win8.1 de geçici ağ oluşturma...!

Sponsorlu Bağlantılar

iblah60

iblah60

Üye
    Konu Sahibi
win8.1 de geçici ağ oluşturma...!
arkadaşlar masaüstü pc var ve bunda win8.1 pro yüklü arkadaşlarla counter strike oynamak istiyoruz ve bunun için ağ gerekiyo internette araştırdım ama kesin çözüm bulamadım internetsiz yapabilirmiyiz varsa çözümleriniz bildirirseniz sevinirim...

admin konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakma...

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
aynı ağda olursa internet gerekmez, aynı ağda yani tek modem ama pcler ona bağlı

Yusuf0111_Oğuzhan

Yusuf0111_Oğuzhan

Üye
arkadaşlar masaüstü pc var ve bunda win8.1 pro yüklü arkadaşlarla counter strike oynamak istiyoruz ve bunun için ağ gerekiyo internette araştırdım ama kesin çözüm bulamadım internetsiz yapabilirmiyiz varsa çözümleriniz bildirirseniz sevinirim...

hamaçi yükle aynı ağda olursunuz ama internet gerekiyor hamaçide bağlı olmak için

iblah60

iblah60

Üye
    Konu Sahibi
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
bir tane LAN çoklayıcı alacaksın pc sayısına uygun, kablolarını yaptıracaksın ve her bilgisayarı bu alete takacaksın, internet olmadan da LAN üzerinden çalışır oyun, okulda hoca neti kesince hep oynardık :)

Son düzenleme:
iblah60

iblah60

Üye
    Konu Sahibi
3 laptop bir de benim masaüstü var

aynı ağ derken nasıl yani birazda daha açarmısın...
örnek x ağı gibi bir ağ üzerinden kantır oynamak
pcler yan yanamı
1 oda da masaüstü bilgisayar diğer oda da da laptop lar
bir tane LAN çoklayıcı alacaksın pc sayısına uygun, kablolarını yaptıracaksın ve her bilgisayarı bu alete takacaksın, internet olmadan da LAN üzerinden çalışır oyun, okulda hoca neti kesince hep oynardık :)
sömestr tatilinde arkadaşlar la canımız sıkılmasın diye böyle bir şey düşündüm
bir de toplam maliyet tahmini ne kadar tutar sence

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
LAN çoklayıcı alacağın yere ve markaya göre değişir, tahminim 40-50 arası

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
sitelere bakabilirsin, bimeks, teknosa, hepsiburada, gittigidiyor vb

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
LAN çoklayıcı, üzerinden çoklu port olan

exp_l0it

exp_l0it

Üye
tek modeme internetsiz olarak bağlanırsanız da lan ağında olursunuz. Söyliyim dedim masraf çıkmasın boşuna. Bağda bikgisayarların birbirini görebiliyor olması yeterlidir.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
tek modeme internetsiz olarak bağlanırsanız da lan ağında olursunuz. Söyliyim dedim masraf çıkmasın boşuna. Bağda bikgisayarların birbirini görebiliyor olması yeterlidir.
tek modemde genelde bir giriş olur :oke: burda birçok bilgisayar deniliyor :) sorun yok yukardakinleri yaparsa..

biltek

biltek

Üye

sitelere bakabilirsin, bimeks, teknosa, hepsiburada, gittigidiyor vb

LAN çoklayıcı, üzerinden çoklu port olan

Hiç bir modeme başka bir cihaza gerek kalmadan kablosuz ağ (wi-fi) oluşturulabilir. Hemde internette olmadan !!!

Açtığım konuyu iyice bir inceleyin , bakın.

Windows 8'de Kablosuz Ağ (Wi-Fi) Oluşturmak - MaxiCep

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
masaüstünde wi-fi var demediğin için tavsiyelerde hep kablo üzerinden :oke: çözmende güzel..

Üst Alt