Turkcell T50 Sorunları

Sponsorlu Bağlantılar

delpay

Üye
Arkadaslar t50 kullanicisiyim.ilk ciktigi zaman aldim.telefona google playdan,gerekli gereksiz binbir uygulama yukleyip kaldirirsak bilgisayar zannedip 3 5 islem yapmaya kalkarsak tabiki de kasmaya basliyo.sonrada sapitmalar basliyo.dokunmatik sorunlari donmalar vs vs.gerektigi gibi kullandiktak sonra gayet basarili,yakisikli,kibar saglam bir durusu var.parasini hakeden bir cihaz bana gore.cokta memnunum simdilik.5ay kadarda gm discowery kullandim.gm oyuncak gibi geliyo suan acikcasi.dandik malzeme kalitesi yuzunden cebimde ekrani catladi.sarj soketini degisti.ekraninda piksel sorunlari cikti.hizi cok iyidi sadece.sonra elden cikardim.bunu aldim bence gm yle bile kiyaslanamaz.acikcasi cok severek kullaniyorum suan.masallahT50 Almayi dusunenler bi incelesinler yerinde.saglamlik hissini daha iyi anlayacaklardir

kralveben

kralveben

Üye
T50 için internetsiz radyo programı varmı arkadaslar

metthe

Üye
Yaklasık 1,5 aylık T 50 kullanıcısıyım.
1.Bu telefonun sorunları kamera 13mp kesinlikle değil.5mp lik kamera ile çekile görüntüler T 50 den daha kaliteli çekim yapıyor.
2.Telefonun 846 mb lik rami bulunmakta ve 550 mb ' ini kendisi boşta hiç bir işlem yapmadığınız halde kendisi kullanıyor ve size sadece 300 mb lik bir boş alan yaratıyorki 2-3 işlem yaptıgınızdaki en büyük sıkıntı burada telefon kilitleniyor.Sık sık Ram'in yaptıgı işleri temizlemeniz ve telefonu en az gunde 2- defa kapatıp açmanız sart.
3.Telefonda biri sizi aradığı vakit ekranda hiç bir bilgi veya uyarı çıkmıyor ,telefon sadece çalıyor.Kimin aradığını kesinlikle bilmiyorsunuz .Telefonun sağdaki kapama tusuna basarak ya aramayı reddeceksiniz yada sizi arayan kişinin aramayı sonlandıurmasını bekleyeceksiniz.Bunlar en önemli gördügüm sık sık başıma gelen sıkıntılar.
4. Ekranın sol üst kısmında sarı bir ışık belirmekte ve sanki orada bir lamba yandıgı izlenenimi veriyor.

sırf şu adama cevap vermek için giriş yaptım cehaletin bu kadarı pes diyorum sadece. T50 yi tam olarak 4 aydır kullanıyorum.arkadaşın saçma sapan yazdığı ve ne dediği konusunda pek bilgi sahibi olmadıgı açıkça belli oldugu için .. izah etme gereği duydum..

1. Telefon her telefon gibi karanlık ortamda flash kapalıyken pek bi ayrıntı vermiyor..kamerası autofocus özellikli ve şok flash sayesinde en karanlık ortamda bile net görüntü sağlıyor.

2. telefonuna allah için bi temizleme yazılımı kur ben çok merak ediyorum o 550 mb ı senin telefon neresine napıyor

3. birini rehbere kaydetmezsen çıkmaz zeki kardeşim.bu 1. si. 2. si otomatik hesap alımları. skype dan dahi telefon numarası çekiyor.3. sü resim ekleseniz resmi isim ekleseniz ismi sorunsuz gösteriyor.ekran kapama tuşu meşgul e atıyor ve sağ çevirme cevap sol çevirme meşgul klasik android.

4.ekranın sol üst köşesinde yanan sarı ışık demek telefonnda bildirim var demek.senin gibi mallar anlasın diye koymuşlar ama nafile. adam lamba yanıyor diyor yok deniz feneri..kırmızı uzun süreli ışık şarkj oluyor yanıp sönen sarı bildirim sürekli yeşil şarj doldu. kullanım kitapçıgı ne işe yarıyor kardeşim aç oku .. bidaha da aptal aptal yorumlar yazma

askımm

Üye
benim ark kulanıo 220 mb bom ram kalıo hep

senolerdem

Üye
Benin t50 telefonum Total domination reborn oynarken gelen cağrilari gosteremiyor yani aranamiyorum.kim anlar bu isten.3 aydir bu sorun var..ne yapmalim

sat s3 al

sat s3 al

Üye
snap dragon 400 1.2mhz 4 cekirdek
13mp kamera/2mp kamera (görüntü muazzam)
16gb hafıza
hızlı sarj
4g (lte)
8 saat konusma
10gün bekleme
dolby
gürültü engelleme
4.4.2 kitkat
5" hd ekran
daha sayyımmı ?
EVET RAMİİ
Nerdeyse bir aydir kullanıyorum t50yi.
Arkadaş dokunmatik demiş dokunmatikde hic bi şekilde sorun yaşmadim baba gibi calişiyor ve hassas.
Kasma demişler cok rahat istedigim oyunlari oynuyorum gunde 2kere filanda tlf kapatmiyorum gayet guzel seri gecişleri var ben hizli kullanirim tlf 1kez tlf dondu oda 30saniye sonra filan duzeldi yine kapatmadim.
S4le karşilaştirmişlar bu tlf s4le karşilaştirilacak tlf degil hadi s3filan olsa tamamda s4le depişemez.
Şarj konusu gayet iyi gidiyor batarya cikmiyor zaten rahat goturur bi gunu.
Kamera konusu ön kamera gercekten iyi ama arka pek soyledikleri kadar iyi degil.
Ses konusunda gercekten saglam ses veriyor muzik calari biraz yavaş ama kusursuz tlf yoktur.
Şimdi s4le kıyaslanacak bi tlf degil burdan 700tllik bi tlfdan konuşuyoruz ama fiyatina gore iyi bi tlf.
Bilmiyorum belki bende fazla ısınıyordur ama oynayinca tlf ısısı 44 45 firliyor...
BENCE S3 LEDE KARŞILAŞAMAZ ONA BAKARSAN S3 ÜN ARM CORTEX A9 İŞLEMCİSİ 1.400 MHZ
VE TOUCHWİZ

muhammedyurekturk

Üye
Arkadaslar bende bir sorun belirtecegim ilk ciktigindan beri bu telefonu kullaniyorum boyle bir sorunla ilk defa karsilastim simdi dosyalarim klasorunde fotograflar muzikler ve videolar olmasina ragmen muzik calarda ve galeride hic biri gorunmuyor dosya yok diyor bu durumu benden benden baska yasayan varsa lutfen acil cevap istiyorum ilginiz icin tesekkur ederim

ERKE1985

Üye
T50 arama yaparken resim çıkmıyor diyorsan rehbere gir/ismi tıkla / düzenle / sonra numara birleştir de o ismi tekrar bul üzerini tıkla aynı kişi ismi diyelim üç tane var ucunu de tekrar birleştir de bir tane kalana kadar tamam de bundan sonra ki aramalarında resim gözükür

senolerdem

Üye
yanılıyorsun dostum ben kullanıyorum gayette memnunum hiç bir sorun yok fifa2015 oynuyorum hiç bir kasma yok yazılımda gayet güzel nerden bilgi aldıysan sana yanlış bilgi vermiş
Arkadaşlar oyun dişinda da aranamiyorum bazen.Telefonumun sorunu bitmedi.Gün içinde 10 Kere araniyorsam 5 inde bana ulaşamiyorlar.Rapor geliyor sonradan arandigimi öğreniyorum.Hatla alakali değil bundan %100 eminim.Telefonumun nesi olabilir?
Benin t50 telefonum Total domination reborn oynarken gelen cağrilari gosteremiyor yani aranamiyorum.kim anlar bu isten.3 aydir bu sorun var..ne yapmalim
Dostlar ben aranamiyorum.Hala cevap veren olmadi ve 6 aydan fazladir ayni sorunları yaşıyorum.Hatla da alakali degilmiş.Yuh diyorum başka birsey demiyorum.Servise gonderecegim ..10 aramanin 5 inde aranamiyorum.Sonra kim aramis cell bikdiriyor seni aramislar diye.Twlwfon acik, şarj full.Bir tane kasan program bir tane telefona gelen aramalari kapayacak program yok.nedir bu yaffff

Gül altunordu

Üye
Arkadaşlar ben bir buçuk yildir turkcell t50 kullaniyorum bu konuda baya tecrubeliyimdir
Öncelikle telefon gayet hafif yalnız telefonun kenarları oval değilde dikey geldiğinden telefon köşeleri biraz hasar görüyor.
Sonrasonda kulaklik giriśi pekde sağlam.yapilmamış servisteki çoğu telefon kulaklık girişi yüzünden sıkıntı yaşıyit bende onlardan biriyim
Müzik dinlemeyi sevenler eminim bu duruma üzüleceklerdir
Ayrıca arama menüsüne girince telefin coğu zamn uyarı veriyor(arama durdurulmuştur)
Oyunlarda telefon kalitesi cok iyi pekde dindugunu söyleyemem yalnız fotoğraf çekerken fazla donuyor
Ayfıca telefonun açılma suresidr biraz yavaş bu beni çok sinir ediyor
Parlaklık ise süper derecede
Ama dediğim gibi 700 tllik fiyayina aldanipta paraya kiyilcak bir telefondegil!!!

Mysterious57

Mysterious57

Üye
Arkadaşlar ben bir buçuk yildir turkcell t50 kullaniyorum bu konuda baya tecrubeliyimdir
Öncelikle telefon gayet hafif yalnız telefonun kenarları oval değilde dikey geldiğinden telefon köşeleri biraz hasar görüyor.
Sonrasonda kulaklik giriśi pekde sağlam.yapilmamış servisteki çoğu telefon kulaklık girişi yüzünden sıkıntı yaşıyit bende onlardan biriyim
Müzik dinlemeyi sevenler eminim bu duruma üzüleceklerdir
Ayrıca arama menüsüne girince telefin coğu zamn uyarı veriyor(arama durdurulmuştur)
Oyunlarda telefon kalitesi cok iyi pekde dindugunu söyleyemem yalnız fotoğraf çekerken fazla donuyor
Ayfıca telefonun açılma suresidr biraz yavaş bu beni çok sinir ediyor
Parlaklık ise süper derecede
Ama dediğim gibi 700 tllik fiyayina aldanipta paraya kiyilcak bir telefondegil!!!
1. Turkcell T50 1. yılını yeni doldurdu, nasıl bir buçuk yıldır kullanıyorsunuz?
2. Yaklaşık 6 ay kullandım, su temasından dolayı bozuldu o benim suçum. Fakat saydığınız sorunların hiçbirini yaşamadım.
3. Fiyat performans açısından 700 lira gibi bir paraya o özelliklerde başka bir cep telefonu alternatifi?

sairsirin

Üye
Madem herkes bir şeyler yazmış bende yazayım. Bu telefonu yaklaşık 7 aydır kullanıyorum, evet bazı hataları var.

1-Ben kendi içindeki arayüzü sevmediğim için Nova Launcher yükledim ve gerektiğinden kat kat hızlı oldu.
2-Kamerası 13 MP evet, bunu çekerken eğer titretmeden çekerseniz gerçekten net olduğunu göreceksiniz.
3-Şarj yüzdesi gözükmüyordu, yani kendi ekran çubuğunu aşağı indirip diğer sekmeye basıp bakmak gerekiyordu, onu ben internetten bulup oraya girmeden direkt olarak görebileceğim düzeyde ayarladım, isteyen internetten bulabilir.
4-Oyun konusunda evet biraz kasma mevcut olabiliyor fakat bunu görev yöneticisindeki tüm uygulamaları sonlandırıp oyuna girildiğinde kasma problemi ortadan kalkıyor.
5-Şarjdayken her telefon gibi bunda da ısınma problemi ortaya çıkıyor mümkünse şarjdayken telefonla uğraşmayın derim.
6-Yani diyeceğim o ki, telefon ne çok mükemmel ne çok kötü, yeter ki gerektiği gibi kullanmayı bilin. Bana sorarsanız ben memnunum, gerekli programlar ve oyunları kaldırabiliyor, ayrıca yedeklemeyi de yaptığın zaman hiçbir problem çıkarmıyor. Ve tabii, sık sık görev yöneticisinden uygulamaları sonlandırmak gerekir.
7-Ve son madde, keşke son uygulamalar tek tuşla temizlenebilseydi.

reis_istt

reis_istt

Üye
Slm arkadaslar bende t50 var arama yaptiktan sonra gorusmeyi sonlandirdiktan sonra rastgele rehberdekilerden birini ariyo 6. 7 kere tekrar yapiyo sonra normale donuyo

deadhmachine

deadhmachine

Üye
Cihaz annemde var ve rehbere girdikten sonra kişiler gelmiyor bazen bunun için ne yapa bilirim cihazı fabrika ayarlarına döndürmeden halletmem lazım önerisi olan varmı acaba

Hakanyazi

Üye
Arkadaslar ben bir yıldır kullsnıyorum aldigim haftada ekranda beyazliklar olusmaya basladi kasasi ekrani fiziki acidan saglam ni telefon fakat ekran ic ekran hata veriyo bi yesil oluyo ve sol tarafta cizgiler var ve bazi tuslar islenmiyo servise gonderdim kullanici hatasi deyip 350 kusur tl istemisler ben arastirdim baslarindan sagmak icin yapmislar kullanici hatasi sonucunda bole bi sonuc olmazmis tuketici haklarina bas vurucam zaman bulunca telefon iyi ama nasil iyi cok iyi bakmaniz gerek sicak veya soguga sokmiycaksiniz yada hafizayi ful doldurmayacaksiniz telefonu rahat birakicasiniz yoksa kendi kendine triplere giriyo

alperen3844

alperen3844

Üye
Galiba kullanma sorunu var,ben t50 kullanıcısıyım tamı tamına 27 aydır kullanıyorum,telefonda şu anda orjinal hariç 222 tane program yüklü,bugüne kadar google playden 60-70 bin,harici yerlerden de bir o kadar program yükledim hala küçük bir problem,kasma takılma yok,dokunmatği de ışık hızında.

senolerdem

Üye
2014 Ağustosta beri kullanıyorum T50 yine. Hafıza tamamen dolmamasina rağmen senin kadar program yüklememe rağmen sadece 1 oyun oynamama rağmen bir soru sorun yaşıyorum. Tek virüs ve temizleme programı kullanıyorum. Şu telefonu övüp duruyorsunuz TURKCELL de çalışan arkadaşlar bir dolu eleştirirken hala övüyorsunuz. T70 bile sorun çıkarırken T50 övmeyin yakışık almıyor.Kasma donma hatta Turkcell TV sorunları yaşıyoruz... Android telefonlar 1 yıldan sonra sorun çıkarırken T50 mi 2yildan sonra hala düzgün çalışacak. Param olsa hemen değişirim. Turkcell hattan vazgeçmem ama telefonu turkcell asla almam. Şaka gibi telefon yapıyorlar.