xperia z otg ile harici hdd -hard disk bağlamak

Sponsorlu Bağlantılar

defrt

Üye
    Konu Sahibi
xperia z otg ile harici hdd -hard disk bağlamak
merhaba arkadaşlar, xperia z almayı düşünuyorum. Birşey öğrenmek istyom,xperia z'i otg kablosuyla 500gb veya 1tb hdd'ye bağlaya bilrmiym? Çalıştırırmı hdd? Flash bellek çaliştırdiğnı bilyorum, acaba hdd çalıştırırmı? Veya hangi tel çalistırır?

mrgoxel

mrgoxel

Üye
otg varsa çalıştırır yoksada sistemle oynayarak olur bu android;)

harici güç girişi harddisk te olmazsa hiçbir telefon çalıştırmaz küçük bir bilgilendirme:)

defrt

Üye
    Konu Sahibi
yani usb'den güç alalan hdd ler bağlanamazmı? Harici güç girişe hepsinde olmuyomu? o.O

mrgoxel

mrgoxel

Üye
usbden güç alan harddisklerin enerjisini verebileceğini hiç sanmıyorum.
link vermek yasak mı bilmiyorum ama buradaki aleti kastettim ekstra güç kaynağı var

defrt

Üye
    Konu Sahibi
Y uclu bir usb kablo ve otg kabloyla yapabilirmiyz? Y kablonun 1 ucunu xperianın adaptörune bağlayıp pirize taksak, diğerini otg kabloyla telefna bağlasak, hdd pirizden guç alıp çalışırmı? Hem 3.5' buyuk, 2.5' almayı duşunuyorum

mrgoxel

mrgoxel

Üye
ben denedim o dediğinizi otg nokia 701 e de takılıyor ama olmadı.telefondan bilgisayardaki gibi güç alamaz hdd.
bence xperia z de çalıştırmaz. ya dediğim linkteki gibi birşey alacaksınız yada usb bellek kullanacaksınız.

birde tartışmaya varır mı bilmem ama bende xperia z alacaktım vazgeçtim s4ü bekleyecem.z nin ekranı ve işlemcisi hoşuma gitmedi

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
USB çıkışlarının voltajı 5V. Y kablolu hard diskler 10V gerilim istediğinden akıllı telefonlarda olmaz.

defrt

Üye
    Konu Sahibi
2.5' hdd'yi guc ünitesine nasıl bağlarz ozaman? Ben bir videoda gördum, sgs2 ye 1tb hdd bağladı y uclu usb kabloyla bir ucu pirize bağlıydı . İmkansız hiçbirşey yoktur.
Ayrıca samsungun tasarımını oldu olası beğenmedim. Ayrıca sgs4 ve xz arasında farklar var. Xz tasarım super,sony'nin özel uyğulamalarıda super. Sgs4 donanım açısından gösterişli ama donanım zaten birkaç ay sonra bile eskiyo, kalite onemli, kalite sony'dir))

- - - Eklendi - - -

youtube'da bir videoda sgs2 ve samsungun 2.5' 1tb hdd'sini otg ile direk bağlıyo, ek enerji yok, ve sorunsuz çalışıyor

mives

mives

Üye
evet ben de gördüm o video yu ve merak ediyorum.

Ayrıca arkadaşımın s3 telefonu var ona root attı, paragon ntfs programını kurdu. benim 2.5' 500 gb harddisk bağladık ve mükemmel çalıştı. yani güç kablosu falan yok normal flashdisk bağlar gibi bağladı.

bende de Xperia ion var diğer arkadaşımın da s2 telefonu var ikisine de hdd yi bağladığımızda hiç bir tepki vermiyor. Oysa ki s3 e root atmadan önce de hdd yi algılamış fakat root lu olmadığı için açmamıştı.

Ve başka bir arkadaşımda da Xperia acro S var o hem bootloader kilidini açtı hem rootladı. Ve orjinal jelly bean yüklü o da açmadı.

Evet şimdi bu konuda bilgisi olan arkadaşlar acaba özellikle Xperia konusun da yardım edebilirler mi? Yani bi s2 bile açıyorsa Xperia ion un hayli hayli açması lazım.s2 bile açıyorsa dediğim zaman o video daki s2 den bahsediyorum

forcerecon

forcerecon

Üye

Ayrıca arkadaşımın s3 telefonu var ona root attı, paragon ntfs programını kurdu. benim 2.5' 500 gb harddisk bağladık ve mükemmel çalıştı. yani güç kablosu falan yok normal flashdisk bağlar gibi bağladı.

bende de Xperia ion var diğer arkadaşımın da s2 telefonu var ikisine de hdd yi bağladığımızda hiç bir tepki vermiyor. Oysa ki s3 e root atmadan önce de hdd yi algılamış fakat root lu olmadığı için açmamıştı.

Ve başka bir arkadaşımda da Xperia acro S var o hem bootloader kilidini açtı hem rootladı. Ve orjinal jelly bean yüklü o da açmadı.

Evet şimdi bu konuda bilgisi olan arkadaşlar acaba özellikle Xperia konusun da yardım edebilirler mi? Yani bi s2 bile açıyorsa Xperia ion un hayli hayli açması lazım.s2 bile açıyorsa dediğim zaman o video daki s2 den bahsediyorum
Arkadaşınızın yaptığı gibi root + ek program kullanıp belki çalıştırırsınız.

ŞenolTÜRK

ŞenolTÜRK

Üye
Bende wd 1tb lık hardisk var hardiski exfat olarak bicimlendirdim çalışıyor

mives

mives

Üye
açıkça sorunumu belirteyim, telefonun üst bildirim çubuğunda normal bir flashdisk bağladığımızda usb bağlandı diye bir uyarı veriyor.

işte sorun burada başlıyor, 500gb ntfs hdd yi bağladığım zaman hiçbir uyarı vermeyip tepkisiz kalıyor. bahsettiğim s3 rootlu olmadığı zaman bile hdd yi görüyor fakat dediğim gibi hdd ye giremiyordu. root + ek program kurunca görmüştü. Hdd nin içinde gezinmiştik.

Yani ben hdd telefona bağlandığını göreyim de ondan sonra ben o harddisk e girerim diyorum. sorunum , xperia ion telefonum yeterki şu harddisk e bağlantısını görsün.bir de exfat da yapsam root + ek program da kursam telefon daha hdd yi algılamıyo

Invoke

Invoke

Üye

Bir program gerekiyor mu, araştırmak lazım ama Xperia Sde de ionda da otg desteği var. Benim eski rayde bile var...

mives

mives

Üye
evet otg desteği var ama sorunumu belirttim... :-S

Invoke

Invoke

Üye
evet otg desteği var ama sorunumu belirttim... :-S

Anladım da denemek araştırmak lazım, flash bellek bağladığında algılıyorsa sorun yok demektir. Demek ki hdd için fazladan bir şey yapman gerek.

mives

mives

Üye
bak şöyle bir yöntem bulduk

forum.andronova.net/showthread.php?44656-XPERIA-S-ICS-YE-USB-NTFS-D%DDSK-TAKMA

ve arkadaşımın acro S si ile denedik çünkü onun telefonu rootlu idi. ama yine algılamadı. yani algılama sorunu rootladı alakası yok gibi görünüyor.

Invoke

Invoke

Üye
bak şöyle bir yöntem bulduk

forum.andronova.net/showthread.php?44656-XPERIA-S-ICS-YE-USB-NTFS-D%DDSK-TAKMA

ve arkadaşımın acro S si ile denedik çünkü onun telefonu rootlu idi. ama yine algılamadı. yani algılama sorunu rootladı alakası yok gibi görünüyor.

Orda usb bağlamışlar. Belki hdd olmuyordur :hmmm

mives

mives

Üye
evet ama oradaki kişi "ben 1tb harddisk bağladım" diyor. ben bu işten hiç bişi anlamadım. nasıl oluyor da adam 1tb bağlıyo da Xperia S e, biz ion a veya S2 ye 500 gb tı bile tanıttıramoyoruz. Bu işte bi bit yeniği var.o bit yeniğini buldum galiba :-D
tam emin olmak için bişi demiyorumşimdi buradaki elinizde olması gerekenler

1)Xperia ion :-D
2)Xperia ion orjinal usb adaptörü
3)500gb harici harddisk
4)usb Y kablo(bu kablo ben hddyi aldığım zaman içinden çıkmıştı)
5)OTG kablosu

bu siteye de bi göz atın...

usb Y kablosunun kuyruğunu harddisk e bağlıyorsunuz
ince olan usb girişini usb adaptörüne(ben orjinal sony adaptörü kullandım) bağlıyorsunuz, bunu da prize takıyosunuz.
kalan diğer usb ucunu otg kablosuyla telefona bağlıyoruz.
ve usb bağlandı diyo. Ve BİÇİMLENDİR dedi. benim harddisk im boş olduğu için biçimlendirdim.
es dosya yöneticisi ile bağlandığını görebilirsiniz.

XPERİA ION İCE CREAM SANDWICH
ROOT YAPMAK YOK
BOOTLOADER KİLİDİNİ AÇMAK YOK

Evet şunu da söyliyeyim. Galaxy S2 root olmadan olmuyor denendi. işlemler ise aynı...

Bana nasib oldu darısı başınıza... saygılarımlaşimdi buradaki elinizde olması gerekenler

1)Xperia ion :-D
2)Xperia ion orjinal usb adaptörü
3)500gb harici harddisk
4)usb Y kablo(bu kablo ben hddyi aldığım zaman içinden çıkmıştı)
5)OTG kablosu

bu siteye de bi göz atın...

usb Y kablosunun kuyruğunu harddisk e bağlıyorsunuz
ince olan usb girişini usb adaptörüne(ben orjinal sony adaptörü kullandım) bağlıyorsunuz, bunu da prize takıyosunuz.
kalan diğer usb ucunu otg kablosuyla telefona bağlıyoruz.
ve usb bağlandı diyo. Ve BİÇİMLENDİR dedi. benim harddisk im boş olduğu için biçimlendirdim.
es dosya yöneticisi ile bağlandığını görebilirsiniz.

XPERİA ION İCE CREAM SANDWICH
ROOT YAPMAK YOK
BOOTLOADER KİLİDİNİ AÇMAK YOK

Evet şunu da söyliyeyim. Galaxy S2 root olmadan olmuyor denendi. işlemler ise aynı...

Bana nasib oldu darısı başınıza... saygılarımla

triss

Üye
merhaba arkadaşlar, xperia z almayı düşünuyorum. Birşey öğrenmek istyom,xperia z'i otg kablosuyla 500gb veya 1tb hdd'ye bağlaya bilrmiym? Çalıştırırmı hdd? Flash bellek çaliştırdiğnı bilyorum, acaba hdd çalıştırırmı? Veya hangi tel çalistırır?
şurdan bakabilirsiniz.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Üst Alt