Öneri pover sgx 544mp mi adreno 305mi

Sponsorlu Bağlantılar

OttomanEmpire06

OttomanEmpire06

Üye
    Konu Sahibi
pover sgx 544mp mi adreno 305mi
merhaba arkadaşlar poversgx 544mp yani discoverydeki kullanilan GPU adreno 305den bi tik ustun diyorlar aslında demiyolarda :) bi site var bütün PC mobil gpulari siralamaya koymuş orda yaziyodoğrumu sizin fikirlerinizi nedir

xpaede

xpaede

Üye
Bu ikisi arasında benim seçimim SGX544 olacaktır. Hem GPU clock hızı daha yüksek hem de mimari olarak daha yeni. Ayrıca Adreno305'in düşük clock rate'i sebebi ile 1080P videolarda bile donanım çözücüde donma yapması ; yüksek donanım ihtiyacı gerektiren high-end oyunlarda bizleri vahşet derecesinde takılmalarla başbaşa bırakacağının en büyük kanıtı olarak ortada durmakta. Yani kafayı duvara vurmak istemiyorsak ; SGX544'ü tercih etmek daha akıllıca olacaktır.

MaxipmaN

Üye
sgx544mp2 4ste var iki çekirdekli bu gpu 305i yine de tokatlar ıphone 5teki 544mp3ü söylemeye gerek yok

OttomanEmpire06

OttomanEmpire06

Üye
    Konu Sahibi
bu discovery telefonumda bulunan poversgx544mp icinmi gecerli

The Shadow

The Shadow

Üye
Adreno 305 parçalar. PowerVR SGX 544MP de opengl 3.0 desteği bile yok.
sgx544mp2 4ste var iki çekirdekli bu gpu 305i yine de tokatlar ıphone 5teki 544mp3ü söylemeye gerek yok
544MP 544MP2 ve 544MP3 farklı birbirlerinden.

• Beğen
Tepkiler: reflex
The Shadow

The Shadow

Üye
gpusunun 3 çekirdek olmadığından eminim ya mp ya da mp2dir 305ten fazla farkı olacağını sanmam
evet 2 3 çekirdeği belirtir
Discoverydeki tek çekirdekli versiyon. Adreno 305 çift çekirdek sanırım çoğu konuda PowerVR 544MP den üstün.

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN

MaxipmaN

Üye
Discoverydeki tek çekirdekli versiyon. Adreno 305 çift çekirdek sanırım çoğu konuda PowerVR 544MP den üstün.
phonearanada yazmıyordu mp mi mp2 mi tam hatırlayamadım mp ise 305 rahat rahat yer bitirir :)

• Beğen
Tepkiler: The Shadow
xpaede

xpaede

Üye
SGX544 diyince aklıma direkt olarak mp3 geldi :) Evet eğer mp serisi ise Adreno basar ve gider :)

OttomanEmpire06

OttomanEmpire06

Üye
    Konu Sahibi
hahahaha :) arkadaşlar bi sitede mali 400mp 350mhz 4cekirdekle povervrsgx544mp gpusunu karsilastirmislar mali 400 83.65aldiysa poversgx544mp 80.60fps almis

The Shadow

The Shadow

Üye
hahahaha :) arkadaşlar bi sitede mali 400mp 350mhz 4cekirdekle povervrsgx544mp gpusunu karsilastirmislar mali 400 83.65aldiysa poversgx544mp 80.60fps almis
Mali 400 iyi bir gpu. Birçok cihazda kullanıldığı için oyunlar ilk olarak ona optimize ediliyor :)

OttomanEmpire06

OttomanEmpire06

Üye
    Konu Sahibi
ve mesela bu discovery gta4u orta ayarda sorunsuz oynatiyorken moto g gta4 düşük ayarda bile kasiyo uyumsuzluk sorunu demeyin moto g en optimized edilmiş cipseti ve yazilimi barindiriyo

The Shadow

The Shadow

Üye
ve mesela bu discovery gta4u orta ayarda sorunsuz oynatiyorken moto g gta4 düşük ayarda bile kasiyo uyumsuzluk sorunu demeyin moto g en optimized edilmiş cipseti ve yazilimi barindiriyo
Discovery e başlama gene :zzz: Güzel güzel konuşuyoruz şurda :) Moto g nin nerde düşük ayarda kastığını gördün ? Ben görmedim şahsen. Moto G nin çipseti pekte optimized sayılmaz ayrıca sadece yeni nesil hepsi bu. Kötü demiyorum ha yanlış anlaşılmasın :D

OttomanEmpire06

OttomanEmpire06

Üye
    Konu Sahibi
tmm hadiii baaallliiim öyle olsuntmm hadiii baaallliiim öyle olsunarkadaşlar vallahi bildiğiniz yok yeminle sabahtan beri arastiriyorum poversgx 500serisinin en az 2 en fazla 4cekirdekli versiyonu var bu discoveryde poversgx 544 var MP mi MP 2mi 3mu bilinmiyor mimarisi 28nm bu arada iPhone 4sde poversgx543mp2 5de mp3u var biraz arastirin ve bu discoverydeki gpu384mhz yani toplam 384×2dir yanlisim varsa duzeltin poversgx544 GPU tek. çekirdek olsa 3dolan GTA 4 ortada takılmadan oynatabilirmi ahh keşke moto g gibi cipset uyumlu yazilim uyumlu olsa adrenoyu toz eder poversgx544 gpuya optimized zor oluyopardon disco daki GPU 286×2mhz mis

• Beğen
Tepkiler: kavr
reflex

reflex

Üye
305 hd videoda sorun mu var benmi iyi kullandım telefonu yoksa o telefonlarmı iyi optimize edilmedi ayrıca 305 i küçümsemeyin 500mhz de çalışan bi gpu vede şuan gayet iyi 544 mp4 olsa tabiki geçer ama 544mp2 yi ya geçer yada kapışır

• Beğen
Tepkiler: kavr ve The Shadow
OttomanEmpire06

OttomanEmpire06

Üye
    Konu Sahibi
bu discoveryde olan GPU povervrsgx544mp MP demek en az 2cekirdek ve 8 borumu ne bulundurmakmis resmi sitesinde ise boyle yaziyoo PowerVR SGX544 is the second member of Imagination’s
PowerVR Series5XT family. It can be implemented as a high-
performance 4-pipeline single core or in various
multiprocessor (MP) configurations of between 2 and 16
cores (8 to 64 pipelines).
The list below shows just some of our partners that have
shipped or will soon ship PowerVR SGX544-based platforms: kısaca disco daki GPU çift çekirdekli ve moto gdeki yazilim optimized discoda olsa tozunu ettirir valla

Üst Alt