Tavsiye Şu Anda Android Alınır mı ?

Sponsorlu Bağlantılar

oguzhangul32

Üye
    Konu Sahibi
Şu Anda Android Alınır mı ?
Arkadaşlar merhaba benim sorunum şu 1 ay kadar önce telefonum ortadan kayboldu muhtemelen çalındı . Eylül gibi yeni telefon alacaktım üst seviye bir model ancak bazı forumlarda okuduğum yazılarda şu anda 64bit sistemi gelmeden android almanın doğru olmayacağına dair bazı yazılar okudum . Şimdi ben Htc M8 Sony Z2 falan düşünüyordum ancak kafam ciddi anlamda karıştı ben bu telefonları alırsam 64bite geçince daha performanslı ve daha ucuz telefonlar mı çıkacak ? Kısacası verdiğim paraya değecek mi ? Ben öyle çok telefon değiştiren biri değilim 2 3 sene falan kullanacağım alacağım telefonu . Bu 64bite ne zaman geçilecek eğer kısa bir zaman içinde olacaksa 3310 alıp şimdilik idare edip çıkınca onlardan almak daha mı mantıklı ?

xpaede

xpaede

Üye
Sorulması gereken soru şu : 64 bit gerçekten de devrim yaratacak mı ? Ben şahsi görüşüm olarak ; şimdi alacağınız high-end bir cihazın sizi android dünyasında rahatlıkla 2-3 yıl götüreceğini söyleyebilirim. Beklemenizin bir anlamı yok, teknolojiyi takip etmek imkansız.

• Beğen
Tepkiler: oguzhangul32

oguzhangul32

Üye
    Konu Sahibi
Sorulması gereken soru şu : 64 bit gerçekten de devrim yaratacak mı ? Ben şahsi görüşüm olarak ; şimdi alacağınız high-end bir cihazın sizi android dünyasında rahatlıkla 2-3 yıl götüreceğini söyleyebilirim. Beklemenizin bir anlamı yok, teknolojiyi takip etmek imkansız.
Asıl kafama takılan durum şu aslında nedense bu sene yapılan hiç bir amiral gemiye tam anlamıyla 'Bu telefon olmuş alabilirim.' diyemiyorum . Z2 ısınma sorunu varmış kullanıcı deneyimlerine göre hiç alıp denemedim kimsedede görmedim ancak olduğunu söyleyenlerin sayısı oldukça fazla . M8 aslında stabilite ve tasarım anlamında en hoşuma giden telefon ancak 4 megapiksel kamerası olması oldukça düşündürücü bir durum . G3 deseniz bence G2 gibi olay yaratacak cinsten bi telefon olmadığını düşünüyorum ayrıca 2K ekran bana göre tamamen gereksiz ve işlemciyi gereksiz yere yoracak bir unsur ve plastik olması . Plastik olması derken su ve toz geçirmezlikten bahsetmiyorum bu özellikler telefonda bence tamamen gereksiz ve ihtiyaç duyduğum türden değil . Dayanıklılıktan ve tutuş hissiyatından bahsediyorum . S5 deseniz 2 gb ram touchwiz gibi bir arayüzle ne kadar devam edebilir ? nedense bu saydığım eksilerden dolayı hiç bir telefona tam olmuş bunu almalıyım diyemiyorum .

• Beğen
Tepkiler: xmustx
xpaede

xpaede

Üye
Bu konuda M8 konusunda aklınıza takılan soruna şöyle bir açıklık getireyim : M8 de kullanılan 4 UP kamera Ultra Pixel adı verilen teknoloji ile üretilmiş bir CMOS kameradır. Benim bildiğim kadarı ile Ultra Pixel teknolojisi 4 ultrapixel ile 16 MP lik çözünürlük elde eden başarılı bir teknolojidir. Konu ile ilgili cihaz incelemelerinde daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz ancak M8in kamerası bildiğimiz anlamda 4 mp değil. Bir çok 13 MP kamerayı çok aşağılarda bırakacak çözünürlük dengesine sahiptir.Evet 1 Ultra Pixel = 4 Megapixel denklemi varmış. Yani 4 Ultrapixel olarak adlandıracağımız M8 kamerası 16 Megapixellik bir kamera demektir.

• Beğen
Tepkiler: TeknoÖmer, Kontrol ve 0MG90

oguzhangul32

Üye
    Konu Sahibi
Bu konuda M8 konusunda aklınıza takılan soruna şöyle bir açıklık getireyim : M8 de kullanılan 4 MP kamera Ultra Pixel adı verilen teknoloji ile üretilmiş bir CMOS kameradır. Benim bildiğim kadarı ile Ultra Pixel teknolojisi 4 ultrapixel ile 16 MP lik çözünürlük elde eden başarılı bir teknolojidir. Konu ile ilgili cihaz incelemelerinde daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz ancak M8in kamerası bildiğimiz anlamda 4 mp değil. Bir çok 13 MP kamerayı çok aşağılarda bırakacak çözünürlük dengesine sahiptir.Evet 1 Ultra Pixel = 4 Megapixel denklemi varmış. Yani 4 Ultrapixel olarak adlandıracağımız M8 kamerası 16 Megapixellik bir kamera demektir.
ultrapixel olayını biliyorum küçük ekranlarda çözünürlüğü iyi ancak fotoğrafı veya videoyu büyük bir ekrana atıp orada üzerinde oynayınca anında bozuluyor örneğin şu atacağım m8 ile çekilen fotoyu önce normal çözünürlüğünde inceleyin sonra fotoğrafı yakınlaştırıp inceleyin ya da bir telefondan ve bir bilgisayar monitöründen bakıp farkı görün :)

• Beğen
Tepkiler: arizaeren
Invoke

Invoke

Üye
Alınır.

Snap810'lu cihazlar 2015 başında ancak duyurulur, TR gelmesi de biraz daha sürse nereden baksan yarım yılı bulur belki geçer. Daha ucuz olacak diye bir şey yok.
M8 ya da Z2 2-3yıl gayet gider. Tabi 2-3 yıla teknoloji nerelere gelir... Yeni çıkan cihazları görüp cihazından sıkılırsan o başka ama cihaz gider. Bu da her zaman böyle olacaktır. 64biti beklesen alsan 2-3yıl sonra yine acayip şeyler geldiğinde yine sıkılabilirsin elindekinden. İnsanoğlu doyumsuz.

• Beğen
Tepkiler: xpaede ve oguzhangul32

oguzhangul32

Üye
    Konu Sahibi
Alınır.

Snap810'lu cihazlar 2015 başında ancak duyurulur, TR gelmesi de biraz daha sürse nereden baksan yarım yılı bulur belki geçer. Daha ucuz olacak diye bir şey yok.
M8 ya da Z2 2-3yıl gayet gider. Tabi 2-3 yıla teknoloji nerelere gelir... Yeni çıkan cihazları görüp cihazından sıkılırsan o başka ama cihaz gider. Bu da her zaman böyle olacaktır. 64biti beklesen alsan 2-3yıl sonra yine acayip şeyler geldiğinde yine sıkılabilirsin elindekinden. İnsanoğlu doyumsuz.
Söyledikleriniz mantıklı ancak dediğim gibi şu anda karar kılabildiğim telefon yok. Gönlüm M8 den yana ancak kamerası günümüze göre yetersiz . Z2 nin tasarımı hoşuma gitmiyor kalın alt ve üst çerçeveleri var ve keskin hatlar iyi bir tutuş hissi vermiyor bana bir de ısınma durumu varmış zaten eylüle kadar zamanım var güncelleme ile düzeltilirse z2 alırım . M8 de ki sanal tuşlar da ekranın oldukça büyük bir bölümünü kaplıyor yine aynıya gelir ama ne bileyim HTC daha çok hoşuma gidiyor benim .

Invoke

Invoke

Üye
Hangisini beğeniyorsan onu al, zevk meselesi sonuçta.

xpaede

xpaede

Üye
ultrapixel olayını biliyorum küçük ekranlarda çözünürlüğü iyi ancak fotoğrafı veya videoyu büyük bir ekrana atıp orada üzerinde oynayınca anında bozuluyor örneğin şu atacağım m8 ile çekilen fotoyu önce normal çözünürlüğünde inceleyin sonra fotoğrafı yakınlaştırıp inceleyin ya da bir telefondan ve bir bilgisayar monitöründen bakıp farkı görün :)

Evet,yalnız bu resmin orijinal çözünürlüğü çok düşük. Yani M8'in çekeceği boyutlarda değil resim. Bir hata olmalı.

oguzhangul32

Üye
    Konu Sahibi
xpaede

xpaede

Üye
aynen öyle :D önceliklerimi düşünüp ona göre alacağım bir de mağazanın birine gidip incelemek lazım .
Aldığım yerde m8 ile çekilmiş olarak görünüyor bilemeyeceğim .

Herneyse :) Sonuç olarak madem ki sık cihaz değiştirmiyorsun içine sinen ve ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayan bir modele sahip olmanı dilerim.

• Beğen
Invoke

Invoke

Üye
Yine de yanlışlıkla S5 falan alma da. Bu iki seçenek iyi. :DAyrıca Z2'nin ısınma sorunu her cihaz kadar. Öyle yanıp patlayan Z2 duymadım ben ya da en basitinden ısınıp reset atan falan. Forumda Z2 kullanıcıları mevcut, sor istersen memnunlar mı. Kasa açıklığı olabiliyor, serisine dikkat et eğer alırsan yeni seriler olsun bunu bir araştır nette.

• Beğen
Tepkiler: oguzhangul32 ve xpaede
0MG90

0MG90

Üye
Bende 64bitlilerin çok fazla yenilikle geleceğini sanmıyorum. Şu anki amiraller baya uzun süre götürür. M8 de iyi Z2 de.

• Beğen
Tepkiler: oguzhangul32 ve xpaede
serdar_gs

serdar_gs

Üye
Al bi note 3 bak keyfine boşver kafa yorma hacı :D

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N ve oguzhangul32
febege

febege

Üye
Ben g3 u de bi düşünün en azından test edin derim ekranın 4k olmasından ziyade yeni özellikleri ve ekranın altında üstünde gereksiz kirpmalarin olmaması bir artidir, sesi gayet iyi (m8 kadar olmasada) rami yeterli ki güncellemelerle optimizasyonu daha da geliştireceklerdir, işlemci iyi takılma yok, çift ekran kullanımı başarılı, şarj bir buçuk gün gidiyor (full wi-fi ve veri bağlantısı hep açık) tek dez avantajı gördüğüm kadarıyla plastik yapısı. Keşke metal olsaymış 10 numara olurmuş. Bi düşünün

• Beğen

oguzhangul32

Üye
    Konu Sahibi
Yine de yanlışlıkla S5 falan alma da. Bu iki seçenek iyi. :DAyrıca Z2'nin ısınma sorunu her cihaz kadar. Öyle yanıp patlayan Z2 duymadım ben ya da en basitinden ısınıp reset atan falan. Forumda Z2 kullanıcıları mevcut, sor istersen memnunlar mı. Kasa açıklığı olabiliyor, serisine dikkat et eğer alırsan yeni seriler olsun bunu bir araştır nette.
yok bi daha samsung almam hele 2000 liraya asla :D z2 dediğim gibi ısınma hariç en iyi akıllı telefon şu anda bana göre ama herşey donanımda değil öyle 10 20 dakika oyunla ısınmasıda hoş olmaz yani ancak yinede kullananlara sormak lazım . olumlu yanıtlar alınırsa z2 de alabilirim tabi birde mağazaya gidip incelemek gerek tutuş hissiyatı falan :D teşekkür ederim iyi yorumlarınız için .
Bende 64bitlilerin çok fazla yenilikle geleceğini sanmıyorum. Şu anki amiraller baya uzun süre götürür. M8 de iyi Z2 de.
umarım dediğiniz gibi olur çünkü 6 ay beklemek hiç işime gelmiyor telefonsuzluk gerçekten kötü bir durum .
Al bi note 3 bak keyfine boşver kafa yorma hacı :D
daha yeni modeller var piyasada bir de daha önceki telefonum note 2 olunca artık öyle çok büyük birşey istemiyorum . Düşündüğüm modellerde çokda küçük sayılmaz ama :D
Ben g3 u de bi düşünün en azından test edin derim ekranın 4k olmasından ziyade yeni özellikleri ve ekranın altında üstünde gereksiz kirpmalarin olmaması bir artidir, sesi gayet iyi (m8 kadar olmasada) rami yeterli ki güncellemelerle optimizasyonu daha da geliştireceklerdir, işlemci iyi takılma yok, çift ekran kullanımı başarılı, şarj bir buçuk gün gidiyor (fu ll wi-fi ve veri bağlantısı hep açık) tek dez avantajı gördüğüm kadarıyla plastik yapısı. Keşke metal olsaymış 10 numara olurmuş. Bi düşünün
ilk başlarda bende G3 düşünüyordum hatta neredeyse emindim ama işte ekranının 2K olmasından dolayı vazgeçtim çünkü 2K teknolojisi için şu an gerçekten erken bir dönem olduğunu düşünüyorum . Basit bir karşılaştırma yapacak olursak aynı işlemcinin biraz az saat hızında çalışan versiyonu Z2 de 1080p ekranı besleyecekken diğerinde 2K ekranı besleyecek . Haliyle 1080p çözünürlükte daha başarılı olacaktır diye düşünüyorum .

• Beğen
Tepkiler: serdar_gs
febege

febege

Üye
İşlemcinin yanında gpu da önemli g3 ekran yükünü gpu ya verdiği için işlemci çok kasmıyor

• Beğen
febege

febege

Üye
Ekran yönünden şüpheniz varsa aklınızdaki soru işaretlerini gidermek için g3 prime i düşünün muhtemelen 1 aya kadar gelebilir Tr ye

• Beğen
Tepkiler: burak1011 ve oguzhangul32
Invoke

Invoke

Üye
@Akhtoher @yakupb03 Z2 kullanıcıları.

Akhtoher

Akhtoher

Üye
G3 hikaye M8 yada Z2 düşünün ikiside şu anda alınabilecek en baba iki cihaz ben Z2 seçtim fakat M8 kötü demedim hiç bir zaman. Bu ikisinden birini seç pişman olma.

• Beğen
Tepkiler: yakupb03, oguzhangul32 ve Invoke

Üst Alt