nokia n9 sim kart takili kaldi :(

Sponsorlu Bağlantılar

rufat_sau

Üye
    Konu Sahibi
nokia n9 sim kart takili kaldi :(
merhaba arkadaslar. nano simi micro sime ceviren aparat n9-umun icinde kaldi. yanlislikla aparatin bos oldugunu gormeden sim kart yuvasina taktim. sora baktim sim kart yuvasi cikmiyor.biraz zorladim sim kart yuvasi cikti ama microsim aparati hala icerde takilip kalmis :( daha once benzer sorun yasayan var mi ? telefonum cok yeni bozulsun istemiyorum. 1 yil daha garntisi var. ama Turkiyede degilim su an. bekleyip servise mi vermem gerek yoksa basqa cozum var mi ??

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
cımbız ile dene zarar vermeden, çıkmazsa cihazı bildiğin sağlam telefoncuya söktürüp cıkartabilirsin

Tabi servis garantisi yedegim olsun dersen servise vermek daha mantıklı olur.
başka yapacak birşey maalesef yok.

fnldstntn

Üye
Cihaz uluslar arası garantili olabilir bulunduğun ülkedeki servise danış. Garanti kapsaması bile resmi servis çıkarırsa garantiyi kaybetmeye bilirsin. Garanti umrunda değilse ekranı çıkarıp parçayı çıkarabilir

rufat_sau

Üye
    Konu Sahibi
peki
cımbız ile dene zarar vermeden, çıkmazsa cihazı bildiğin sağlam telefoncuya söktürüp cıkartabilirsin

Tabi servis garantisi yedegim olsun dersen servise vermek daha mantıklı olur.
başka yapacak birşey maalesef yok.

garanti bunu yapmak icin ucret ister mi ? bi de telefonun baska sorunlari da vardi batarya ile ilgili. tam bitmeden kapaniyodu. ve ara sira kendiliginden kapanip tekrar aciliyodu. bu gibi durumlarda servis ne yapar bi fikrin var mi ? sen bu konularda tecrubelisin :)
Cihaz uluslar arası garantili olabilir bulunduğun ülkedeki servise danış. Garanti kapsaması bile resmi servis çıkarırsa garantiyi kaybetmeye bilirsin. Garanti umrunda değilse ekranı çıkarıp parçayı çıkarabilir

peki mesela n9 artik uretilmiyo. telefonum servise giderse ve sorun duzelmezse nolur ? bataryayla ilgili sorunlari da var telefonun

kralberk13

kralberk13

Üye
batarya bitimi kullanıcı hatası değil ama simkart yuvasını çıkartmışsın bu kullanıcı hatası olarak değerlendirilir

rufat_sau

Üye
    Konu Sahibi
batarya bitimi kullanıcı hatası değil ama simkart yuvasını çıkartmışsın bu kullanıcı hatası olarak değerlendirilir

tamam peki batarya sorunu cozulemezse ve kendiliginden kapanma sorunu sonuc ne olur ? bildigim kadariyla n9 stokda yok

kralberk13

kralberk13

Üye
servise gönder garantisi varsa yaparlar ama simkart yuvasını çıkartmışsın belki ücret alırlar

rufat_sau

Üye
    Konu Sahibi
servise gönder garantisi varsa yaparlar ama simkart yuvasını çıkartmışsın belki ücret alırlar

peki duzelmeyen bi sorun olursa nolur ? cunki bi kac yerde gordum batarya sorunu olan telefonlarin bazilari 64gblik n9-larla degismis. ama artik stoklar tukenmis. bu durumda ne olabilir ?

kralberk13

kralberk13

Üye
düzelmeyen sorun olursa garanti telefonunu çalcak değilya kardeşim ücretini söylerler uygunsa yaptırırsın bukadar basit :)
çok büyütüyosun :)

rufat_sau

Üye
    Konu Sahibi
düzelmeyen sorun olursa garanti telefonunu çalcak değilya kardeşim ücretini söylerler uygunsa yaptırırsın bukadar basit :)
çok büyütüyosun :)

:) oyle degil yani parca felan bulunmazsa anlaminda soruyorum :D

kralberk13

kralberk13

Üye
büyük bir ihtimal bulurlar onlarda vardır öyle çokta bir ücret alcaklarını sanmıyorum

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Bu durum için servis ücret talep edemez
garanti içinde simkart aparatını çıkartır işleri bu
batarya sorunu N9 da var yazılımla ilgili fakat kendi kendine resart atması ve kapanıp açılması normal bir durum değil
Cihaza tekrar yazılım kurulmalı flash atılmalıdır
resart sorunu çözülür
ama bataryanı ani bitişi veya yükselmesi için yapacak hicbişey yok

rufat_sau

Üye
    Konu Sahibi
Bu durum için servis ücret talep edemez
garanti içinde simkart aparatını çıkartır işleri bu
batarya sorunu N9 da var yazılımla ilgili fakat kendi kendine resart atması ve kapanıp açılması normal bir durum değil
Cihaza tekrar yazılım kurulmalı flash atılmalıdır
resart sorunu çözülür
ama bataryanı ani bitişi veya yükselmesi için yapacak hicbişey yok

simkart aparatini cikardim yani o siyah cekmece gibi olani ama nano simi mikro sime ceviren aparat icerde kaldi. her halde icerdeki demirlere takildi. ve siyah cekmeceyi cikarirken de zarar verdim mi bilmiyorum ama isikta baktim saglam gorunuyo. bozulmussa da halledilebilecek bi sorun mu ? n9-u kaybetmek istemiyorum :)

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
simkart aparatini cikardim yani o siyah cekmece gibi olani ama nano simi mikro sime ceviren aparat icerde kaldi. her halde icerdeki demirlere takildi. ve siyah cekmeceyi cikarirken de zarar verdim mi bilmiyorum ama isikta baktim saglam gorunuyo. bozulmussa da halledilebilecek bi sorun mu ? n9-u kaybetmek istemiyorum :)
zorladıysan sim kart telleri yamulmuştur
cihaz artık garanti kapsamında değil
sim yerinden cihaza birşey olmaz
yapılır

rufat_sau

Üye
    Konu Sahibi
zorladıysan sim kart telleri yamulmuştur
cihaz artık garanti kapsamında değil
sim yerinden cihaza birşey olmaz
yapılır

nasil yani telefonun mesala ekrani kirilinca garantiden cikiyo mu ki telefon ? tamam o sorunu garanti kapsaminda yapilmaz ama mesela batarya sorunuyla ve ya reset atmayla sim kart yerinin bi alaksi yok ki. bunu niye garanti kapsaminda yapmasinlar ? bi de sifir nokia n9 bulunabilir mi bugunden sora sence ? internetde bulamadim ama belki sen bilgilisindir

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
nasil yani telefonun mesala ekrani kirilinca garantiden cikiyo mu ki telefon ? tamam o sorunu garanti kapsaminda yapilmaz ama mesela batarya sorunuyla ve ya reset atmayla sim kart yerinin bi alaksi yok ki. bunu niye garanti kapsaminda yapmasinlar ? bi de sifir nokia n9 bulunabilir mi bugunden sora sence ? internetde bulamadim ama belki sen bilgilisindir
Kullanıcı hatası ne olursa olsun garanti kapsamından çıkarır
o hataya düşmeden cihazın garantideydi
niye zorladın cihazı dimi ama

şarj seviyesi, batarya nın ani düşüşü yükselişi tamamen yazılımla ilgili ki buna yapacak birşey yok seneler boyunca biz bu durumu kabullendik yanı çözümü yok

resart yahut kendi kendine kapanıp açılması bana göre yazılım ile ilgili
mesela kamera, hafıza yahut sistem dosyalarındaki hata sonucu bu sorunlar oluşuyor
düzelmesi için orijinal yazılımın tekrar kurulması gerek

N9 sıfırı mutlaka vardır araştırmak lazım
mesela bende var en beyazından, ambalajını bile sökmedim, ama satmıyorum.!!

rufat_sau

Üye
    Konu Sahibi

şarj seviyesi, batarya nın ani düşüşü yükselişi tamamen yazılımla ilgili ki buna yapacak birşey yok seneler boyunca biz bu durumu kabullendik yanı çözümü yok

mesela kamera, hafıza yahut sistem dosyalarındaki hata sonucu bu sorunlar oluşuyor

tamam. tesekkurler bilgi icin :)

rufat_sau

Üye
    Konu Sahibi

dun karti icerden cikardim ama telefon kart okumuyo. ekranda yukarda simkart simgesi uzerinde cizgi var. ama kart yerine baktim saglam gorunuyo demirler felan hepsi yerinde. temassizlik mi var ya da baska bisey mi bilmiyorum. karti takinca her hangi bir oynama felan yok tam normal gorunuyo disardan ama bi turlu okumadi karti. bu durumda servise versem garanti kapsamina girmez mi yine ? kart sorunu degil diger sorunlar icin yani ? eger garanti bakmaz diyosan burda yaptirmayi dusunuyorum cunki

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Kart yeri degilde başka sebepten verirsen yaparlar,
tabi ilgilenen olursa cok iyi N9 lardan anlayan kaldımı bilmiyorum
ver servise bakalım ne oluyor.