Uygulama Varsayılan Video Oynatıcıyı Değiştirmek

Sponsorlu Bağlantılar

hayiaz

Üye
Masaüstü modu flash player yüzunden acılmıyor stock rom gelen flash sorun veriyo sitede flash player indir kur duzelecektir bndede yaptı ha bıde flash player ayarlarindan yerel depolamayi kaldirinca masaüstü modu calısiyor bn kullaniyorum sorun yokValla bnde calisiyo flash guncelledim masaustu modda sitelerin kendi codecleriyle oynatiyo yani masaustu pc gibi calisiyo sorun yok ama flash player stock rom entegre edince calismiyo titaniumla denedim ama calismadi kendi flash uzerine kurunca sorunsuz calisiyo reklam olurmu bilmiyorum android bukadar oluyo :-)

Son düzenleme:

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Masaüstü modu flash player yüzunden acılmıyor stock rom gelen flash sorun veriyo sitede flash player indir kur duzelecektir bndede yaptı ha bıde flash player ayarlarindan yerel depolamayi kaldirinca masaüstü modu calısiyor bn kullaniyorum sorun yokValla bnde calisiyo flash guncelledim masaustu modda sitelerin kendi codecleriyle oynatiyo yani masaustu pc gibi calisiyo sorun yok ama flash player stock rom entegre edince calismiyo titaniumla denedim ama calismadi kendi flash uzerine kurunca sorunsuz calisiyo reklam olurmu bilmiyorum android bukadar oluyo :-)

Yerel depolamayı kaldırınca masaüstü modda videoları oynatıyor demişsin. Güzel bir ayrıntı. Denemek lazım. Ancak telefondan telefona ve tarayıcıdan tarayıcıya değişiklik gösterebiliyor bu durum. Ayrıca bende çoğu avi, mp4 ve flv online videolar android modda da masaüstü modda da çalışmıyor. Bazıları masaüstü modda çalışsa bile çok kastığı için anlamı olmuyor. Ama mx player, biz videoyu oynatmak için tıkladığımızda doğrudan açılsa tadından yenmez.

brsgltkn

brsgltkn

Üye

Ben android 2.3.6 kullanıyorum tarayıcınız ne ?

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Ben android 2.3.6 kullanıyorum tarayıcınız ne ?

Pek çok tarayıcı denedim, benzer durum söz konusu. Ben de 2.3.6'yı kullanıyorum. Stock rom. Şu sıralar kullandığım tarayıcı da Maxthon Cloud Browser. Bir de şöyle bir durum var: Bazı tarayıcı ve cihazlarda vk'nın çözünürlük seçilebilen playerı tek tik, tıkladığın gibi tam ekran olan mp4 uzantılı videolara sahip bir player görünümünde oluyor. Diğer bazı tarayıcılarda ise 240, 360, 480, 720p çözünürlüklerinin seçilebildiği, pc'de alıştığımız şekliyle orjinal vk player arayüzü görünüyor. Böyle göründüğünde sorun yok; lakin ilk verdiğim örnekteki gibi göründüğünde bu video player, tam ekranda video yükleniyor gibi görünüp birkaç saniye sonra "Bu video oynatılamıyor" diye hata veriyor. O videoyu avd ile indirdiğim zaman da es video oynatıcı veya telefonun kendi playeri ile yine oynatamıyorum; sadece mx player ile açılabiliyor. Muhtemelen bs player vb uygulamalar da açar o videoyu.

Ancak benim istediğim şey, telefonun kendi yazılımdaki varsayılan video oynatıcısının divx codec desteğine sahip hale getirilebilmesi. Bunu belki üçüncü parti uygulamalar ile yapabiliriz ama doğrudan bu playeri ve sistem kodeklerini etkileyen/değiştiren bir uygulama var mıdır, bilmiyorum.

2527504

Kapalı Hesap
ona çözüm yok

hayiaz

Üye
dedigin dogru surumden surume degisiyor ben 4.2 kullaniyorum allah kolaylik versin

ama dedigim gibi videonu link yakalayabilirsen mxplayer ile izleye bilirsin adm downloader ile yakalaya biliyorduk yannis hatirlamiyorsam mxplayer linki yapistirip oynatabilirsin.

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
dedigin dogru surumden surume degisiyor ben 4.2 kullaniyorum allah kolaylik versin

ama dedigim gibi videonu link yakalayabilirsen mxplayer ile izleye bilirsin adm downloader ile yakalaya biliyorduk yannis hatirlamiyorsam mxplayer linki yapistirip oynatabilirsin.
Ben online videoyu telefonda izleme konusunda cihazlars pek guvenmiyorum. O an telefon calar, bi reklam gelir, video aniden sifirlanir falan... Zaten link yakalamakla ugrsana kadar videoyu avd ile indiriyorum, bitti gitti.

vips

vips

Üye
Bahsettiğiniz şey eğer bu sayfanın tepesindeki mesajdaki gibi bir web sayfasına gömülü video ise, bunu oynatan FLASH PLAYER değil mi? Dahili video oynatıcı ile ne ilgisi var? Bu durum bilgisayarda da böyledir. Sayfaya gömülü olarak SWF (Adobe Flash dosyası) türünde bir player vardır. Videoyu o çağırıp oynatır. Bu yüzden her sitedeki player görünümü, düğmeleri vs farklıdır. Kısacası video doğrudan sayfanın içindeki playera gelir. Bu player tarafından videoyu çağırmak için kullanılan VIDEO STREAM linkini yakalayamadıktan sonra herhangi bir dahili video player ile oynatamazsınız.

Bilgisayarda, web sayfası içindeki video linklerini yakalayan Download Manager türünde programlar kullanmıyor muyuz? Buna da video indirme demiyor muyuz?

Dahili video player (örneğin MX) için online video linkleri genellikle VIDEO STREAM iletişim protokolleri ile başlar...
MMS - Multi Media Stream (Microsoft)
RTSP - Real Time Streaming Protocol
RTMP - Real Time Messaging Protocol

Bir web sayfası SWF player kullanmadan bu gibi bir STREAM başlatırsa o zaman dahili player devreye girer.

Örnek TBMM TV: mms://212.175.12.150/tv (kopyalayıp adres satırına yapıştırın)
Internet Explorer bu linki açmak için Windows Media Player çağırır.

Bilmem açıklayabildim mi...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: The Shadow
Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Ben de henuz aciklayabildin mi bilemiyorum dogrusu ama masaustu gorunumunde mp4 formatli bir videoyu oynatabilen flash player, mobil gorunumde sistemin dahili playerini kullaniyorsa ve "bu video oynatilamiyor" diyorsa codecten oturu, sorun sadece flash player degildir. Cunku ayni video avd gibi bir programla ssisteme indirilip dahili video oynatici ile denendiginde ekrana gelen player de hata da birebir ayni oluyor. Ote yandan ayni video oynatilmak istendiginde mp4 destegi olan mx player ornegin dahili video oynatici yerine devrere girse, o zaman videoyu oynatmada hicbir sorun da olusmaz. Artik ne kadar anlatilabilmisse.

vips

vips

Üye
Sorun yaşadığın bir adresi pm at

brsgltkn

brsgltkn

Üye
Sorun yaşadığın bir adresi pm at
vk sitesine upload edilmiş videolar açılmıyor , bu sorun sadece mx playera yönlendirilmemesi videonun telefonun romundaki video oynatıcıda açılması

Üst Alt