Turkcell T50 Sorunları

Sponsorlu Bağlantılar

Yusuf Saracen

Yusuf Saracen

Üye
    Konu Sahibi
Turkcell T50 Sorunları
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar t50 hakkında bi kaç kelam yapmak istiyorum (t50 kullanıcısı degilim)
amacım cihazı kötülemek degil ama hatalarına rast geldim yazacagım bilgilendirme amaclı
1. Hata yazılım
g mail haric diger mailleri kabul etmiyor (güncellemeyle düzelecek[miş])
2. Hata donanım
dokunmatik sacma sapan calısıyor ve algılamıyor format attıktan sonra bi kac saat düzgün sonrası geri pertingen oluyor
hatta format attıktan sonra ekranın altında boydan boya 1millm kalınlıgında beyaz ısık yanıp sönüyor
3. Hata degil eksiklik
serviste yedek parcası yok cihazın magzalara sattıkları tehsir ürünleri geri toplayıp yedek parca niyetine kullanacaklar

bozoklu_66

bozoklu_66

Üye
Bende almayi dusunuyodum ama daha onemlisi kullananlardan yorum almak daha mantikli tahminimce teshir urunu kontrol ettiniz ben herkesin elinin degdigi telefonlari saglikli bulmuyorum dedigim gibi kullananlar varsa yorumlari faydali olur aciklamaniz icinde tesekkur ederim yazilim sorunlari hallolur da donanim sorunlari sikintili olur

• Beğen
Tepkiler: milestone
Yusuf Saracen

Yusuf Saracen

Üye
    Konu Sahibi
Bende almayi dusunuyodum ama daha onemlisi kullananlardan yorum almak daha mantikli tahminimce teshir urunu kontrol ettiniz ben herkesin elinin degdigi telefonlari saglikli bulmuyorum dedigim gibi kullananlar varsa yorumlari faydali olur aciklamaniz icinde tesekkur ederim yazilim sorunlari hallolur da donanim sorunlari sikintili olur
hemseriyiz güven bana :)

Mysterious57

Mysterious57

Üye
Merhabalar. Yaklaşık 10 gündür kullanıyorum T50'mi.
Almadan önce cihazda kullanılan tüm işlemci ve grafik İşlemcisi özelliklerini (kullanıcı yorumlarına kadar) araştırdım.
Ayrıca bi kaç forumun inceleme videosunu ve sonuçlarını gördüm.
Cihazda Snapdragon 400 işlemci kullanılıyor. Bu işlemci SONY'nin Z2 ultra da kullandığı işlemci.
Hepsini geçtim, bu telefonu 10 gündür kullanıyorum ve yaptığım bi kaç testi sizinle paylaşmak istiyorum.
1080p çözünürlükte 4 saat video kaydı yaptım. Şarjı ancak bitti. Şarj %90 dı çıkarttım ve yarı parlaklıkda 3.5 saat sürekli olarak Facebook'a girdim, Real Racing 3 ve Temple Run 2 oynadım, 60/70 MB lık H+ şebeke hızında veri indirme yaptım. 70/80 fotoğraf çektim 30 tane kadarı HDR. Ve bunları yaparken görev sonlandırıcıyı hiç kullanmadım. 3.5 saatin sonundaysa inanmayacaksınız ama şarj%65 di. Ve en ufak bi kasılma hiç ama hiç yaşamadım.
Gelelim dokunmatik ekrana.
IPSplus 5" dokunmatik ekran var. Ve tüm samimiyetimle söylüyorum en ufak bi algılama sorunu yaşamadım.
Aynı özelliklere sahip başka bir marka cep telefonu ne kadar?
Özetle, kullanıcı olarak söylüyorum, affınıza sığınarak 700 TL ye bu telefonu almayıp 1500 TL ye yanı iki katı fiyata neredeyse aynı özelliklere sahip Samsung Galaxy S4 almak............. :)
Bir cep telefonundan, üstelik 700 TL lik bir cep telefonunundan S5 performansı bekleyenler için bu yorumum.
Iyi günler.

• Beğen
Tepkiler: CoCaiNeMaN ve crazyumut95
maxirabit

maxirabit

Üye
Gözünü seveyim bir cihazın tam kullanıcısı olmadan böyle yorum yapmayın,kulaktan dolma bilginizi kendize saklayın

• Beğen
Tepkiler: çaminci, lasttrouble, The Shadow ve 1 kişi daha
Yusuf Saracen

Yusuf Saracen

Üye
    Konu Sahibi
Gözünü seveyim bir cihazın tam kullanıcısı olmadan böyle yorum yapmayın,kulaktan dolma bilginizi kendize saklayın
elimden 50 tane t50 gecti yok eline almadın yok cihazı bilmiyosun gibi yorumlar yapmayınız
ben burda bilgilendirme gectim sadece tabiki s4 e vereceginize bu cihaza vermek mantıklı ama bu sorunlarla karsılasma ihtimalinizde var

maxirabit

maxirabit

Üye
elimden 50 tane t50 gecti yok eline almadın yok cihazı bilmiyosun gibi yorumlar yapmayınız
ben burda bilgilendirme gectim sadece tabiki s4 e vereceginize bu cihaza vermek mantıklı ama bu sorunlarla karsılasma ihtimalinizde var
cihazın yedek parcası neden olmasın yahu,urunu getirirken yedek parcasınımı unutuyorlar?
Dokunmatik algılamıyor mu? ilk kez boyle birşeyi sizden duyuyorum,dokunmatiği algılamıyan dokunmatk telefon nasıl oluyor?
s4 nere,t50 nere çok ayrı klasmandalar her turlu s4 ustundur onunlada karsılaştırılmaz,karşılaştırılcak modeller moto g ve discovery 1 yada boyle çogaltılır liste.
discoverydede şarj soket sorunu vardı ama o sorun olmayanda vardı,şimdi bu mantıkla gitsek o zaman butun telefonlar sorunlu.
Ayrıca lütfen yalan söylemeyin zaten yeni çıkmış bir model,elinize 50 tane geçmez

• Beğen
Tepkiler: milestone
erko merko

erko merko

Üye
Merhabalar. Yaklaşık 10 gündür kullanıyorum T50'mi.
Almadan önce cihazda kullanılan tüm işlemci ve grafik İşlemcisi özelliklerini (kullanıcı yorumlarına kadar) araştırdım.
Ayrıca bi kaç forumun inceleme videosunu ve sonuçlarını gördüm.
Cihazda Snapdragon 400 işlemci kullanılıyor. Bu işlemci SONY'nin Z2 ultra da kullandığı işlemci.
Hepsini geçtim, bu telefonu 10 gündür kullanıyorum ve yaptığım bi kaç testi sizinle paylaşmak istiyorum.
1080p çözünürlükte 4 saat video kaydı yaptım. Şarjı ancak bitti. Şarj %90 dı çıkarttım ve yarı parlaklıkda 3.5 saat sürekli olarak Facebook'a girdim, Real Racing 3 ve Temple Run 2 oynadım, 60/70 MB lık H+ şebeke hızında veri indirme yaptım. 70/80 fotoğraf çektim 30 tane kadarı HDR. Ve bunları yaparken görev sonlandırıcıyı hiç kullanmadım. 3.5 saatin sonundaysa inanmayacaksınız ama şarj%65 di. Ve en ufak bi kasılma hiç ama hiç yaşamadım.
Gelelim dokunmatik ekrana.
IPSplus 5" dokunmatik ekran var. Ve tüm samimiyetimle söylüyorum en ufak bi algılama sorunu yaşamadım.
Aynı özelliklere sahip başka bir marka cep telefonu ne kadar?
Özetle, kullanıcı olarak söylüyorum, affınıza sığınarak 700 TL ye bu telefonu almayıp 1500 TL ye yanı iki katı fiyata neredeyse aynı özelliklere sahip Samsung Galaxy S4 almak............. :)
Bir cep telefonundan, üstelik 700 TL lik bir cep telefonunundan S5 performansı bekleyenler için bu yorumum.
Iyi günler.

S3ün bile gerisinde kalan tel icin nerdeyse s4 ile ayni diyorsun iyimis :)

Sucrofe

Sucrofe

Üye
Şebeke telefonu alınmaz. Bunu alacağınıza Discovery 2 veya Moto G alın.

Yusuf Saracen

Yusuf Saracen

Üye
    Konu Sahibi
S3ün bile gerisinde kalan tel icin nerdeyse s4 ile ayni diyorsun iyimis :)
snap dragon 400 1.2mhz 4 cekirdek
13mp kamera/2mp kamera (görüntü muazzam)
16gb hafıza
hızlı sarj
4g (lte)
8 saat konusma
10gün bekleme
dolby
gürültü engelleme
4.4.2 kitkat
5" hd ekran
daha sayyımmı ?

erko merko

erko merko

Üye
snap dragon 400 1.2mhz 4 cekirdek
13mp kamera/2mp kamera (görüntü muazzam)
16gb hafıza
hızlı sarj
4g (lte)
8 saat konusma
10gün bekleme
dolby
gürültü engelleme
4.4.2 kitkat
5" hd ekran
daha sayyımmı ?
arkadaşım kardesimde t50 var antutuda 10bin puan civari fark atiyor s4 inanmazsan resim cekip atayim, kamera olarakta s4un gerisinde birinde kirpilmis s400 var digerinde s600 ve exynos octa var kafanizmi guzel nasil denk diyebiliyosunuz

Yusuf Saracen

Yusuf Saracen

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşım kardesimde t50 var antutuda 10bin puan civari fark atiyor s4 inanmazsan resim cekip atayim, kamera olarakta s4un gerisinde birinde kirpilmis s400 var digerinde s600 ve exynos octa var kafanizmi guzel nasil denk diyebiliyosunuz
samsung antutuya gÜveniyon yani?

erko merko

erko merko

Üye
samsung antutuya gÜveniyon yani?
Kardeş t50'de kırpılmış snapdragon400 var s4'te ise normal s600 ve exynos octa işlemci var,ekran desen s4 açık ara önde,malzeme kalitesi desen ikiside plastik, kamera desen s4 ön ve arka kamerada daha iyi,yazılım desen s4 daha iyi,ram desen s4 daha iyi, daha ne sayayım sana ? iki telefonuda kullanmış biri olarak söylüyorum bunları, t50'yi s3le falan karşılaştırırsın anca

Seglopsi

Seglopsi

Üye
S4 ile t50'yi kıyaslanan arkadaşa güldüm. Şimdi sana birkaç şey söyleyim ne donanım olarak ne yazılım olarak t50 asla bir s4 olmaz. Hatta yanına yaklaşması mümkün değil.

Önce yazılım ile başlayım. Mesele güncel olmaksa s4'de de 4.4.2 kitkat var. Mesele hatalarından kaynaklı sorunlarsa s4 kullanıcıları asla t50 kullanıcıları kadar sorun yaşamayacaklar. Şunu da merak etmiyor değilim acaba Turkcell çinde ürettirdiği o telefona ne kadar desek verecek. Hatalarını kapatacak kaç yama yazılım verecek. Samsung dediğin firma hatası varsa yazılımın güncellemesini patır patır tabirle vermiyor mu?

Gelelim işin donanım kısmına. S4 donanım olarak her açıdan üstün işlemcisinde bulunan 4×Cortex-A15 çekirdeğinin komutları s400 chipsette var mı merak ediyorum. Cortex A7-A9 karışımı bir mimari, çekirdek komutu olarak daha az komut içeren bir mimari nasıl mukayese edilir. Gpu'ya gelince Yaklaşık aynı sayılırlar ancak it'nin gpu'larının en güçlü gpulardan biri olduğunu iphonelardan anlayabilmek mümkün. Gerek kameradaki kullanılan lens, gerekse ram, gerekse kullanılan malzeme kalitesi kesinlikle s4'de daha iyi.

Gelelim fiyat özelliğine. 700 liraya alınacak telefon t50 değil moto g'dir. Zaten nexus projesine dahil bir cihaz. Yazılımı da google tarafından veriliyor. Kısacası turkcell çinde 200 liraya ürettirdiği o cihazı pahalı fiyata satıyor.

• Beğen
Tepkiler: çaminci ve milestone
Sucrofe

Sucrofe

Üye
Yav şebeke telefonu alınmaz, alınmamalı.

Yusuf Saracen

Yusuf Saracen

Üye
    Konu Sahibi
Bugun trkcell tim e kuzenimin yanına ugradım t50 ekranları bir bir cortluyor dedi

TheViLLaiN

TheViLLaiN

Üye
Discovery 2 bile S4 ile karşılaştırılmaması gerekirken nasıl olurda T50 gibi bir cihazı S4 ile karşılaştırıyosunuz anlamıyorum 700 TL civarına T50 Yerine ONe- arkadaşımızın dediği gibi moto g alınmalı ben moto g çıkmaman discovery aldım malesef Ayrıca sunuda belirteyim hangi operatör telefonuna düzgün güncelleme veriyor.

xpaede

xpaede

Üye
Arkadaşlar t50 muadili olarak s3 deseniz bir nebze kabul edilebilir ama s4 ile kıyas edemezsiniz. Bir kere bahsi geçen S400 İşlemciler Snapdragonun en zayıf ve ekonomik sistemler için ürettiği işlemcisidir. Ağır uygulamalarda yetersiz kalacaktır. 1 gb rami var ki günümüzde ortalama standartlarda bir ram miktarıdır. S4'ün 2 gb'ı ile kıyas edilmez. Ekran HD çözünürlükte ve tft, renkler açıya göre değişiyor kullanıcı deneyimi azalıyor. Yine aynı şekilde s4 ün full hd amoled ekranı ile kıyas yapılmaz.Yani herhangi bir savunmaya geçmeden bir telefonu tanımak şarttır, üstelik t50 dediğimiz cihaz f/p kriterlerine göre orta derece kullanıcıya hitap eder. Bana göre mid-end bir android cihazıdır. High-end cihazların hiç bir tanesi ile kıyas yapılmaz.

serkanonver

Üye
Yaklasık 1,5 aylık T 50 kullanıcısıyım.
1.Bu telefonun sorunları kamera 13mp kesinlikle değil.5mp lik kamera ile çekile görüntüler T 50 den daha kaliteli çekim yapıyor.
2.Telefonun 846 mb lik rami bulunmakta ve 550 mb ' ini kendisi boşta hiç bir işlem yapmadığınız halde kendisi kullanıyor ve size sadece 300 mb lik bir boş alan yaratıyorki 2-3 işlem yaptıgınızdaki en büyük sıkıntı burada telefon kilitleniyor.Sık sık Ram'in yaptıgı işleri temizlemeniz ve telefonu en az gunde 2- defa kapatıp açmanız sart.
3.Telefonda biri sizi aradığı vakit ekranda hiç bir bilgi veya uyarı çıkmıyor ,telefon sadece çalıyor.Kimin aradığını kesinlikle bilmiyorsunuz .Telefonun sağdaki kapama tusuna basarak ya aramayı reddeceksiniz yada sizi arayan kişinin aramayı sonlandıurmasını bekleyeceksiniz.Bunlar en önemli gördügüm sık sık başıma gelen sıkıntılar.
4. Ekranın sol üst kısmında sarı bir ışık belirmekte ve sanki orada bir lamba yandıgı izlenenimi veriyor.