Bayram Antalya'ya Çalışmaya Gideceğim Otele Bir Bakarmısınız Yardım

Sponsorlu Bağlantılar

b.k

b.k

Üye
    Konu Sahibi
Bayram Antalya'ya Çalışmaya Gideceğim Otele Bir Bakarmısınız Yardım
Arkadaşlar merhaba 1 sezon komilik yaptım evrensekide, ve çalıştığım otel 5 yıldız olmasına rağmen hiç düzen yoktu, sabah 8den aksam 10'a kadar çalışırdık takım silmeye giriyorduk çöp topluyorduk çöp karıştırıyorduk filan. Şimdi her otel böylemidir normal yeni çıkan kanuna göre 8 saat çalıştırması lazım. Şimdi ben bayram sonu gideceğim tekrar, Otelere başvuru yapıcam garson olarak başvuru yapsam kabul ederlermi ? çünkü otelde posta alıyordum gec kahvaltıya bakıyordum hemde servant çekiyordum bana yardımcı olurmusunuz lütfen, sipariş alıp anlaşa biliyorum ne istediklerini anlıyorum cevaplıya biliyorum

sezaruyanik

sezaruyanik

Üye
Ben su an Fethiye'de bir apart otelde calisiyorum (2 yildizli).Gececiyim simdlik ve aksam 7.30 sabah 8.30 yapiyorum.Cok yogun olmadigi icin problem olmuyor.Zaten ogrenci oldugum icin buraya girdim.Ilk is tecrubem ve hemen hemen her isi ogreniyorum.

• Beğen
Tepkiler: b.k
maxirabit

maxirabit

Üye
8 saat kurali her otelde var,eğer onun üzeri çalışırsanız,mesai olur ve o ekstra ücrettir. Fazlasını talep eden olursa,patrona yalakalık yaupmaya calisiyordur. 5 yildiz otellerde avans bile almaniz sorundur,hesaba yatti yatacak derdi olur,isten ayrilsaniz da,parayi diger ay'a alirsiniz. Garsonluk-komilik-bulasikcilik bunlar zaten fazla detay istemediginden alirlar. Otel tecrubenizde varsa cabuk alirlar. Kendim de 5 yildizda calisicaktim ama odeme sistemlerinin hepsi garip oldugundan sicak bakmadim,ilk gundende sartelim atmisti,asci basina temiz bir dayak attim,sonrasindada gunlerce aradi ailemi,gelsin istiyoruz demis ama gitmedim. Sebebide tavirlarini sevmemistim,bir de ustune chef olmama ragmen gelipte,komi ol sen ya chef kadrosu dolu diyince guzel dayagimi yemissti sonradan akli basina geldi,dayagi yiyince. Her 5 yildizli otelede sicak bakma bazilari her bolume kosturur bide ustu nede mesaiye kalsanda yazmaz,oyleleride var. O yuzden tanidigin bildigin bir otel her zaman iyidir yabanci yerlere bulasma

b.k

b.k

Üye
    Konu Sahibi
Cevbin icin tesekkur ederim , ya calistigim otel beni calismadan sogutmustu

maxirabit

maxirabit

Üye
Rica ederim,sogutmasi normaldir zaten doğru düzgün bir otel olmaz,bir iş yerin de 1 yil veya üzeri zamandir çalışmışsa ilk korkacağın kişi veya kişiler onlar olur

b.k

b.k

Üye
    Konu Sahibi
Rica ederim,sogutmasi normaldir zaten doğru düzgün bir otel olmaz,bir iş yerin de 1 yil veya üzeri zamandir çalışmışsa ilk korkacağın kişi veya kişiler onlar olur
Ya komiyiz diye stwrrdlarin copunu de biz atiyorduk gidip cop karistiriyorduk icinde catal filan kaldımı diye, takima girip takip siliyorduk, normalda copleri stwerd atarmis takimida onlar silermis ama biz yapiyorduk. Bazi otellere soruyorum takim silme ne ya oyle bisi yok diyor bilmiyorlar bile calisanlara sordugumda

maxirabit

maxirabit

Üye
Ya komiyiz diye stwrrdlarin copunu de biz atiyorduk gidip cop karistiriyorduk icinde catal filan kaldımı diye, takima girip takip siliyorduk, normalda copleri stwerd atarmis takimida onlar silermis ama biz yapiyorduk. Bazi otellere soruyorum takim silme ne ya oyle bisi yok diyor bilmiyorlar bile calisanlara sordugumda
Başınızda ki yalakalık peşindedir o yuzden. Bende oteldeyken sayim falan yapardim ama yetkilisi oldugum,steward komi falan onlara derdim ki,ihtiyaciniz falan varsa istiyorsaniz ona gore sayicam. İstemeyen bile oldugunda ben veriyordum,al diyordum şunu evine götür falan,bu işler zaten böyledir,tabi öyle yalakalar yüzünden bende bazi otellere yaklasmiyorum

b.k

b.k

Üye
    Konu Sahibi
Konu güncel