiydim telefonun saat ayarını yapmayı unutmuşum durum bundan ibaret

furyzer0

furyzer0

Üye
Otomatik ayarı kapatmanıza gerek yok zaten geri alınmadı saatler otomatikte.

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
neyse ya siz beni anlamıyorsunuz :D :D sorun whatsapptan kaynaklanıyormuş kalrdım yeniden yükledim düzeldi

Krnl386

Krnl386

Üye
Saat sorunu bende de oldu, telefona reset attıktan sonra ayarlardan otomatik güncellemeyi kapattım. Tekrardan kapatıp açtım yine aynı 1 saat geriden geliyor. Bunu 10586 sürümdeyken yaptı. Acaba son sürümü yükledikten sonra otomatik düzelir mi ..?

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
ARkadaşlar Sürüm 14977 de whatspapp geçenlerde açılmıyordu, telefonu WPRT ile sıfırladım düzeldi..
1-2 gündür yine aynı şey oldu.. sürekli olarak "Yükleniyor" yazısı asılı kalıyor ve açılmıyor.
Hemen hemen denemediğim yöntem kalmadı, fazla zaman aldığı için tekrar sıfırlamak ta istemiyorum.
Farklı bir pratik yol bilenler var mı?

Üst Alt