AliExpress Kullananlar Kulübü

Sponsorlu Bağlantılar

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
    Konu Sahibi
AliExpress Kullananlar Kulübü
Merhaba arkadaşlar eminim bir çok kullanan vardır aranızda. Bence güzel bir nimet. Tek kötü yanı biraz sabır istemesi. O kadar ucuza ürün alıyorsak birşeyden feragat etmemiz zaten gerekmese olmazdı :)

Yaptığım araştırmalara göre buradan alışveriş yaparken dikkat etmemiz gereken birkaç husus var.

1- Geri bildirimi yüksek ve olumlu satıcılardan alışveriş yapmak.

2- Kesinlikle Free shipping (Ücretsiz Kargo) seçeneği olan ürünleri seçmek. (Aksi takdirde ürünün 10 katı kargo ücreti ödemek durumunda kalabilirsiniz.)

3- Satıcının diğer ürünlerinin de puanlarına bakmakta fayda var.

4- Aliexpressden telefon vb. gsm ürünleri getittirilmiyor.(Gümrükte takılıyor.)

5- Kozmetik ürünleri getirilmiyor.

6- Bir satıcıdan yıl içinde en fazla 5 ürün alabilirsiniz. Yoksa gümrüktekiler şüphelenip ticaret yaptığını sanıyor ve seni gümrüğe çağırıyorlar.

7- Alırken feedbacklere bakın demiştik. Detaylı bakın Türk kullanıcıların yorumlarına dikkat edin. Türkiye'ye ne zaman geldiği hakkında yorum yapabiliyorlar. Ya da hiç gelmediği :)

8- Ürün yorumlarında görsellere dikkat edin. Satın alan kullanıcılar ürün fotoğrafını ekleyebiliyor. Böylelikle photoshop ile afillendirilmiş ürün yerine almayı düşündüğünüz ürün hakkında daha net fikirleriniz olabilir.

9- Ürün feedbacklerinin 4.7, satıcı feedbacklerinin 95+ olmasına dikkat edin. Eğer ürün feedbacki yüksek ama satıcıya güven problemi yaşarsanız iletişime geçin.

10- Önemli: Ürünlerde alıcı koruması var ve aldığınız ürünün tanıtımında orjinal yazıyor fakat orjinal gelmedi.Hiç bir şey ispat edemezsiniz. Çünkü öğe tanımlama bilgilerindeki BRAND(Marka) sına dikkat ediniz. Orada da orjinal ürünün markası yazması lazım + satıcı ile iletişime geçip sorun ürün orjinal .....(bir firma) ürünümü diye..

11- Ürünlerin kırık, çıkık gelme ihtimali var (çok nadir.) Nedeni ise posta ile konteynır şeklinde geliyor.O yüzden satıcı genellikle poşet poşet sarıyor. Açarken uğraşabilirsiniz.

12- 75$ (Dolar) üzeri alışverişiniz gümrüğe takılacaktır. Yasal olarak yurtdışından getirmek yasak. Ancak bazı satıcılar nasıl yapıyorsa geçirebiliyorlar. Özellikle telefon işi çok sakat. Ancak aşağıdaki ürünün yorumlarına bakarsanız bizim Türk insanı baya bir almış bir şekilde geçirmişler. Aşağıdaki linke bakın 138 dolar fiyatına (Türk Lirasıyla 380 TL yapıyor.) Htc One M7 alabiliyorsunuz. Türkiye'de fiyatı 1400-1600 Tl. Kayıdıyla vs 500 Tl ediyor. Riske girilebilir gibi :)

Şuanda aklıma gelen bunlar. Sizde gördüğünüz fırsat ürünlerini ve tecrübelerinizi paylaşabilir. Muallakta kaldığınız ürünleri burada paylaşıp fikir alabilirsiniz. Konu için emeği geçen @Karavelaa 'ya teşekkürler :)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: korkusuz__, beyge123, BLasTeaR ve 3 diğerleri

Karavelaa

Üye
Ağır derece kullanıcısıyım.Bitane imza yapalım ;)
Sorularınızı,hatalar vs. ödeme felan sorunları varsa yardımcı olabilirim.
Ayrıca şunları belirtelim bence.
-Aliexpressden telefon vb. gsm ürünleri getittirilmiyor.(Gümrükte takılıyor.)
-Kozmetik ürünleri getirilmiyor.
-Bir satıcıdan yıl içinde en fazla 5 ürün alabilirsiniz.Yoksa gümrüktekiler şüphelenip ticaret yaptığını sanıyor ve seni gümrüğe çağırıyorlar :D

• Beğen
Tepkiler: Mad EagLe
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
    Konu Sahibi
Ağır derece kullanıcısıyım.Bitane imza yapalım ;)
Sorularınızı,hatalar vs. ödeme felan sorunları varsa yardımcı olabilirim.
Ayrıca şunları belirtelim bence.
-Aliexpressden telefon vb. gsm ürünleri getittirilmiyor.(Gümrükte takılıyor.)
-Kozmetik ürünleri getirilmiyor.
-Bir satıcıdan yıl içinde en fazla 5 ürün alabilirsiniz.Yoksa gümrüktekiler şüphelenip ticaret yaptığını sanıyor ve seni gümrüğe çağırıyorlar :D
güzel bilgiler teşekkürler :) ilk mesaja ekledim

• Beğen
Tepkiler: Karavelaa

Karavelaa

Üye
güzel bilgiler teşekkürler :) ilk mesaja ekledim
Eklemişken şunlarıda ekleyebilirsin.Ben alırken senin yazdıkların dışında Türk satıcı almışmı(Türkiyeye kaç günde geldiğini yazabiliyor.Veya gelip gelmemesi.).Kullanıcıların attığı feedback fotoğraflarına bakarım.Ürün feedback lerinin 4,7 ve üzeri olmasına dikkat ederim.Satıcı feedback'ı ise 96+ alıyorum çoğunlukla.Ürünü almadan önce aklınıza takılan sorular var ise çekinmeden sorun hemen cevap alabiliyorsunuz.
Çok önemli bir şeyden de bahsedeyim.Örnek olarak bunlarda alıcı koruması var ve aldığınız ürünün tanıtımında orjinal yazıyor fakat orjinal gelmedi.Hiç bir şey ispat edemessiniz.Çünkü öğe tanımlama bilgilerindeki BRAND(Marka) sına dikkat ediniz.Ordada orjinal ürünün markası yazması lazım + satıcı ile iletişime geçip sorun ürün orjinal .....(bir firma) ürünümü diye :)
China Small Post ile alırsanız size tracking kodu veriliyor ama sadece yola çıktığını görebiliyorsunuz + detay vermiyor yani.Ama kargo şirketi China Post Air Mail ise burdaki tracking kodu her türlü detayı verebiliyor.
Kargo Takibini adlı siteden ve adlı siteden yapabilirsiniz ama 91track daha az gelişmiştir.
Aliexpress tracking bilgilerinde China (Yurt Disi), Gonderi musteriden alinmistir, Receive item from customer (Otb) yazdıktan sonra linkteki PTT sorgu üzerinden devam edin çünkü.Şehir şehir nerde olduğunu görebilirsiniz.
Ürünlerin kırık,çıkık gelme ihtimali var ama şuana kadar rast gelmedim.Nedeni ise posta ile konteynır şeklinde geliyor.O yüzden satıcı genellikle poşet poşet sarıyor.
Şimdilik bu kadar ileri zamanlarda aklıma geldikçe ekleyeceğim :tebessüm:

Karavelaa

Üye
Ürünlerde kargo takibi yapıyorsunuz diyelim ve uzun zaman boyunca işlem yapılmamış ise endişelenmeyin.(Adresi doğru yazdığınız sürece :) ).Dediğim gibi ürünler konteynır ile geliyor ve konteynırın yola çıkması için o konteynırların dolması gerektiğinden dolayı gecikebiliyor.

Jus7ice

Jus7ice

Üye
nasıl birşeymiş yav merak ettim bir bakayım :)

Karavelaa

Üye
+Sitede olmayıp mobil uygulamada olan güzel bir uygulama var oda FLASH DEALS burda saat saat indirimde olan ürünleri gösteriyor.O zaman aralığında almanız gerekiyor bayağı da güzel ürünler düşüyor arada :)

Karavelaa

Üye
Ayrıca @Mad EagLe GSM ürünleri dedimde + tablette getirilmiyor diye biliyorum +++ çok önemli bir husus daha ürünler 70 euro yu geçmemesi gerekiyor.

• Beğen
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
    Konu Sahibi
Ayrıca @Mad EagLe GSM ürünleri dedimde + tablette getirilmiyor diye biliyorum +++ çok önemli bir husus daha ürünler 70 euro yu geçmemesi gerekiyor.
Bu konuyu kesinleştirelim. Önceden 100$'mış daha sonra 75$ olmuş. Gerçi euro dedin ama sanırım euro üzerinden satış yok :)

• Beğen
Tepkiler: osamtas

Karavelaa

Üye
Bu konuyu kesinleştirelim. Önceden 100$'mış daha sonra 75$ olmuş. Gerçi euro dedin ama sanırım euro üzerinden satış yok :)
Euro üzerinden satış yok ama sen çevireceksin :)
İşin içine hesap makinası giriyor o anda :D

• Beğen
Jus7ice

Jus7ice

Üye
yav 5800 ile de bakılmıyor ki siteye neyse başka cihazdan artık :-/

• Beğen
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: ahmetkartal ve Karavelaa
Jus7ice

Jus7ice

Üye
ucuzuna bile param yetez :(

Karavelaa

Üye
@Mad EagLe m7 yeni gördümde feedback türk dolu ve yakın tarih ne demek oluyor bu :D.Adamlar anlaşıyolar demekki bir yöntem var hemen sorayım :ehe:ehe

• Beğen
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: Karavelaa

yaren_70

Üye
Bende 3adet malzeme aldım fiyat çok uygun.flash bellek 64 gb. Aldım 17 liraya mal oldu.hem telefona hemde bilgisayara takılabiliyor.
Gelme süreside her seferinde değişiyor. Bazen 30günde bazen 15 günde engeçde 60günde gelir.

• Beğen
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
    Konu Sahibi
Bende 3adet malzeme aldım fiyat çok uygun.flash bellek 64 gb. Aldım 17 liraya mal oldu.hem telefona hemde bilgisayara takılabiliyor.
Gelme süreside her seferinde değişiyor. Bazen 30günde bazen 15 günde engeçde 60günde gelir.
flaş diskler özellikle ucuz alacaklara tavsiye ederim. 64 gb 128 gb'ler bile Türkiye'deki 32 gb fiyatından daha ucuz.

• Beğen
Tepkiler: farrow

Üst Alt