İpucu Nexus 4 İle İlgili Sorunlarınızı Buraya Yazın

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
NEXUS

NEXUS

Üye
    Konu Sahibi
Nexus 4 İle İlgili Sorunlarınızı Buraya Yazın

Merhaba Arkadaşlar Nexus 4 ile İlgili Yaşadığınız Sorunları Bu Konuya Yazınız Bende Elimden Geldiğince Size Yardımcı Olmaya Çalışacağım :)

Sıkça Sorulan Sorular
1) Radyo Varmı

-> Nexus 4'ün Kendi Radyosu Yoktur Fakat Google Play Store'den İndirilebilir.
(Tavsiyem :oke: )

2) Cihazı aldım internet paketim azalıyor sürekli, nasıl önlerim?

-> Ayarlar - Veri Kullanımı - Mobil Verileri Kısmını Kapalı Yapın.

3) Cihaz Şuanda Hangi Android Sürümünü Kullanıyor?

-> Cihaz Şuanda Android 4.4.2'yi Kullanmaktadır , Güncelleme Çıktığında İlk Nexuslara Gelmektedir.

4) Cihaz Sürekli Güncelleme Alıcak mı?

-> Hayır Nexusların 18 Ay Güncelleme Almaktadır. 18 Ay Dolduğunda Güncelleme Almamaktadır. Fakat Rom Yükleyerek Android Sürümünü Yükseltebilirsiniz :oke:

5) NFC özelliğini kullanarak telefonumu nasıl kredi kartı olarak kullanabilirim?

-> Google Cüzdan'a Kredi Kartınızı Kaydedin , Sonra Rahatlıkla Kullanabilirsiniz.

6) Bilgisayarıma Virüs Bulaştı , Telefonu Bilgisayara Bağladığımda Telefona Zararı Olurmu?

-> Android Linux tanablı bir işletim sistemidir. Windows virüslerini Android çalıştıramaz. Yani telefona bir zararı olmaz. Fakat Bazı Virüsler İçin Bu Geçerli Olmayabilir.

7) Herhangi bir müzik nasıl zil sesi yapılır?

-> Cihazın içindeki "ringtones" klasörünün içine zil sesi yapmak istediğiniz parçayı atınız, zil sesi değiştirme ekranında karşınıza seçeneklerde gözükecektir (gözükmezse, kabloyu çıkartın olmadı cihazı yeniden başlatın)

8) Cihazıma attığım dosyaları klasörler halinde nasıl görebilirim?

-> Google Play Store'den Çeşitli Dosya Yöneticisi İndirilebilir. ( Tavsiyem :oke: )

9) Oyunlardaki ve uygulamalardaki reklamları nasıl kaldırırız?

-> Telefonu root'layıp Lucky Patcher adlı uygulamayı indirdikten sonra uygulamayı açıp İlgili programa basılı tutup Remove Google Ads dediğinizde Reklamlar Kalkıcaktır.

16) Telefon rehberimi Gmail hesabıma nasıl yedeklerim?

-> Ayarlar/ Hesaplar ve senkr adımında Hesapları Yönet başlığında bulunan mail adresinize tıklayıp açılan ekranda Şimdi senk et derseniz Rehber, Mail ve Takvim verilerinizi hesabınıza yedeklemiş olursunuz. Pc den rehberinize ulaşmanız için Gmail giriş yaptığınzda gelen kutusu sayfasının sol üstünde yer alan POSTA başlığına tıklayıp Rehber i seçmeniz yeterli.
NOT: Ayarlar/ Hesaplar ve senkr adımında Otomatik senkr işaretlerseniz telefonda rehberinize kaydettiğiniz veya sildiğiniz veriler ilk internet bağlantısı kurduğunuzda Gmail hesabınızla eşitlenecektir. Ama Otomatik senkr seçeneğinin pil kullanımını arttırdığını unutmayın.

17) Ekran Görüntüsü Yani ScreenShot Nasıl Alınır?

-> Ses Kısma ve Power Tuşuna Aynı Anda Basınız.

18) Google Play Store'den Kredi Kartıyla Satın Aldığım Uygulamaları Format Attıktan Sonra Tekrar Parayla Satın Almak Zorundamıyım?

-> Hayır Parayla Aldığınız Oyunları Tekrardan İndirmek İçin Satın Aldığınıız Google Hesabınızla Girmeniz Yeterlidir :oke:

19) İnternetten indirip te telefona attığım programlar yüklenmiyor.Sadece Market'ten indirdiklerim kuruluyor.

-> Ayarlar - güvenlik - Bilinmeyen kaynaklardan gelen uygulamaların yüklenmesine izin vere Tıklayın.

20) Hangi işlemlerde verilerimi kaybederim?

-> Wipe Firmware yüklediğinizde verileriniz silinir.
Non-wipe Firmware yüklediğinizde verileriniz silinmez.

Kernel yüklemelerinde verileriniz silinmez.

Cihazın IMEI numarasını da içeren bir kod vardı tam hatırlayamadım(hatırlayan ekleyebilir:). Onunla IMEI bölge değiştirirseniz tüm verileriniz silinir.

Farklı kurulumlar arasında kendi verilerinizi silmeden, eski uygulama artıklarında kurtulup temiz bir yükleme yapmak isterseniz cihazı recovery modda başlatıp "wipe cache partition" adımını uygulamanız gerekir. Bu işlem kişisel verilerinizi silmez.

21) Cihazımda apk ve ayarların yani herşeyin yedeğini almak istiyorum ne yapmam lazım?

-> Öncelikle cihazın rootlu olması lazım. Titanium Backup Pro programını kurduktan sonra gerekli izinleri vererek programın ana ekranında sol tık yapıp "Toplu İşler" seçilecek, Tüm kull.Öğelerini ve sistem verilerini yedekle tıklanıp çalıştırılacak. Geri yükleme ise aynen yine toplu işlerdeki geri yükleme butonu ile yapılacak.
NOT: Bu işlemi farklı romlar arasında uygulayabilirsiniz.

Ayrıca sadece istediğiniz programların yedeğini alma şansınız da var.

22) Bu telefona oyun/program nasıl yüklenir? Ve Android Market'teki ücretli uygulamaları indirebilmek için ne yapılmalıdır? Oyunu indirdim hala benden dosya indirmemi istiyor? SD kart dosyaları içeren oyunlar/uygulamalar nasıl yüklenir?

-> Android Market'te çeşitli uygulamalar ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bir Google hesabı alarak indirmeye başlayabilirsiniz.

Marketteki ücretli uygulamaları indirebilmek için Black Market ve Applanet adlı market programlarını yüklemeniz yeterlidir.

Bazı oyunlar beraberinde SD kart dosyaları da bulundurur. Özellikle Gameloft oyunları. Genelde boyutu düşük bir apk dosyası bulunur. Bu apk dosyası internette aratılıp bulunur. Telefona kopyalanır. Ve telefon üzerinden apk dosyası telefona kurulursa oyun/program yüklenmiş olur. Oyunu açtığınızda sizden yüksek boyutlu veri indirmek için izin isteyecektir. Wi-fi ile indirdikten sonra oyununuz açılacaktır. Eğer telefondan indirme şansınız yoksa ilgili oyunun SD kart dosyalarını bilgisayarda internette aratıp bulun. Ve bunu telefona gereken yere kopyalayın. Bu SD dosyalarını istediğiniz yere kopyalayamazsınız. Dosyaları indirdiğiniz yerde nereye kopyalamanız gerektiği yazar. Bu işlemden sonra oyununuz açılacaktır. Gameloft oyunları için varsayılan dosya yolu sd/games/gameloft dur.

23) 3G mi yoksa Wi-fi mi daha az pil tüketir?

-> Wifi ağı, mobil ağa göre daha az pil sarfiyatı yapar. Bu yüzden ev iş gibi sürekli wifi bulunan mekanlarda, wifi açarsak arka plan senkronizasyonlar dahil her türlü data transferini wifi üzerinden yapacaktır ve bize daha az pil tükettirecektir.

24) Nexusta kronik sorun var mıdır?

-> Hayır herhangi bir kronik sorun yoktur

25) Hafıza 16 GB deniyor ama o kadar gözükmüyor?

-> Telefonunuz 500 MB alanı sistem yazılımları için kullanır. 2 GB civarında bir alanı da uygulamalarınız ve onların veri depolamaları için kullanır. Eksiklik bundan kaynaklıdır.

26) Custom rom yüklemezsem çok mu şey kaybederim?

-> Kesinlikle performanstan kaybınız olmaz, romlarla gelen kişiselleştirmelerden yararlanamazsınız.

Cevaplanan Sorunlar:
Nexus 4 Kullanıcı Listesi:
1) .NeXuS.

• Beğen
Tepkiler: wwwhmz

sata3

sata3

Üye
Konu Çok Güzel Eline Sağlık :tşk:

• Beğen
Tepkiler: .NeXuS.
FeLonieS

FeLonieS

Üye
Konu çok güzel olmuş elinize sağlık hocam. :tşk:

• Beğen
wwwhmz

wwwhmz

Üye
Güzel konu beni de kullanıcılara yazabilirsin
Ayrıca telefonu 6 ay önce aldım hiç bir sorunla karşılaşmadım :)

• Beğen
NEXUS

NEXUS

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: wwwhmz
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt