Aracımın marşı çalışmıyor yardım

Sponsorlu Bağlantılar

avast

avast

Üye
    Konu Sahibi
Aracımın marşı çalışmıyor yardım
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Merhaba,Hyundai accent 1999 model 1.5 aracım var lakin bu gün ilginç bir şey oldu. Marş basmıyor akümü boşalfı marş motorumu anlayamadım bilgisi olan varsa videosunı attım youtube a bakar mısınız?

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Akü Voltajina Bak 12.5 Volttan Yukarı İSe Basması Gerek Sanıyorum Ki Aracın Marş Motorlarının Kömürleri Bitmiştir Çalışmıyorsa Neden O Kadar Zorluyorsunuz Ki Aracı? LPG li Araç İse Alın Gaza Kontağı Yarım Açın Yağ Yakıt Lambaları Sönsün Öyle MArşa Basın Hemen Kontaği Çevirir Çevirmez Basmayın Marşa.
2.İhtimal İse Aracınızın Yakıt Filtreleri LGP\Benzin Değişmemiş Tıkanmıştır.

avast

avast

Üye
    Konu Sahibi
O lambalar sönmüyor hocam :D aküden hata veriyo hepsi

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
O lambalar sönmüyor hocam :D aküden hata veriyo hepsi
Bizim Kartalda Bile Yanıyor Bekledinmi Sönüyor Nasıl Oluyo O :D Ne Anlama Geldiklerini Biliyormusunuz ONların? Klavuz Vs Varsa Bakın Bir.Sorun Devam Ediyormu

avast

avast

Üye
    Konu Sahibi
Bizim Kartalda Bile Yanıyor Bekledinmi Sönüyor Nasıl Oluyo O :D Ne Anlama Geldiklerini Biliyormusunuz ONların? Klavuz Vs Varsa Bakın Bir.Sorun Devam Ediyormu
Hocam normalde sönüyordu aküden dolayı kalıyor sizin dediğiniz ilk çevirirsiniz bekleyinxe 1 2 saniye sonra kartaldan tık gibi bir ses gelir sonra marşa basarsınız

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Hocam normalde sönüyordu aküden dolayı kalıyor sizin dediğiniz ilk çevirirsiniz bekleyinxe 1 2 saniye sonra kartaldan tık gibi bir ses gelir sonra marşa basarsınız
Hayır O Ayrı Bişey O Tık Sesi Röleden Gelir Lamba Sönünce Ses Gelmez.Araç Ekjektörlü İse 2.700 Devirden Sonra Oto Gaza Geçer Bde O Tık Sesi Var

avast

avast

Üye
    Konu Sahibi
Hayır O Ayrı Bişey O Tık Sesi Röleden Gelir Lamba Sönünce Ses Gelmez.Araç Ekjektörlü İse 2.700 Devirden Sonra Oto Gaza Geçer Bde O Tık Sesi Var
hocam video çekip atayım mı :ehe o ışıklar sönmüyor sizin aracınız karbüratörlü mü inanamadınız ama sönmüyor :D benimki gaza geçmiyor sıralı sistem zaten o yüzden o tık sesi gelmiyor

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
hocam video çekip atayım mı :ehe o ışıklar sönmüyor sizin aracınız karbüratörlü mü inanamadınız ama sönmüyor :D benimki gaza geçmiyor sıralı sistem zaten o yüzden o tık sesi gelmiyor
Bu Bahsettiğin Olay Tofaş Değilmi :D Aracım 2001 Model Fabrika Çıkışı Sıralı Sistem Atiker İle Donatılmış Kartal :) Altta Gaz Ekranı Var Beyinden Gelen Bittimi Filan Gösteren O Ortada İken Araç Benzinde Çalışıyor Filtreler Vs Tıkanmasın Diye Sonra Devir 2.700 Den Yukarı Çıkarsa Tık Diye Ses Geliyor Gaza Geçiyor Araç :) Ha İlk Başta Kontağı Yarım Açarsanızda Tık Diye Ses Geliyor Evet :hmmm

cardanadam

cardanadam

Üye
3 ihtimal var 1 önce arabayı yüksek bir vitese alıp ileri geri salla marş dişlisi takılı kalmış olabilir 2 Kutup başlarını kontrol et belki gevşemiş olabilir 3 akü voltajını kontrol et zaten ilk ikisi sıkıntılı değilse büyük bir ihtimalle akü boşalmıştır

SM-G930F ile uygulamasından gönderildi.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
3 ihtimal var 1 önce arabayı yüksek bir vitese alıp ileri geri salla marş dişlisi takılı kalmış olabilir 2 Kutup başlarını kontrol et belki gevşemiş olabilir 3 akü voltajını kontrol et zaten ilk ikisi sıkıntılı değilse büyük bir ihtimalle akü boşalmıştır

SM-G930F ile uygulamasından gönderildi.
Valla Ben Böyle Bir Sesi En Son Bu Kış Akü Bittiğinde Almiştim

avast

avast

Üye
    Konu Sahibi
Yahu hocam komik bir şey gerçekten kutup başlarını söktüm temizledüm falan düzelmedi bi türlü bazen çalışıyo bazen çalışmıyor en son tekrar farklı bir elektrikciye gittim dayanamadım kutup başının vidası vida kısa geliyormuş gevşiyormuş vida değişti düzeldi sorun defalarca bakmıştık oysa üstüne bide ilk gittiğim ustada bulamamıştı

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Yahu hocam komik bir şey gerçekten kutup başlarını söktüm temizledüm falan düzelmedi bi türlü bazen çalışıyo bazen çalışmıyor en son tekrar farklı bir elektrikciye gittim dayanamadım kutup başının vidası vida kısa geliyormuş gevşiyormuş vida değişti düzeldi sorun defalarca bakmıştık oysa üstüne bide ilk gittiğim ustada bulamamıştı
Oda İyiymiş :kop: Büyük İhtimalle Oksitlenme Yapmıştır :hmmm Temas Etmiyordur Yada Az Akım Geçirdiği İçinde Olabilir :hmmm
Neyse Islatalım Madem Çözdünüz :eller:

• Beğen
Tepkiler: avast
avast

avast

Üye
    Konu Sahibi
:bira: ıslatalım :ehe

maxirabit

maxirabit

Üye
Kontağı çevirdiğinde çıt çıt diye ses geliyorsa akü kutupları çapaklanmıştır, onları ya değiştirmen yada yeni kutup başı koymanız gerekli. Eğer çalışma anına geçip, gazı almıyorsa araç çalışmıyorsa ateşlemede sorun vardır bu da, marş kutupları eskimiştir, tabi bunun masrafı yüksek olur, söküp takma uğraştırdığından sadece işçiliğinden fazla para alınır

İhtiyar.

İhtiyar.

Üye
Kontağı çevirdiğinde çıt çıt diye ses geliyorsa akü kutupları çapaklanmıştır, onları ya değiştirmen yada yeni kutup başı koymanız gerekli. Eğer çalışma anına geçip, gazı almıyorsa araç çalışmıyorsa ateşlemede sorun vardır bu da, marş kutupları eskimiştir, tabi bunun masrafı yüksek olur, söküp takma uğraştırdığından sadece işçiliğinden fazla para alınır
Üç ay geçmiş aradan, heralde bu zamana kadar yaptırmıştır adam arabayı :bud:

• Beğen
Tepkiler: maxirabit

Üst Alt