SX1.C2F+.v2b.by.Nadiren Winswup Firmware (05.02.2008)

Sponsorlu Bağlantılar

nadiren

Konu Sahibi
SX1.C2F+.v2b.by.Nadiren Winswup Firmware (05.02.2008)
Ekleme: (05.02.2008)

SX1.Cristal2F+v2b.by.nadiren.Winswup.Firmware

Download Linki:

Tatilden döndüm, ve v2a'da bazı düzenlemeler yaptım:

* "gereksiz mesajları sil" patchini kaldırdım, artık arama sonrası özet'i görebiliyorsunuz.

* mesaj kutusunda ufak bir sorun vardı, onu da düzelttim.

* bir de hatırlatma: c before z patchini v2a'ya uygulamıştım ama buraya upload ettiğim "c before z" patchsiz olanı imiş; o yüzden v2a'da da startup.mbm c:'ye alınamıyordu!... bu sefer tamam!!!...

-------------------------------------------------------------------------------------

SX1.c2f+.v2.by.nadiren Winswup Firmware

Bir haftalık deneme sürüşünden sonra artık yayınlamaya hazır olduğuna kanaat getirdim firmware'in!... :D

===========================================================
Rapidshare Linki:
===========================================================

rar'lı dosya içerisindeki firmware klasöründe fw'nin 24mb flashlar için olanı mevcut. Eğer flashınız 32mb ise "extra\32mb'lık fashlar için" klasörü altında c'yi 11,8 mb yapmak için gerekli program ve açıklama var.​

--------------- Ekleme ---------------

Firmware Özellikleri:

* cpu hızı 144 mhz! (Başlangıçta 162 idi ama son halinde 144'e düşürdüm, 162'de pil tüketimi daha fazla artıyor. 162 mhz'de Spmark 04 skorum 885 puan!.. cpu hızı ile ilgili şunu söylemeden geçemyeceğim: spmark da dahil bir çok program sx1'in hızını yanlış ölçüyor. Bu overclock patch'inden kaynaklanıyor, sadece fw'nin içerisindeki phone info programı doğru ölçüyor cpu hızını! sx1speed programı açılışta 120'ye alıyor hızı, istediğiniz gibi ayarlayıp save dediniz mi yeni hız devreye girmiş demektir!)

* fcapalette programı ile magenta paletinin rengi c:\'ye yüklenen palette4.dll dosyası ile değiştirilebiliyor. Teli resart ettiğinizde renklerde bozulma görülmez, fakat kapatıp açtığınızda renkler bozulur, bunu renk paletini magnetadan başka bir palete ayarlayıp sonra tekrar magentaya ayarlayarak düzeltebilirsiniz.)

* Restore/backup özelliği: Tel her kapanıp açıldığında rehber, takvim, notlar, bookmarklar ve t9'a kendi eklediğiniz kelimelerin yedekleri e:\backup klasörüne alınır. Formattan sonra otomatik olarak yüklenir.

* Joystick'e atadığım programlar:
Yukarı: Mesajlar
Sol: Takvim
Sağ: mp3 çalar
Aşağı: Rehber
Merkez: Dosya Yöneticisi

* Önceden tanımlanmış Program kısayolları (spdia.db):
1: telesekreter
2: Görevler
3: Takvim
4: Notlar
5: kayıtlar
6: Bluetooth
7: Alarm manager
8: Internet
9: Restart (Ana ekranda 9'a basılı tutarak tele restart atabilirsiniz böylece)

* N Gage Mod'u: Oyunlar klasörü altındaki ngage mod ile teli ngage modunda başlatabilir ve hafızanın tümünü (32 mb flashlar için 10406 mb) ngage oyunları için kullanabilirsiniz.

* A'daki programlar: Alarm manager, Blz Install, Contacts manager, Fexplorer 1.15tr, fm Tuner, Font Remover, msDriveE, Phone Info, PhotoFix, Pocket Counter, Resco Viewer (kayıt için rastgele 5 karakter girin), Sprite Backup, Sx1Speed, Task Spy

* PvpPlayer'ı sildim, sx1'in video kayıt programı zaten 3gp oynatabiliyor, eğer Fexplorer 1.17tr'yi yüklerseniz "birikte aç" özelliği ile video programını seçerek otomatik olarak da çalıştırabilirsiniz.

* Sprite Backup: Bu programla tüm ayarlarınızı (yüklediğiniz temaya, internet ayarlarına kadar) E:\backup klasörüne kaydedip daha sonra tekrar geri yükleyebilirsiniz. Çok kullanışlı bir program.

* Tarih sx1 fw'lerde normalde sadece genel profilinde görülüyordu. Yukarıda verdiğim ss'de de gördüğünüz gibi her profilin ismi kısaca yazarken tarih de hiç silinmiyor!...

salihche

Üye
iyide nasıl yüklenir bben bilmiyorum onuda yazsan süper olcak....

nadiren

Konu Sahibi
SX1'e Firmware Nasıl Yüklenir? (!öncelikle şarjın full olsun!)

1-Telefon kapatılır ve "Joystick" tuşuna basılı tutularak açılır..(Joystic+Power). Ekranda Update modda açıldığına dair bir metin çıkar..

2- Telefon usb orjinal kablo ile pc'ye bağlanır. (Başka kablo veya bluetooth ile fw atamazsınız telefona.)

3-Telefon PC'ye Update modda bağladığında farklı bir driver ister.. Bu driver rar'lı dosya içerisinde extra\usbdriver\ klasörü içerisinde mevcut.

4-Firmware klasörü içerisindeki Sx1.c2f+v2.by.nadiren.exe çalıştırılır. "****** config" butonuna basılarak "USB0" ve "Usb only" kutucukları işaretlenir. "Ok" denerek ilk ekrana dönülür.

5-"Start and Close" butonuna basılarak fw yüklenir. Fw yükleme bitene kadar pc'yi ellememeniz daha sağlıklı olur, tabii imaknınız varsa elektrik kesintilerine karşı bir güç kaynağı bağlı olması tercih sebebi olamlı her zaman.

Fw yükleme bittiğinde program ve telefon otomatik olarak kapanacaktır, Telefonu kablodan çıkarıp açın. İlk açılışta telefona format atılacak daha sonra bir X çıkacak ve bir müddet sonra da telefonunuz baştan aşağı yenilenmiş olarak açılacaktır!...

ÖNEMLİ NOT: Firmware yükleme riskli bir iştir, her ne kadar telefonuma şu ana kadar (özellikle fw'yihazırlama safhasında) onlarca kere atmış olamama rağmen kimseye sorun yaşamayacağına dair garanti veremem! Riski göze alıyorsanız yükleyin telinize firmware'i, herhangi bir problem durumunda sorumluluk kabul etmem!... Şunu da ekleyeyim: fw'yi rapid'de yayınlayalı daha iki gün olmasına rağmen onlarca kişi indirmiş ve sorunsuzca kurmuştur, yani fw'de yazılımsal bir problem yoktur!...

nadiren

Konu Sahibi
Ekleme: (05.02.2008)

SX1.Cristal2F+v2b.by.nadiren.Winswup.Firmware

Tatilden döndüm, ve v2a'da bazı düzenlemeler yaptım:

* "gereksiz mesajları sil" patchini kaldırdım, artık arama sonrası özet'i görebiliyorsunuz.

* mesaj kutusunda ufak bir sorun vardı, onu da düzelttim.

* bir de hatırlatma: c before z patchini v2a'ya uygulamıştım ama buraya upload ettiğim "c before z" patchsiz olanı imiş; o yüzden v2a'da da startup.mbm c:'ye alınamıyordu!... bu sefer tamam!!!... :D

Download Linki:

infazcı-konan

infazcı-konan

Üye
buda güzel olmuş uykudaki sx1i uyandırmanın zamanı geldi acaba hangisini atsam acaba ??

onbak

onbak

Üye
nadiren emegine saglık dostum ,sen anlarsın ya bu sx1 lerde full ekran tv nasıl izlenir

BOZKURT

BOZKURT

Emekli Yönetici
nadiren bu çalışmayı bizim sitede paylaştığın için saol bundan sonraki paylaşımlarını bekliyoruz...

infazcı-konan

infazcı-konan

Üye
şu son fw varya sx1.Cristal2F+v2c.by.nadiren.Winswup.Firmware yükledim x işareti çıkıyor bu hatayı verdi ve telefonaçılması hatalı satıcınızla görüşün hatasını verdi2 kere hard format attım ama işlemedi bir yardım et ne yapmam lazım kardeş

üstüne başka bir fw mi atsam acaba acil cevap ver ok

nadiren

Konu Sahibi
şu son fw varya sx1.Cristal2F+v2c.by.nadiren.Winswup.Firmware yükledim x işareti çıkıyor bu hatayı verdi ve telefonaçılması hatalı satıcınızla görüşün hatasını verdi2 kere hard format attım ama işlemedi bir yardım et ne yapmam lazım kardeş

üstüne başka bir fw mi atsam acaba acil cevap ver ok

hafıza kartı ilk açılışta takılı mı idi?!? fw atarken hafıza kartı takılı olmalıydı.. hafıza kartını takıp fw'yi yeniden yüklemeni öneririm.

Ayreten bir de v2c'yi burada vermemiştim, buradan da vereyim bari:

(Ekleme:14.02.2008)
Sx1.Cristal2F+v2c.by.nadiren. Winswup Firmware
evet, LcgJukeBox'u (ki ben klasik mp3 player'dan başkasını kullanmam :) ) sevenler için:

Download Linki:

* "c before z" patchi Lcgjukebox ile çakışma yaptığından dolayı çıkarıldı.

* "startup.mbm" c:'ye alındı.
----------------------------------------------------------------------------​

infazcı-konan

infazcı-konan

Üye
hafıza kartını çıkardım içindekiler silinir diye içinde 900mb veri var silinirse hepsi gider telefonumun kaç mb olduğunu nasıl bileceğim birde vista bilgisayar ondan olmasın hangi fwyi yüklemeli kardeş

sx1de nadir bulunan bir makine ok kardeş sorunumuza yardımcı olursan seviniriz arkadaş cevabını bekliyor sx1ler ölmesin.........

nadiren

Konu Sahibi
hafıza kartını çıkardım içindekiler silinir diye içinde 900mb veri var silinirse hepsi gider telefonumun kaç mb olduğunu nasıl bileceğim birde vista bilgisayar ondan olmasın hangi fwyi yüklemeli kardeş

sx1de nadir bulunan bir makine ok kardeş sorunumuza yardımcı olursan seviniriz arkadaş cevabını bekliyor sx1ler ölmesin.........

bilgilere birşey olmaz merak etme, buradan en son verdiğim v2c'yi kur telefona... ama vista'ya uyumlu değil swup driverarı; xp ile fw yüklemesi yapılabilir ancak!...

swordmaster

swordmaster

Üye
kardes ben yukledim fw yi. yuklem bittikten sonra actım ama format atmadı x cıktı ve kapandı sonra

ve tekrar yukledim ama bu seferde menu tusuna tıklayınca Meni: Sistem Hatası diyor ve menüye girmiyor bu hatadan sonra 2 kez daha yükledim ama yine aynı sorun dewam ediyor ne yapabilirm lütfen bir yardım cı oll

BOZKURT

BOZKURT

Emekli Yönetici
nadiren duyuyon olarnları yardım bekliyoı arkadaşlar

nadiren

Konu Sahibi
kardes ben yukledim fw yi. yuklem bittikten sonra actım ama format atmadı x cıktı ve kapandı sonra

ve tekrar yukledim ama bu seferde menu tusuna tıklayınca Meni: Sistem Hatası diyor ve menüye girmiyor bu hatadan sonra 2 kez daha yükledim ama yine aynı sorun dewam ediyor ne yapabilirm lütfen bir yardım cı oll
geldim... menu'de sistem hatası vermesi hafıza kartındaki programlardan kaynaklanıyor, h.k.'ına format at düzelir.. veya varsa başka bir h.k. ile aç teli sorunsuz açılacaktır...

swordmaster

swordmaster

Üye
Kardeş sağol bu ' sX1.Cristal2F+v2c.by.nadiren.Winswup.Firmware' versiyonu yükledim çok güzel oldu yalnız şimdi baska bir sorunum var bana blutooth ile gelen 3gp formatındaki bir videoyu nasıl acabilirim? çünkü fxplorer ile mail lerde bulamadım :( yada sen de 3gp oynatan bir program varmı yardımcı olursan cok sevinirim

nadiren

Konu Sahibi
Kardeş sağol bu ' sX1.Cristal2F+v2c.by.nadiren.Winswup.Firmware' versiyonu yükledim çok güzel oldu yalnız şimdi baska bir sorunum var bana blutooth ile gelen 3gp formatındaki bir videoyu nasıl acabilirim? çünkü fxplorer ile mail lerde bulamadım :( yada sen de 3gp oynatan bir program varmı yardımcı olursan cok sevinirim
3gp'yi pvp player'ı yükleyerek açabilirsin ayreten video programı da 3gp'yi gösterebilir extra bir programa ihtiyaç yok aslında, ama ille de yükleyeyim diyorsan buyur bu paket içerisinde var:

İçerdiği Programlar: EtiCamcorder1.03TR, OggPlay1.09TR, PvPlayer3.04TR, SAFlash1.1TR, Zipman2.50_full, Volleyball.v1.04

--------------------------------------------------------------------
ayreten bir de şu paket var (özellikle smartmovie avi formatlı filmelri oynatmak için gerekli):

içerisinde, fexplorer 1.17tr, smartmovie 3.41, lcgjukebox, calcium hesap makinesi, quick office pre-installed, screenshot, chess genius, ve wildskinz(sadece deneme amaçlı kullanın, ya da hiçkullanmayın bu pro'yu) var.

----------------------------------------------------------------------
bunun yanında bir de Flash Sms pro'su var, Flash SMs patch'ini uygulamadım fw'ye, aşağıda verdiğim programla FlashSms yollayabilirsiniz:

FlashSms v1.10:

Rapidshare Linki:

Zshare Linki:

BOZKURT

BOZKURT

Emekli Yönetici
nadiren yeni versiyon yokmu ufukta ben eski bir sx1 kullanıcısıyım eski dediğim nurani zamanlarından :) hep şeyi merak ederdim full screen caller programı neden çalışmıyor sx1 de bunun sorununu bulabildinizmi...

nadiren

Konu Sahibi
nadiren yeni versiyon yokmu ufukta ben eski bir sx1 kullanıcısıyım eski dediğim nurani zamanlarından :) hep şeyi merak ederdim full screen caller programı neden çalışmıyor sx1 de bunun sorununu bulabildinizmi...
en son v2c'yi yaptım, daha da yeni versiyon çıkarmam sanıyorum; çünkü v2c daha önce (buradan olmasa da çeşitli platformlardan) yayınladığım 5-6 fw'nin en son basamağı.

full screen caller programını hiç kullanmadım sx1'imde, ama eminim o çalışmıyorsa bile yerine aynı işi yapan başka bir program vardır.

BOZKURT

BOZKURT

Emekli Yönetici
en son v2c'yi yaptım, daha da yeni versiyon çıkarmam sanıyorum; çünkü v2c daha önce (buradan olmasa da çeşitli platformlardan) yayınladığım 5-6 fw'nin en son basamağı.

full screen caller programını hiç kullanmadım sx1'imde, ama eminim o çalışmıyorsa bile yerine aynı işi yapan başka bir program vardır.
valla hangi programı kullandıysam işe yaramadı

Üst Alt