Ilginç Bir Tespitim Var

Sponsorlu Bağlantılar

erknlmn

erknlmn

Üye
    Konu Sahibi
Ilginç Bir Tespitim Var
Bugün gdr3 beta güncellemesini yükledim haliyle multitasking olayını biraz kurcalamak istedim. facebook beta uygulamasını açtım windows tuşu ile arka plana aldım ve başka bir uygulama daha açtım. geri tuşuna uzun basarak fb uygulamasına döndüğümde her defasında güncelleniyor yazısı çıkıyor bunu tapatalk gibi uygulamalarda yaptığımda da programı sıfırdan açtığım süre kadar bekliyorum daha sonra program kendine geliyor.

kısacası uygulamayı arka plana aldığımızda ve tekrar geri döndüğümüzde program tekrardan açılıyor(çünkü fbyi sadece ilk açtığımızda güncelleniyor yazısı çıkar ve günceller) buda zaman kaybı yaratıyor. sizce bu wp işletim sisteminden mi kaynaklanıyor yoksa programın geliştiricisinden mi kaynaklanıyor

realname11

Üye
bence bukada stabil çalışmasının arkasında böyle sırlar var sen arkada program açık sanarsın aslında açık değildir.

erknlmn

erknlmn

Üye
    Konu Sahibi
bence bukada stabil çalışmasının arkasında böyle sırlar var sen arkada program açık sanarsın aslında açık değildir.
aynen sanki arkaya aldığımızda sadece mutlitaskingde görüntü kalıyor program hiçbir şekilde ram harcamıyor yani kapanıyor gibi bi durum var bence

pirenuri

pirenuri

Üye
Her programda olmuyor. Bazı programların multitasking i bu konuda gelişmiş değil maalesef. Skype da falan da böyle resuming gibi bekleme yazısı geliyor ama Whatsapp da Wechat de sorun yok. Yani programa göre değişiyor. Tabi ki temelinde wp var

Peocawe

Peocawe

Üye
Bu dediğin olay ram yetersiz kaldığı zaman arkada ki uygulamaları kapatmasından dolayı oluyor. Yani küçük bir uygulama açıp yine küçük bir uygulamaya multitasking ile geçmeyi dene. Kapanmadığını görebilirsin.

(android mantığı ile çalışıyorsa tabii.)

LG.G2.32GB

LG.G2.32GB

Üye
Bugün gdr3 beta güncellemesini yükledim haliyle multitasking olayını biraz kurcalamak istedim. facebook beta uygulamasını açtım windows tuşu ile arka plana aldım ve başka bir uygulama daha açtım. geri tuşuna uzun basarak fb uygulamasına döndüğümde her defasında güncelleniyor yazısı çıkıyor bunu tapatalk gibi uygulamalarda yaptığımda da programı sıfırdan açtığım süre kadar bekliyorum daha sonra program kendine geliyor.

kısacası uygulamayı arka plana aldığımızda ve tekrar geri döndüğümüzde program tekrardan açılıyor(çünkü fbyi sadece ilk açtığımızda güncelleniyor yazısı çıkar ve günceller) buda zaman kaybı yaratıyor. sizce bu wp işletim sisteminden mi kaynaklanıyor yoksa programın geliştiricisinden mi kaynaklanıyor
telefonun facesinde belli bi zaman varmı güncellemek için ayarlarda

kimbilir_01

kimbilir_01

Üye
telefonun facesinde belli bi zaman varmı güncellemek için ayarlarda
çerezleri silmek için 5-10-15 dk lık bi ayar var,güncellemek için yok. Tabi uygulamanın kendi yazılımını güncelleme var otomatik yapılabiliyor.

muratangin

Üye
benim bildiğim wpde gerçek anlamda multitasking yok ? sadece suan için "gerçek" anlamda webOsda var diye biliyorum.Gerçek anlamdakinden kastım bilgisayardaki gibi.

FeRhAt0152

FeRhAt0152

Üye
gerçek Multitasking n900 de var ve süper ötesi synbiandaki de müthiş yani adam gibi Multitasking sadece nokiada

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
arkaplanda çalışm olayı androidin de en sorunlu yanıydı. ne yazıkki wpde de durum aynı. android 2.3.5 versiyonundan sonra bu durumu duzelttimi bilmiyorum. şuan wp8 de uygulamalar arka plana alınca ya bir çerez bırakıp sonra kapanıyor yada kısmen kapanıyor. mesela skype uygulamasını arkaplana alınca karşıda yine çevrimiçi görünüyorsunuz ama siz alta aldığınız uygulamayı tekrar açmaya çalışınca bir süre yeniden başlama işlemi yapıyor.

sekajmer

sekajmer

Üye
şu anki gdr2 de de böyle değil mi ? facebook beta da olmasa da çoğu uygulamada böyle ve can sıkıcı iğrenç bir şey

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
hatta bazı uygulamalarda internet bağlantısı bile kapanıyor alta alınca.

sekajmer

sekajmer

Üye
Facebook betada sorun yok hatta gdr3 süper olmuş hayran kaldım

Üst Alt