Phoenix"neither dp1.0 nor dp2.0 was found for the product or the product cannot be identified"çözümü

Sponsorlu Bağlantılar

exalted55

exalted55

Üye
    Konu Sahibi
Phoenix"neither dp1.0 nor dp2.0 was found for the product or the product cannot be identified"çözümü
Arkadaşlar internette birkaç saat aradıktan sonra bu probleme çözüm bulunamadığını ve çözüm olarak sadece virüs programını kapatmak gerek dendiğini gördüm
fakat problem virüs programından kaynaklanmıyor. Tamamen versiyon dosyalarının isimleriyle alakalı bir problem.

Klasördeki versiyon dosyalarından bazılarının isimleri

9E52EF16_RM626_059D0Q0_024.001_025.dcp
054FF0FD_RM626_059D0Q0_024.001_025.vpl
5899524B_RM626_059D0Q0_024.001_025_signature.bin

Bu şekilde düzenlenmiş fakat phoenix bu isimleri doğru olarak görmüyor o yüzden de
bizden bu dosyaları istiyor.
Dosyaların doğru isimleri aslında baştaki kısım kaldırılarak;

RM626_059D0Q0_024.001_025.dcp
RM626_059D0Q0_024.001_025.vpl
RM626_059D0Q0_024.001_025_signature.bin

Bu şekilde olmalı. Biz yeniden adlandırarak bu şekle getirince hiçbir problem kalmıyor
ve problemsiz bir şekilde versiyon atabiliyoruz.

• Beğen
Tepkiler: MersinNewYork ve utkan52

esatgelmedi

Üye
sağol inşallah işe yarıyordur

Kurtuluş40

Kurtuluş40

Emekli Yönetici
arkadaslar onunla ne alakasi oldunu kanatine vardin bilmiyorum ama sana demek istedigi RM-*** dosyalarinin yerinde bulunmadigi.
neden diyecek olursaniz kendinizin produk kodunda olmadigi icin dosyalariniz ondan o hatayi aliyorsunuz.kendi produck kodunuzu koydunuzda sorun olmaz.

exalted55

exalted55

Üye
    Konu Sahibi
arkadaslar onunla ne alakasi oldunu kanatine vardin bilmiyorum ama sana demek istedigi RM-*** dosyalarinin yerinde bulunmadigi.neden diyecek olursaniz kendinizin produk kodunda olmadigi icin dosyalariniz ondan o hatayi aliyorsunuz.kendi produck kodunuzu koydunuzda sorun olmaz.
Arkadaşım o dosyalar rm klasörünün içinde olmasa adını değiştirince nasıl flash attım söylermisim

.eRCaN.

.eRCaN.

Üye
Tamam dosya isimleri değişirse de Phoenix yazılım dosyalarını görmez, yalnız şöyle bir durum da var;

RM-xxx klasörü Program Files/Nokia/Phoenix/Products/RM-xxx klasöründe olmazsa da "Neither dp1.0 nor dp2.0 was found for the product or the product cannot be identified" hatasını alırsınız.

Konu için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Jan
exalted55

exalted55

Üye
    Konu Sahibi
Tamam dosya isimleri değişirse de Phoenix yazılım dosyalarını görmez, yalnız şöyle bir durum da var;

RM-xxx klasörü Program Files/Nokia/Phoenix/Products/RM-xxx klasöründe olmazsa da "Neither dp1.0 nor dp2.0 was found for the product or the product cannot be identified" hatasını alırsınız.

Konu için teşekkürler.

Versiyon dosyalarını Products içine RM-xxx klasörüyle atmayı bilmeyen zaten bu işe hiç başlamasın. Ben herşeyi yapıp yine bu hatayı aldığı zaman problemin nerede olabileceğini yazdım.

mete_fb

Üye
Arkadaşlar W7 kullanıyorum phoenix i açıyorum firmware updateye tıklıyorum tam product u seçicem DP1.0 and DP2.0 hatası alıyorum sistemim W7 çözümünü bilen varmı ?

MadCix

Üye
bendeki dosyalar bu dediginiz şekilde isimlendirilmiş ama olmuyor aynı hatayı yine alıyorum.
yanlız söyle bir sorunum var phoenix programını kurdugumda program files a kurmuyor program dosyaları (x86) diye bir klasore kuruyor sanırım sorun burdan kaynaklanıyor
win7 64bit eger yardımcı olursanız sevinirim bi türlü türkce yapamadım tlfonu :((

Arkadaşlar internette birkaç saat aradıktan sonra bu probleme çözüm bulunamadığını ve çözüm olarak sadece virüs programını kapatmak gerek dendiğini gördüm
fakat problem virüs programından kaynaklanmıyor. Tamamen versiyon dosyalarının isimleriyle alakalı bir problem.

Klasördeki versiyon dosyalarından bazılarının isimleri

9E52EF16_RM626_059D0Q0_024.001_025.dcp
054FF0FD_RM626_059D0Q0_024.001_025.vpl
5899524B_RM626_059D0Q0_024.001_025_signature.bin

Bu şekilde düzenlenmiş fakat phoenix bu isimleri doğru olarak görmüyor o yüzden de
bizden bu dosyaları istiyor.
Dosyaların doğru isimleri aslında baştaki kısım kaldırılarak;

RM626_059D0Q0_024.001_025.dcp
RM626_059D0Q0_024.001_025.vpl
RM626_059D0Q0_024.001_025_signature.bin

Bu şekilde olmalı. Biz yeniden adlandırarak bu şekle getirince hiçbir problem kalmıyor
ve problemsiz bir şekilde versiyon atabiliyoruz.

esatgelmedi

Üye
32 bit bir bilgisayarda dene imkanın varsa. ya da bütün dosyaları navirim ile tekrar yükle öyle dene. bende de olmuştu(win7 32 bit) aynı hata dosya isimleri doğru olmasına rağmen aynı hatayı alıyordum. phoneix i kaldırıp tekrar yükledim. dosyaları da tekrar yükleyince düzeldi.

harunkoch

harunkoch

Üye
Ben dosyalari goremiyom ilk kez yapcam yardim dr msnz

- - - Eklendi - - -

sonucta ne yapmamız gerekiyo

krool

krool

Üye
ben şu şekilde çözdüm c/programdata/nokia klasöründe packages isimli bi klasör olacak onu sildim oldu bi deneyin ayrıca sistemim windows 7 64bit nokia n8 e sorunsuz bir şekilde flash attım n79 da en başta bi sıkıntı yoktu bi kaç kere flash attıktan sonra bu sorun çıktı bu şekilde hallettim

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
teknozan_92

teknozan_92

Üye
arkadaşlar konunun işletim sistemleri ile hiçbir ilgisi yoktur bu hata
1)dosyalar olması gereken yerde değilse ya da gerçekten yoksa
2) olabileceği iki yer var (biri program files'taki program dosyalarında bulunana product klasörü - diğeri program datas adlı gizli klasör) bunların ikisinde birden tam yada eksik varsa alınır fw dosyalarının bu iki yerden yalnızca birinde ve tam olması gerekmektedir..

utkan52

Üye
Çok teşekkürler paylaşan ellerin dert görmesin dediğin gibi yaptım oldu..

mustli

Üye
neither dp1.0 nor dp2.0 was found

neither dp1.0 nor dp2.0 was found for the product or the product cannot be identified hatası alıyorsanızfirmware (flash) dosyasını C:\ProgramData\Nokia\Packages\Products konumuna atmamışsınız demektir.
ProgramData gözükmüyorsa gizli klasörleri görünür yapın.
Nokia Klasörüne Packages klasörü yoksa oluşturun, ardından Packages klasörünün içine Products klasörünü oluşturun, onun içine de flash dosyanıızı ( firmaware dosyası) atın.

denedim ve oldu inş. yardımı olur arkadaşlar

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
C:\ProgramData\Nokia Altındaki Dosyaları Sildim Düzeldi Yalnız Bu Sorunu Sadece 808 İçin Yaptı 701 İçin Yapmaya Çaliştiğimde Sorun Yoktu.Yani Anlayacağinz Dosyaların Başindaki İsimler İle Alakali Olacağini Sanmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Nova26
OkyanusA

OkyanusA

Üye
arkadaşlar çözüm çok basit ben mustli arkadaşın yaptıgını diğer arkadaşlara kopyalama yapmadan direkt anlatayım...

"DataPackageManager" programını yükleyin... sonra çalıştırın...

karşınıza gelen ekrandan.. > Storage Folder ,,, use preffered folder...

Browse seçeneğinden şu yolu belirtin> C:\Program Files\Nokia\Phoenix

sonra kaydedin Evet deyin... phoenix progrmaını yeniden çalıştırın o kadar bitti.... ;))

kolay gelsin..

• Beğen
Tepkiler: Nova26
hsenx

hsenx

Üye
C:\ProgramData\Nokia Altındaki Dosyaları Sildim Düzeldi Yalnız Bu Sorunu Sadece 808 İçin Yaptı 701 İçin Yapmaya Çaliştiğimde Sorun Yoktu.Yani Anlayacağinz Dosyaların Başindaki İsimler İle Alakali Olacağini Sanmiyorum.
DEDIGIN SEKILDE YAPTIM BU SEFER BU HATAYI VERIYOR

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Jan

Jan

Üye
Neiher hatası alıyorum c6 01 .. yükleyeceğim yazılım The Black v2.3 RM-718 :( ama olmuyorr

Üst Alt