TELEFONU WİFİ ANTEN OLARAK KULLAN, İNTERNETİ DAHA UZAGA TASI [PROJE]

Sponsorlu Bağlantılar

lazye

lazye

Üye
Sonucta mobil cihaz wifi antenine 15. Mtre yakin olmak zorunda degisen bisey yok ki ?

DJ_KAFADAR

DJ_KAFADAR

Üye
    Konu Sahibi
Sonucta mobil cihaz wifi antenine 15. Mtre yakin olmak zorunda degisen bisey yok ki ?
dostum bazen 1 metrede bile sorun çıkabiliyor... wifi ile aranda sadece 1 metrelik bir açı ile bi duvar varsa mobil cihaz wifi yi göremiyor... bağlantı kopma sorunu oluyor...
....
işte burda devreye bu yöntem giriyor...
...
anten olarak kullanacağımız telefon AYNA vaziyeti görüp interneti duvarın arkasındaki mobil cihaza iletiyor.....
...
(1 metre sadece örnektir, 15 metreye kadar anteni kullanabilirsiniz)
...
"güneş ışığını düşünün" <<< evin sadece penceresine girer, sadece pencere görür ışığı... ışığı içeri dağıtmak için bir ayna ile yansıtma yaparsan güneş ışığı her yere ulaşır.."
... bu yöntemde böyledir....
...
AYRICA ? söylemek istediğin şey (sadece 15 metre uzağa mı taşıyacaz) diye bir soru ise
CEVAP: HAYIR...
Bluetooth ile antenden aldığın interneti WİFİ HOTSPOT ile yine diğer cihazlara ortalama 200 metre daha uzağa taşımak kaidesi ile yayabilirsin......
toplam 415 metre oldu...
aynı işlemi tekrar tekrar yapacak olursak kim bilir daha kaç km uzağa götürebiliriz interneti, bunu ancak deney ile görebiliriz :-) :-)

Son düzenleme:
lazye

lazye

Üye
dostum bazen 1 metrede bile sorun çıkabiliyor... wifi ile aranda sadece 1 metrelik bir açı ile bi duvar varsa mobil cihaz wifi yi göremiyor... bağlantı kopma sorunu oluyor...
....
işte burda devreye bu yöntem giriyor...
...
anten olarak kullanacağımız telefon AYNA vaziyeti görüp interneti duvarın arkasındaki mobil cihaza iletiyor.....
...
(1 metre sadece örnektir, 15 metreye kadar anteni kullanabilirsiniz)
...
"güneş ışığını düşünün" <<< evin sadece penceresine girer, sadece pencere görür ışığı... ışığı içeri dağıtmak için bir ayna ile yansıtma yaparsan güneş ışığı her yere ulaşır.."
... bu yöntemde böyledir....
...
AYRICA ? söylemek istediğin şey (sadece 15 metre uzağa mı taşıyacaz) diye bir soru ise
CEVAP: HAYIR...
Bluetooth ile antenden aldığın interneti WİFİ HOTSPOT ile yine diğer cihazlara ortalama 200 metre daha uzağa taşımak kaidesi ile yayabilirsin......
toplam 415 metre oldu...
aynı işlemi tekrar tekrar yapacak olursak kim bilir daha kaç km uzağa götürebiliriz interneti, bunu ancak deney ile görebiliriz :-) :-)
Dediginizi gayet iyi anladim mantikli bi yol ama 15 mtreye bi cihaz koyabilme ihtimalim varsa boyle seylere gerek yok diye dusunuyorum :) yinede faydali ve emek verip dusunulmus cok saol :)

DJ_KAFADAR

DJ_KAFADAR

Üye
    Konu Sahibi
peki o 15 metre dediğimiz yerde bekleme imkanın yoksa...?
örneğin wifi evin dışında çekiyor..? veya balkonda çekiyor... hava soğuk balkonda bekleyemezsin...?
..
ama bu anten bekler :-) interneti içeri aktarır.. evinde rahat rahat girersin...

• Beğen
Tepkiler: lazye
lazye

lazye

Üye
peki o 15 metre dediğimiz yerde bekleme imkanın yoksa...?
örneğin wifi evin dışında çekiyor..? veya balkonda çekiyor... hava soğuk balkonda bekleyemezsin...?
..
ama bu anten bekler :-) interneti içeri aktarır.. evinde rahat rahat girersin...

haklısınız :D

• Beğen
Tepkiler: DJ_KAFADAR

kovboyipod

Üye
Tesekkurler emegine saglik ;)

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
Tesekkurler güzel bir konu taktik:)

DJ_KAFADAR

DJ_KAFADAR

Üye
    Konu Sahibi
:rica:

• Beğen
Tepkiler: YaşlıTaşCocuk54
utt2

utt2

Üye
çok güzel

• Beğen
Tepkiler: DJ_KAFADAR
ahmetkartal

ahmetkartal

Üye
bunu bende denedim ama bluetooth cok verimli olmuyor

AIS

AIS

Üye
Teşekkürler

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
Denedim ama olmuyor telefondan wifiye bağlandım blututla eleştirdim tableti internet için kullan dedim bağlandı tam internete girmeye çalışırken gidiyo bağlantı kopuyo not tableti n sadece blutut acık wifi kapalı

DJ_KAFADAR

DJ_KAFADAR

Üye
    Konu Sahibi
Denedim ama olmuyor telefondan wifiye bağlandım blututla eleştirdim tableti internet için kullan dedim bağlandı tam internete girmeye çalışırken gidiyo bağlantı kopuyo not tableti n sadece blutut acık wifi kapalı
wifi ve Bluetooth bağlantılarının kopmamasına dikkat et, emin ol

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
Tesekkurler

tayren

tayren

Üye
:tşk:güzel paylaşım

avast

avast

Üye
Bu senin proje baya önce çalınmış sanırım ios da jailbreak ile yapılıyo bu modemdeki nete bağlanıyosun ona bağlıyken hotspot atmış oluyosun çekmeyen odalarda çekiyor internet

Üst Alt