pc ile ilgili sorunlarım var

Sponsorlu Bağlantılar

hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
Fan yönleri dogru de mi arka disari atar, ön iceri verir, yan iceri verir, ust disarı atar, alt iceri verir
Bizde yan kapakda 12 cm 2tane var 1 tane tam ilemcinin üstünde hizalanmıs 8cm fan var 3ü de içine basıyor ve işemci nin fanı kendisine yarıyor birde usb bölümünde fan var 8lik dışarı hava atan tek bir fan var oda powerin fanı kasadan bir delik açtığın zaman içinde buz gibi soğuk geliyor abimin bir arkadaşından işemci aldık suan onu deniyorum işlemci 40 derece ısınmıyor amd athlon x2 6000+ 3ghz 2 çekirdek

Siycey

Siycey

Üye
Eğer dediğin gibiyse hava sirkilasyonu kasanda gayet iyi olmalı, bence sen soğutucusunu falan çıkar termal macunu yenileyip tekrar düzgünce oturt gevşeme temassızlık gibi bi sorunda olabilir. Boşta 60 dereceleri görmesi normal değil o kadar fanı olan bi kasada.

MaxipmaN

Üye
Bizde yan kapakda 12 cm 2tane var 1 tane tam ilemcinin üstünde hizalanmıs 8cm fan var 3ü de içine basıyor ve işemci nin fanı kendisine yarıyor birde usb bölümünde fan var 8lik dışarı hava atan tek bir fan var oda powerin fanı kasadan bir delik açtığın zaman içinde buz gibi soğuk geliyor abimin bir arkadaşından işemci aldık suan onu deniyorum işlemci 40 derece ısınmıyor amd athlon x2 6000+ 3ghz 2 çekirdek
1610 puan almış
senin işlemci 1388

x2 6000 de gtx570'in altında ezilir ama gene de 300 puan az fark değil, amd'de efsane bi seri vardı ama amdyi bilmem pek

hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
Fan yönleri dogru de mi arka disari atar, ön iceri verir, yan iceri verir, ust disarı atar, alt iceri verir
1610 puan almış
senin işlemci 1388

x2 6000 de gtx570'in altında ezilir ama gene de 300 puan az fark değil, amd'de efsane bi seri vardı ama amdyi bilmem pek
Çözdüm olayı abimin arkadaşının işlemci soğutucusu aldım bakır soğutmalı maximum ayarda en fazla 90 derece oluyor artık

Abimin arkadaşının işlemcisi oyunlarda donuyordu takılma yapıyordu ama ısınmıyor işlemci Maximum 60 derece oluyordu ama donuyordu kendi işlemcimizi taktık bir de abimin arkadaşının işlemci soğutucusu taktık maksimum ayarlarda 90 derece oluyor Kendi işlemcimiz bilgisayar kapanmıyor sorun sanki çözüldü gibime geliyor

Üst Alt