laptop'umda anlayamadıgım?

Sponsorlu Bağlantılar

mrzstyl

mrzstyl

Üye
    Konu Sahibi
laptop'umda anlayamadıgım?
Gecen gun lenovo z510 aldim. Pc de mafia 2 battlefield 3 gibi oyunlari son çözünürlükte sarja takiliyken donmadan oynuyorum ama sarjdan cikarinca neden kasmalar yapiyor.
*bilgisayar niye ingilizce nasi turkce yapicam
yardimlarinizi bekliyorum...

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
şarja takılı oynamayın bataryayı yer dil için bölge ve dil ayarlarında olduğunu tahmin ediyorum google a yazın isterseniz anlatımı var orada

MaxipmaN

Üye
pildeyken daha çok tasarruf için kendini dizginler laptop pil ayarlarını performansa alsan yine de şarjdaki gibi performans göstermesi çok zor kısaca bir sıkıntı yok normal birşey ayrıca z500 alıp geri verdim batarya dolunca prize takılı dolmuyor yazıyordu fişten çekmeye gerek yoktu seninki de öyledir bence

ANIL

ANIL

Admin
Batarya yüksek işlem gücünü kaldıramaz. O yüzden çabuk tükenir ve az performans alırsınız. İnternet için kullanabilirsiniz. Diğer türlü bataryanın zararına olur.

MaxipmaN

Üye
Batarya yüksek işlem gücünü kaldıramaz. O yüzden çabuk tükenir ve az performans alırsınız. İnternet için kullanabilirsiniz. Diğer türlü bataryanın zararına olur.
z500ler şarjı kesiyor 510da kesiyordur şarjda oynamak daha doğru bence nasıl olsa pil şarjını kesip şarj eltinden alacak gücü

BRKTNL

BRKTNL

Üye
Gecen gun lenovo z510 aldim. Pc de mafia 2 battlefield 3 gibi oyunlari son çözünürlükte sarja takiliyken donmadan oynuyorum ama sarjdan cikarinca neden kasmalar yapiyor.
*bilgisayar niye ingilizce nasi turkce yapicam
yardimlarinizi bekliyorum...
Bilgisayarı Türkçe yapmak için power (açma-kapama) tuşunun yanındaki "Recovery" tuşuna bilgisayar kapalıyken basılı tutup ayarlayabiliyorsun. Yalnız bilgisayarın sıfırlanabilir haberin olsun.

ANIL

ANIL

Admin
z500ler şarjı kesiyor 510da kesiyordur şarjda oynamak daha doğru bence nasıl olsa pil şarjını kesip şarj eltinden alacak gücü

Yok ben sadece batarya ile oynamaktan bahsettim. Diğer türlü senin dediğin gibi batarya ve güç kablosu takılı olması lazım.

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN
fk555897

fk555897

Üye
Batarya ile oynarken laptop pil tasarrufu yapmak için performansı kısıtlar. Türkçe yapabilmek için ise sağ alt tarafta EN diye bir şey olması gerekiyor. Yoksa alta sağ tıklayıp oradan dil çubuğunu etkinleştir ve Türkçe'yi seç. Ayrıca Denetim Masası'dan Dil ve Bölge Seçenekleri bölümünden değiştirebilirsin. Tam hatırlamıyorum ama öyle bir şey olması gerekiyor.

ByKatre

ByKatre

Üye
şarja takılı oynamayın bataryayı yer dil için bölge ve dil ayarlarında olduğunu tahmin ediyorum google a yazın isterseniz anlatımı var orada
şarja takılı oynayınca batarya ölür mü hiç :)

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
benim laptop bataryası öldü yani şarj bitmeden şarja taktım şarj da oyun oynadım 6 ayda pert

ByKatre

ByKatre

Üye
Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
batarya 80lira sıkıntı çıkarmaz o kadar hem er geç ölür zaten zevkini çıkarın

BRKTNL

BRKTNL

Üye
Benimkinin bataryası 5 sene gitti hala da kullanırım :hehe:

BRKTNL

BRKTNL

Üye
Bunun bir yöntemi yok. 5 senedir aynı bataryayı kullanıyorum demek istedim.

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
bataryaya geçince kasmasının sebebi tasaruf moduna geçiyordur ondan olabilir

• Beğen
Tepkiler: BRKTNL