LG G3 d855 marshmaallow 30B root + TWRP [YENİ - DENENDİ] [%100 ÇALIŞIYOR]

Sponsorlu Bağlantılar

huseyinkaya72

Üye
    Konu Sahibi
LG G3 d855 marshmaallow 30B root + TWRP [YENİ - DENENDİ] [%100 ÇALIŞIYOR]
lg g3 d855 android 6 stock romunu yükledikten sonra bildiğiniz gibi daha önce yaptığınız root unroot oluyor.
eğer tekrar root yapmak isterseniz de lollipop da işe yarayan yöntemlerin hiç biri işe yaramıyor.
bu yöntem yeni ve %100 çalışıyor. denedim ve başarılı oldum

Not: kingroot gibi uygulamalar geçici root yapar ama bu yöntem kesinlikle kalıcı root.

dikkat sadece d855 içindir

öncelikle verdiğim linkten gerekli dosyaları indirin.

İndirdiğiniz dosyayı rar dan çıkartın ve içinden çıkan 4 adet dosyayı telefonun veya sd kartın hafızasına atın.

1. önce kingroot.apk dosyasını telefonunuza yükleyin. (gelen güvenlik uyarılarını izin verin)
2. kingroot uygulamasını çalıştırın ve root işlemini başlatın. hata alırsanız tekrar tekrar deneyin. sonunda olacaktır.
3. daha sonra indirdiğiniz AutoRecMMD855 apk dosyasını yükleyin. uygulamayı açtığınızda twrp recovery yüklenmeye başlayacak. bütün yönergeleri takip ettiğinizde ve sorduğunda gerekli izinleri verdiğinizde twrp yüklenecek (dikkat yükleme sırasında install yapabilmek için marshmallow un M simgesine tıklamanız istenecek.) ve telefon otomatik restart ederek twrp recovery modda açılacak
4.twrp recovery modda açılınca instal zip diyerek indirdiğiniz 3__HacerPermisivo.zip dosyasını flashlayarak reboot edin.(sakın supersu yu flashlamayın).
5.telefon açılınca playstore gir ve supersu uygulamasını indirin kurun ve sakın açmayın.
6. yükleme bitince telefonu kapatın ve recovery modda açın
7. install diyin ve indirdiğimiz 4__BETA-SuperSU-v2.52.zip dosyasını flaslayın.
8. telefonu reboot edin ve işlem tamam...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Hakkı Tolga, KacakMazot, gonuldostu82 ve 1 kişi daha

kemalorak

Üye
LG G3 king root yaptım sorun yok 2. adımıda yaptım sorun yok 3. adımda HacerPermisivo.zip yükedim telefon göçtü SAKIN YAPMAYIN
LG G3 king root yaptım sorun yok 2. adımıda yaptım sorun yok 3. adımda HacerPermisivo.zip yükedim telefon göçtü SAKIN YAPMAYIN

• Beğen
Tepkiler: elmacıadam

huseyinkaya72

Üye
    Konu Sahibi

HacerPermisivo.zip 4. aşamada yüklenmeli. sen 3. adımda demişsin. ayrıca
telefonun modeli d855 mi bu yöntem sadece d855 için. talimatlara tam uyunca hiç bir sorun olmuyor. ben kendi telefonumda ve eşimin telefonunda yaptım. ikisinde de sorun yok

• Beğen
Tepkiler: Hakkı Tolga
Trojan89

Trojan89

Üye
Lg g3 için marshmallow üzerinde yapacağınız herhangi bir hata telefonu hard brick etme ihtimali yüksek. Lütfen böyle şeyleri prodseyenl bilgisi olanlar yapsın. Sonra üzülürsünüz.

• Beğen
Tepkiler: ANUŞTİGİN ve bilal72

Rockbarist

Üye
xda'dada konusu vardı ama yabancı dil sıkıntısından burdan yükledim evet dediğin yöntemle root atabildim sorunsuz rootlandı teşekkürler

pekmez

Üye
Sorun yok anlatıldığı sekilde yapın sadece. Teșekkűrler

ExSeLANS

ExSeLANS

Üye
Merhabalar kurulum yapıyorum ama AutoRecMMD855 yükledim ve dosyalr indi deniyor ama twrp moda otomatik başlamıyor yardım

turancen

turancen

Üye
Dikkat edin, bu yöntemle hard brick etme şansınız çok yüksek, ben bildiğim halde hard brick yaptım, romu yeniden yüklemeden telefon açılmadı, dikkat edin derim, bu arada bu işlem çalışıyor şahsen kullanıyorum ama mutlaka yedek almayı unutmayın.
Bu işlemlerden sonra ben NN V2 romunu kullandım şimdi ise fulmics 4.1 romu yükledim kullanıyorum, artık gerisi size kalmış.

ExSeLANS

ExSeLANS

Üye
Dikkat edin, bu yöntemle hard brick etme şansınız çok yüksek, ben bildiğim halde hard brick yaptım, romu yeniden yüklemeden telefon açılmadı, dikkat edin derim, bu arada bu işlem çalışıyor şahsen kullanıyorum ama mutlaka yedek almayı unutmayın.
Bu işlemlerden sonra ben NN V2 romunu kullandım şimdi ise fulmics 4.1 romu yükledim kullanıyorum, artık gerisi size kalmış.
Tşk ederim uyarı için. Önceki telefonlarım samsung du şimdi elime lg g3 geçti root gerekiyor bana. Şuan King root yaptım 2. Program AutoRecMMD855 deki islem tamamlandı ama otomatik geçmedi. Recovery modu açıyorum ama twrp göremiyorum. Ne yapabilirim...
Sorun çözüldü tşkler
King root ve AutoRecMMD855 uygulamaları kaldırsak sıkıntı olur mu

turancen

turancen

Üye
Tşk ederim uyarı için. Önceki telefonlarım samsung du şimdi elime lg g3 geçti root gerekiyor bana. Şuan King root yaptım 2. Program AutoRecMMD855 deki islem tamamlandı ama otomatik geçmedi. Recovery modu açıyorum ama twrp göremiyorum. Ne yapabilirim...
Sorun çözüldü tşkler
King root ve AutoRecMMD855 uygulamaları kaldırsak sıkıntı olur mu
TWP recovery yüklediysen, o programları kaldırabilirsin, sana tavsiyem fulmics 4.1 rom yüklemen, hakikaten çok iyi rom.

ExSeLANS

ExSeLANS

Üye

canavar195

Üye
Hocam her yerde ayrı bir şeyler yazıyor fulmics nasıl yüklenecek yardımcı olur musun

sethaa

sethaa

Üye
Teşekkürler anlatım için, deneyeceğim şimdi bu yönetem ile root yapmayı.

Bir sorum olacak root yaptıktan sonra telefonu garantiye yollamamız gerekirse ve unroot işlemine ihtiyaç duyarsak, o işlem kolay mı? veya mümkün mü?

madein272766

madein272766

Üye
7. install diyin ve indirdiğimiz 4__BETA-SuperSU-v2.52.zip dosyasını flaslayın.
Bu aşamayı yapamadım.
Açıkçası 6. aşamaya kadar devam ettim, telefonu brick ettim, sonradan tekrar 4. aşamayı yaptım ve telefonum açıldı, 6 aşamayı yapmadan da root olmuşmudur.

root checker ile kontrol ettim. root olmuş.

Ayrıca imei değiştirmek için yaptım bu işlemi ama daha imei değiştiremedim.

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
teşekkürler kardeşim bende 6. sırada kaldım supersu yüklendi google playdan teli kapattım recovery modda açılmıyor normal açılıyor ses kısma power tuşu değil mi rerovery mod güvenli modda filan açılıyor bir türlü recovery modda açamadım
mübarek dünden beri hiç mi kimse okumuyor konuyu resmen bitmiş burası ya neyse ben ne yaptım ise recovery moda giremedim power + ses kısma yada ses kısma +power bir işe yaramadı ben gittim google playdan

bunu indirdim öyle girdim recover moda halletim işimi belki aynı sorunu yaşayan olursa yazayım dedim paylaşım için teşekkür

vesim

Üye
d850 at&T modeli stock marshmallow linki bulamadım ve root nasıl yapılır acaba bilgisi olan var mı

pyross..

Üye
merhaba 3__HacerPermisivo.zip dosyasını flashladım ve telefonu actıgımda sd kart bozuk olarak gosterdı bicimlendırme istedi yaptım yıne bozuk dıyor dosya formatını degıstırdım yıne sd kart bozuk dıyor buna bı cozum warmı..

huseyinkaya72

Üye
    Konu Sahibi
sd kartı sdformatter adlı küçük bir programla bilgisayarında formatla sorun hallolur. aynı sorun bende de olmuştu. programı google amcada bulabilirsin

emrekomurkentli

Üye
Yukarıda anlatımın hepsini harfiyen uyguladım sırasıyla butun işlemleri yaptım 3 gundur degişik işlemler denedim kingroot u unstal yapıp tekrar en bastan basladım kok dizin dogruluyor.Yok arkadas cihaz bi turlu ROOT olmuyor lg g3 16gb 6.0 marshmalev 30B root kontrol uygulamaları cihazda root var diyor ama ne hafıza kartına tasıma yapabiliyorum nede yazılımla gelen kullanıcı uygulamalarını kaldırabiliyorum marketten remove app die bi uygulama indirdim uygulamayla bazı uygulamaları kaldırıyorum kaldırıldı diyor ama ana menude uygulama halen mevcut telefonu kapatıp acıyorum yine mevcut uygulamalar
Tecrubesizde degilim daha once kullandıgım cihazlarıda root yapmıstım
Samsun s5670
Lg g3 beat bunlarda sıkıntı yasamamıstım bu 6.0 biraz dahamı ugraştırıcı cozemedim bi turlu

bilal72

bilal72

Üye
Lg g3 d855 v30N ye güncelledim şimdi kingroot ile root atamıyorum güvenlik güncellemesi gelmiş galiba bunun farklı root atma yöntemi var mı??

Üst Alt