[ROOT] LG Knock Code' u Kendi Telefonunuza Yükleyin Güncelleme [26.07.2015]

Sponsorlu Bağlantılar

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
    Konu Sahibi
[ROOT] LG Knock Code' u Kendi Telefonunuza Yükleyin Güncelleme [26.07.2015]
Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlerle beraber LG nin üst model akıllı cihazlarında bulunan Knock Code özelliğini telefonumuza yükleyeceğiz

Öncelikle bu anlatımdan dolayı zarar gören hiçbir cihazdan ben maxicep.com ve uygulamayı yapan kişiler sorumlu değildir işlemler başlı başına yasal olmayan ROOT
işlemini gerektirmektedir

Bu işlemleri yapmak için telefonunuz "ROOT" lu olmalı !!!

Bu uygulamayı kullanabilmek için telefonunuzun 4.2+ olması gerekir

Uygulama ekran kapalı iken işe yaramaz ekran açıkken kullanmalısınız

1) İlk önce bu linkten "Xposed Installer" ı yüklüyoruz

"Xposed Installer" :
Download yazısının yanındaki/altındaki linke tıklayın

ÖNEMLİ NOT : 2. işleme geçmeden önce telefonunuz un "CWM", "TWRP" veya benzeri bir yöntem ile tam sistem yedeği alın çünkü sıradaki işlem telefonunuzda "Soft Brick" veya "Boot Loop" sorunlarına neden olabilir ( edit : bende sorunsuz çalıştı cihazım GM Discovery 4GB )

2) "Xposed Installer" ı kurduktan sonra "Framework" kısmına girip "Yükle/Güncelle" yi seçelim.
İşlem bittikten sonra sizden telefonu yeniden başlatmak için izin isteyecek iptal deyin

3) "Xposed Installer" dan çıkın ve bu linkten "Knock Code" u indirip kurun

"Knock Code":
Download yazısının yanındaki/altındaki linke tıklayın

4) "Knock Code" u kurduktan sonra uygulamaya girin ve...

a) Birinci Kısım : Hakkında

b) İkinci Kısım : "Knock Code" u değiştirme

c) Üçüncü Kısım : Bu kısma tik koyarsanız tıklarken tıkladığınız alan şu resimdeki gibi olur:

d) Dördüncü Kısım : Bu kısıma da tik koyarsanız şu resimdeki gibi alanları gösteren çizgiler ortaya çıkar;

Evet arkadaşlar uygulamayı yükledik yükleme işlemi bitti kendimize göre ayarladık falan her neyse sırada bu uygulamayı nasıl etkin hale getireceğimize geldi

1) "Xposed Installer" dan "Modüller" kısmına giriyoruz

2) Ordan yüklediğimiz "Knock Code" u etkinleştiriyoruz bize telefonu yeniden başlat diyor iptal diyoruz

3) Sonra telefonumuzdan ayarlar kısmına girip kilit şeklimizi "Model", "Desen", "Şekil" vb ayarlıyoruz ( desenin nasıl olduğu önemli değil ayarlayın işte bir şeyler )

4) Bu işlemden sonra telefonu yeniden başlatın ve açılışta "Knock Code" un keyfini çıkarın :) :) :)

arkadaşlar bitirmeden önce hoşunuza gittiyse "Beğen" butonuna gömülün :D ve son olarak "Knock Code" un şöyle bir özelliği var atıyorum 2 kere bir alana tıklamak yerine 3 kere tıkladınız bunu ve geri kalan tüm tıklamaları sıfırlamak için bir alana şu yazıyı görene kadar basmanız yeterli

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: R.BEDRAN, caglarrock, memetional ve 6 diğerleri

caglar b

caglar b

Üye
Bu uygulama lg g2 deki gibi ekranımı açıyor, yoksa kilit tuşuna basıp sonra mı ekrana tıklıyoruz

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
    Konu Sahibi
konu düzenliyorum bi dk hocam konunun en başına bakın...

mirac788

Üye
bnde warda bu bide discovery 16 gb g3 rom war bna çift tıkla uyandırma lazım çift tıkla ekran kapanıyo ama açılmıyo bide misafir modu acill yardım tel rootlu xposed dda war
ACİLLLLLLLLLLLLLLl!!!!!!!!!!!1

• Beğen
Tepkiler: b3k1rr03
TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
    Konu Sahibi
rac788, post: 7273431, member: 2491178"]bnde warda bu bide discovery 16 gb g3 rom war bna çift tıkla uyandırma lazım çift tıkla ekran kapanıyo ama açılmıyo bide misafir modu acill yardım tel rootlu xposed dda war
ACİLLLLLLLLLLLLLLl!!!!!!!!!!!1[/QUOTE]

Oncelikle bende acmayi buldum ama kapatmayi bulamadim :D sende onu paylas :D

Acma da burda denemedim haberin ola :D

byAndroid

byAndroid

Üye
tam olarak anlayamadım lg deki gibi çift tıklamayla ekran mı açılıyor

EmekHırsızı

EmekHırsızı

Üye
S4'de çalışır heralde? Denemek lazım :eller:

• Beğen
Tepkiler: palpolisi ve ghstr

mirac788

Üye
Aynn kapatabiliyom ama acamiyom

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
    Konu Sahibi
Acmayida bi link attim ama denemedim hocam yorumlara bakin ;) kapatma icinde @mirac788 le konusabilirsiniz

caglar b

caglar b

Üye
Denedim. Hassasiyeti düşük, bu yüzden baya bir ugrastiktan sonra ekran kilidini açabildim. Aradigim gibi bir uygulama degil ama yinede emegine saglik :)

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
    Konu Sahibi
Denedim. Hassasiyeti düşük, bu yüzden baya bir ugrastiktan sonra ekran kilidini açabildim. Aradigim gibi bir uygulama degil ama yinede emegine saglik :)

Hocam bende sorunsuz calisiyo uygulama etkin olduktan sonra bi reset atin telefona su an sorunsuz ve mukkemel vir sekilde calisiyor
bide misafir modu acill yardım tel rootlu xposed dda war

Xposed ile Çoklu Kullanıcı desteği ( DENENMEDİ )
bnde warda bu bide discovery 16 gb g3 rom war bna çift tıkla uyandırma lazım çift tıkla ekran kapanıyo ama açılmıyo bide misafir modu acill yardım tel rootlu xposed dda war

birde dostum şu ekran kapatma olayını nasıl yaptın anlatırmısın

Ragnar Lothbrok

Ragnar Lothbrok

Üye
Öncelikle başlıktaki gibi Knock Kode özelliği değil Knock Off özelliği geliyor sadece. Knock Kode açma kapamayı kapsar.
Bir de Root başlı başında yasal olmayan bir şey değil. Geliştiriciler için olan bir şey yani yasal. Fakat bu işlemden doğabilecek hiç bir sorun garanti kapsamına girmez. Bu da bilgi olarak kalsın.

Invoke

Invoke

Üye
Konuyu baltalamak istemem ama
1.Bu tam olarak knock code değil, ekran kapalıyken işe yaramaz. (Önceden denediğimde öyleydi, değiştiyse bilmiyorum ama sanmıyorum çünkü kapalıyken algılaması için şu açmak için iki kere tıklatma olayı olması lazım yani kernelin desteklemesi lazım.)
2.Bu gibi şeyler pek stabil olmuyorlar, xposed zaten başlı başlı bir bela orayı editlerken burayı bozuyorsunuz. :D

• Beğen
Tepkiler: Dede
TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle başlıktaki gibi Knock Kode özelliği değil Knock Off özelliği geliyor sadece. Knock Kode açma kapamayı kapsar.
Bir de Root başlı başında yasal olmayan bir şey değil. Geliştiriciler için olan bir şey yani yasal. Fakat bu işlemden doğabilecek hiç bir sorun garanti kapsamına girmez. Bu da bilgi olarak kalsın.
Hocam bu anlatim ile Knock Code ye sahip oluyorsunuz siz tam tersini soyluyorsunuz eger bu Knock Off ise o zaman LG nin ekran kapali iken yaptigimiz tiklamalarla kilit acma teknojisi ne oluyor ???

Invoke

Invoke

Üye
Hocam bu anlatim ile Knock Code ye sahip oluyorsunuz siz tam tersini soyluyorsunuz eger bu Knock Off ise o zaman LG nin ekran kapali iken yaptigimiz tiklamalarla kilit acma teknojisi ne oluyor ???

Ekran kapalıyken mi çalışıyor bu? Açıkken çalışır.

• Beğen
Tepkiler: Bahadir_fb
TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
    Konu Sahibi
Konuyu baltalamak istemem ama
1.Bu tam olarak knock code değil, ekran kapalıyken işe yaramaz. (Önceden denediğimde öyleydi, değiştiyse bilmiyorum ama sanmıyorum çünkü kapalıyken algılaması için şu açmak için iki kere tıklatma olayı olması lazım yani kernelin desteklemesi lazım.)
2.Bu gibi şeyler pek stabil olmuyorlar, xposed zaten başlı başlı bir bela orayı editlerken burayı bozuyorsunuz. :D
Stabilite konusunda kuskunuz olmasin mukemmel calisiyor [emoji106] [emoji106] [emoji106] ayrica Knock Code de bu oluyor desen gibi bisi iste sizin dediginiz gibi tam olarak yuklemek mumkun degil tabi s.ss

Sucrofe

Sucrofe

Üye
Donanım yok bir kere. Olsa neden bu özelliği koymasınlar telefona? Ekran açıkken çalışır.

Üst Alt