Yeni Iphone Nerede Kaç Tl Olacak

Sponsorlu Bağlantılar

yaren_dede

yaren_dede

Üye
    Konu Sahibi
Yeni Iphone Nerede Kaç Tl Olacak
ABD’den 649 dolara çıkan iPhone 5s, KDV, ÖTV ve nakliye ücreti eklendiği zaman 1.250 $’a tüketiciyle buluşuyor. Fiyattaki en yakın rakibimiz ise 1.016 $’la Brezilya.

Yeni iPhone hangi ülkede ne kadar?

Şu sıralarda teknoloji gündemindeki en önemli maddelerden biri Apple’ın çıkardığı yeni iPhone modelleri. Akşam Gazetesi'nin haberine göre; 5S ve 5C adını alan modellerin fiyatının ise Türkiye’de ABD’ye göre oldukça yüksek olması bekleniyor. Aslına bakıldığı zaman Türkiye zaten teknolojide bu tip yüksek fiyatlara alışık. Türkiye dünyada kontratsız 16 gb’lık iPhone’un satın alınabileceği en pahalı ülke. Öyle ki Türkiye en yakın rakibi Brezilya’ya 234 dolar fark atmış durumda. Türkiye’de 16 gb kontratsız bir iPhone 5 ortalama olarak 1250 dolara (2500TL) satılıyor. Türkiye iPhone 5 pahalılığında 21 ülke arasında lider. 2. olan Brezilya’dan sonra ise 960 dolarla İtalya geliyor.

5S’TE DE ŞAMPİYON OLURUZ

Dünya çapındaki satış fiyatlarına bakıldığı zaman Avrupa’da iPhone’un bir hayli pahalı olduğu ortada. En pahalı 21 ülke arasında Türkiye ile birlikte 19 Avrupa ülkesi bulunuyor. 20 Eylül’de satışa çıkacak iPhone 5S’ten sonra da Türkiye’nin yine dünyanın en pahalı iPhone 5S’ini satan ülke olması bekleniyor.

YARISI VERGİYE GİDİYOR

iPHONE 5’in ÖTV’si için 625 TL ödenirken, KDV’si için ise 450 TL ödeniyor. Yani 2500 liralık telefonun 1075 TL’si otomatik olarak vergiye gidiyor. Geri kalan 1425 TL’de cihazın geliş fiyatı, perakendecinin kârı ve nakliye ücretinden oluşuyor.

MaxipmaN

Üye
bizim çok baba gördüğümüz bu telefonlarla yurdışında orta halli geliri olanlar dalga geçerek alıyordur :cry:

• Beğen
Tepkiler: Samet.25
MrExpert

MrExpert

Üye
Amerika dışında iphone un ucuz satıldığı yer yok en fazla 400-500tl fiyat farkeder çünkü ötv dünyadaki birçok ülkede var kdv ise genelde türkiye deki gibi çok değil tamam en pahalı satılan yer burası ama diğerlerininde pek farkı yok.

Samet.25

fiyatlar bu durumdayken Turkiyede orta gelirli insanlarin iphone almalari sacma bence ama coluk cocuk hepsinde 4s den assagisi yok

papakudioflu

papakudioflu

Admin
bu hesapları kim yapıyor bilmiyorum ama çok guzel sallamışlar. Bu hesaplara göre bütün cihazların ülkemizde 2500'den satılması lazım. Hatta sgs4 3000 falan olması lazım. Amerikada 650$ olan iphone5 vergilerle 2500'e geliyormuş. Peki Amerikada 700$ olan Sgs4 vergiden muaf mı? Veya Amerikada 650$ olan Lumia920 Nasıl oluyor da Türkiye'de 1650'den satılıyor. Bu haberleri yapanlar yeni gelicek iphone 5S'in astronomik fiyatlardan satılabilmesi kamuoyu oluşturmaya çalışmaktan başka bir şey yapmıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: Invoke
HighCore

HighCore

Üye
bu hesapları kim yapıyor bilmiyorum ama çok guzel sallamışlar. Bu hesaplara göre bütün cihazların ülkemizde 2500'den satılması lazım. Hatta sgs4 3000 falan olması lazım. Amerikada 650$ olan iphone5 vergilerle 2500'e geliyormuş. Peki Amerikada 700$ olan Sgs4 vergiden muaf mı? Veya Amerikada 650$ olan Lumia920 Nasıl oluyor da Türkiye'de 1650'den satılıyor. Bu haberleri yapanlar yeni gelicek iphone 5S'in astronomik fiyatlardan satılabilmesi kamuoyu oluşturmaya çalışmaktan başka bir şey yapmıyorlar.

Adam haklı yalnız mantıksal olarak 3500 4000 e de 5s gelir ki o fiyatı ona vereceğime gider 2 bin tl lik cihaz alırım zaten birinin çalıştırdığı uygulamayı veyahut oyunu diğeride rahat rahat kaldıracağından boşu boşuna aaaa sende ıphone mı var dedirtmek için 3500 lira verilmez bence

MCR Killjoy

MCR Killjoy

Üye
Tamamiyle firmanın izlediği politikaya bağlı. Tamam vergilerimiz bayağı yüksek ama, bunda izlenilen yolda önemli. Hemen hemen aynı donanım özelliklerine sahip Note 3 ve G2'yi ele alalım. Biri 1799 diğeri 2199 TL. Tamamiyle firmaya bağlı. Ama Apple'ın bu konuda bize bir ayrıcalık tanıyacağını düşünmüyorum. Her çıkan Iphone modeli sabit 650$+ vergilerden çıkıyor. Fiyat sabit olunca vergisi en yüksek olan kazığı yiyor.

skylinegti

skylinegti

Üye
5s büyük ihtimalle türkiyede 2500-3000 tl arası bir fiyat ile satılır...

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Tamamiyle firmanın izlediği politikaya bağlı. Tamam vergilerimiz bayağı yüksek ama, bunda izlenilen yolda önemli. Hemen hemen aynı donanım özelliklerine sahip Note 3 ve G2'yi ele alalım. Biri 1799 diğeri 2199 TL. Tamamiyle firmaya bağlı. Ama Apple'ın bu konuda bize bir ayrıcalık tanıyacağını düşünmüyorum. Her çıkan Iphone modeli sabit 650$+ vergilerden çıkıyor. Fiyat sabit olunca vergisi en yüksek olan kazığı yiyor.
hayır 650+ vergiler değil. 650$ satış fiyatı. Yani Abd'deki vergiler ve bayi karları dahil fiyat.

size basit bir örnek vereyim:
Turkcell'de 1649'dan satılan Lumia920'nin bayi karı 480TL. Yani cihazın bayiye geliş fiyatı 1170TL

• Beğen
Tepkiler: Invoke ve MCR Killjoy

melisguler

Üye
ya arkadaslar iphone alacamda 5s mı 5c mı karar veremedım fıyatı onemlı tabı bıde bı arkadas

burayı soyledı sız ne dersınız?

Never Back Down

Never Back Down

Üye
ya arkadaslar iphone alacamda 5s mı 5c mı karar veremedım fıyatı onemlı tabı bıde bı arkadas

burayı soyledı sız ne dersınız?
ben telefonu yurt dışından 1600TL ye getirdim.
İphone 5S gerçekten çok süper cihaz tavsiyem 5Sden yana
eğer 5C düşünürsn onun yerine 5 almanı tavsiye ederim

nokia_belle

nokia_belle

Üye
ben telefonu yurt dışından 1600TL ye getirdim.
İphone 5S gerçekten çok süper cihaz tavsiyem 5Sden yana
eğer 5C düşünürsn onun yerine 5 almanı tavsiye ederim
son yazdigi yada bir sonra ki yazdigi mesajlari keske okusaydiniz,reklam yapan uye onlar,siz iyi dusunup tavsiyede bulunmussunuz ama onlar cevap vermez. Sitenin reklamini acik bir sekilde yapar. Konuya dönmek gerekirse,ip. 6 ciktigi zaman 5'ler bayagi ucuzlayacak 4 ve 4s daha fazla ucuzlar ama 4'ün yuzune pek bakilmaz artik

boran9999

boran9999

Üye
Parası olmayan almasın illaki almak istiyorsa 300$ lık fazla çalışması gerekli çoğumuz çalışmıyor hatta para kazanmanın nasıl olduğunu bile bilmiyoruz ama 700$ a ucuz diyen bir zihniyetiz sonuçta :S

• Beğen
Tepkiler: Invoke
mehmettech

mehmettech

Üye
Acayip :(

Üst Alt