93/4 Askere Sivasa Gidiyorum :d

Sponsorlu Bağlantılar

Maxis_

Maxis_

Üye
    Konu Sahibi
93/4 Askere Sivasa Gidiyorum :d
arkadaşalr sivasa gidiyorum ama nereye tam bilmiyorum.askeri şubeyi aradık oyle dediler.sivas çok soğukmus ama olsun :D heryerde sivas kangalı var diyorlar doğru mu? nese asıl mesele oralara gidecek var mı buralardan :D bi tanısırdık iyi olurdu ne bilim.temeltepe varmıs bn piyadeyim oraya gideceğim galiba nese :D oralarda askerlik yapmıs varsa tüyo versin :D

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR ve KayraBey

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Askere gidiyorsun ha ?
Bekle, sana kısa bir özet geçeyim.

KayraBey

KayraBey

Üye
Sivas 5.piyade tugayı

Temeltepe Sivas....

Donmaya hazır ol. O kadar söylüyorum...

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
evet, ne diyorduk askerlik.... yapanlar gelince sallar durur gidecek olanlarda gitmeden sallar durur. peki nasıl; bi gidim var ya şöyle olacak ortalığın anasını ağlatacam her şeyde birinci olacam veya bi gelim varya askerden şöyle olcak, iş kuracam bilmem ne olacak yani hacım bitmez bu askerlik endexli sallamasyosyonlar.

tabi ben bu merhaleleri hallice geride bırakan biri olduğum ve doğum gününde nizamiye kapısında teslim olma talihsizliğini yaşamışlardan olduğumdan mıdır bilinmez, bu günlerde evden işe, işten eve giderken mahalle kenarlarında deli gibi müzik çalarak tepinen, konvoylar düzenleyen, bilmem ne eğlenceleri düzenleyen 93'lü ergen güruhunu gördüğümde bir gülme krizine giriyorum ki sormayın...!

ya tamam biliyorum vatan borcu namus borcu falan filan, bir askere gidene kına yakılır birde kurban edilecek olana falan derlerde, beni herkesin anlamasını beklemiyorum da yapıp gelenler biliyor ve iyi anlıyordur beni şu an. olum ne dir bu sevinç ya anlamıyorum insan bilinmeyene giderken bu denli sevinir mi sen hiç düşünmedin mi ya da duymadın mı o kapıdan içeri girdiğinde neler yaşayacağını? ya da ne bileyim şu 19 yıllık ömründe acaba hiç bu denli hor görülüp aşağılanacağın hiç mi aklına gelmiyor? sen ne bekliyorsun ki sakarya fırat filminde ki gibi ve ya ölümsüz kahramanlardaki gibi bir efsane askerlik, her şey gelince dillere destan ve şan şeref dolu mu olacak sanıyorsun...

bak genç kardeşim, bak toy yeğenim, bak yirminci yaşına askerde girecek olan koçyiğit düşündüğün gibi değil tamam mı? hani o günler öncesinden eğlenceler içmeli s|çmalı partiler düzenlediğin şey var ya yani askere gidiyorum olm ben sevinçlerin var ya, hah işte o o çok saçma senin düşündüğün gibi bir şey yok olmayacakta. sen sanıyorsun ki gider gitmez eline bi silah verecekler ve çatışmaya gireceksin ve terör sen ve senin gibi üç beş cengâverin sayesinde sona erecek ve sen geldiğinde kahramanlıklarla dolu ve yıllarca anlatacağın anlıların olacağını sanıyorsun değil mi? yok öyle bir şey. sen bilmiyorsun ne göreceğini ama ben iyi biliyorum. neden mi bundan bilmem kaç yıl önce sen ortaokula falan giderken ben o eziyeti yaşadım bak vatan borcu demiyorum ha sadece 15 aylık Allah'ın belası bir esaret ve eziyet hepsi bu...

ama ben sana ne kadar desem döksem boş ve sen bunu görmeden idrak edemiyeceksin belki yarın akşam seni o kolsuz şişme mont ve düşük bel kot giyen kirpi saçlı arkadaşaların doğan marka arabayla seni terminale kadar getirecekler ve konvoy otobüsünüzü kilometrelerce takip edecek. belki hızlarını alamayıp son bir magandalık daha yapacaklar ve yolunuzu kesip otobüsü durduracaklar ve seni indirip son bir kez daha havaya atıp tutacaklar. ama sen bilmiyorsun ki yarın akşam tellerin ardında ki dünyada o beton duvarın ötesinde kimlerin kucağında hoplayacaksın. evet kızıyorsun bana ne diyor bu salak adam diye ama az dur sadece dinle...

hani sen ve doğan'la gezdiğiniz dumtıs müzük dinlediğin arkadaşların varya hep derdiniz biz delikanlıyız bize iş atacak adamı bilmem ne yapardınız evet işte yarın akşam sadece bir hiç oldğunu anlayacaksın saçlarını kesecekler dal t**şak duşa sokacaklar ve yetmezmiş gibi kazık kadar adam sünnetli misin değil misin ona bile bakacaklar. evet, belki de bu son söylediğim en fazla onurunu kıracak.

ilk bir hafta içinde kim olduğunu unutur gibi olacaksın nereden geldiğini kim olduğunu falan sonraları düzelirsin daha rahat zamanlarında olacak, telefonun ince belli bardakta çay içmenin, bir halıya basabilmenin aslında ne büyük bir şey olduğunu anlayacaksın. 15 ay denilen zamanın aslında göreceli bir kavram olduğu göreceksin! ve göreceksin koçum, göreceksin iyisimi fazla gaza gelme abartmaya hiç gerek yok.

koçum benim tamam biliyorum, sen şimdi beni eksilersin ama 15 ay sonra harbiden hakkılıymışsın be Uğur abi dersin!!!!!!

sonradan gelen edit: yazıdaki amaç biz .ötü kurtardık hehe siz yandınız olm meselesi değil. ileriyi düşünmemek, fazla abartmak, gerekli olmayana gereğinden fazla gerek duymak. tabi isteyen istedği yönede düşünebilir. saygılar...

• Beğen
Tepkiler: çaminci, .caner., Invoke ve 1 kişi daha
KayraBey

KayraBey

Üye
Bir üst mesaja aynen katılıyorum :D

pinokyotr

pinokyotr

Üye
Askerlik eskisi kadar zor değil soğuğa da aldirma bizler zaten yasioz sivasta

pinokyotr

pinokyotr

Üye
Bu arada kangal var ama parayla unutma heryerde

Emrgncy

Emrgncy

Üye
Şimdiden hayırlı teskereler..

Maxis_

Maxis_

Üye
    Konu Sahibi
evet, ne diyorduk askerlik.... yapanlar gelince sallar durur gidecek olanlarda gitmeden sallar durur. peki nasıl; bi gidim var ya şöyle olacak ortalığın anasını ağlatacam her şeyde birinci olacam veya bi gelim varya askerden şöyle olcak, iş kuracam bilmem ne olacak yani hacım bitmez bu askerlik endexli sallamasyosyonlar.

tabi ben bu merhaleleri hallice geride bırakan biri olduğum ve doğum gününde nizamiye kapısında teslim olma talihsizliğini yaşamışlardan olduğumdan mıdır bilinmez, bu günlerde evden işe, işten eve giderken mahalle kenarlarında deli gibi müzik çalarak tepinen, konvoylar düzenleyen, bilmem ne eğlenceleri düzenleyen 93'lü ergen güruhunu gördüğümde bir gülme krizine giriyorum ki sormayın...!

ya tamam biliyorum vatan borcu namus borcu falan filan, bir askere gidene kına yakılır birde kurban edilecek olana falan derlerde, beni herkesin anlamasını beklemiyorum da yapıp gelenler biliyor ve iyi anlıyordur beni şu an. olum ne dir bu sevinç ya anlamıyorum insan bilinmeyene giderken bu denli sevinir mi sen hiç düşünmedin mi ya da duymadın mı o kapıdan içeri girdiğinde neler yaşayacağını? ya da ne bileyim şu 19 yıllık ömründe acaba hiç bu denli hor görülüp aşağılanacağın hiç mi aklına gelmiyor? sen ne bekliyorsun ki sakarya fırat filminde ki gibi ve ya ölümsüz kahramanlardaki gibi bir efsane askerlik, her şey gelince dillere destan ve şan şeref dolu mu olacak sanıyorsun...

bak genç kardeşim, bak toy yeğenim, bak yirminci yaşına askerde girecek olan koçyiğit düşündüğün gibi değil tamam mı? hani o günler öncesinden eğlenceler içmeli s|çmalı partiler düzenlediğin şey var ya yani askere gidiyorum olm ben sevinçlerin var ya, hah işte o o çok saçma senin düşündüğün gibi bir şey yok olmayacakta. sen sanıyorsun ki gider gitmez eline bi silah verecekler ve çatışmaya gireceksin ve terör sen ve senin gibi üç beş cengâverin sayesinde sona erecek ve sen geldiğinde kahramanlıklarla dolu ve yıllarca anlatacağın anlıların olacağını sanıyorsun değil mi? yok öyle bir şey. sen bilmiyorsun ne göreceğini ama ben iyi biliyorum. neden mi bundan bilmem kaç yıl önce sen ortaokula falan giderken ben o eziyeti yaşadım bak vatan borcu demiyorum ha sadece 15 aylık Allah'ın belası bir esaret ve eziyet hepsi bu...

ama ben sana ne kadar desem döksem boş ve sen bunu görmeden idrak edemiyeceksin belki yarın akşam seni o kolsuz şişme mont ve düşük bel kot giyen kirpi saçlı arkadaşaların doğan marka arabayla seni terminale kadar getirecekler ve konvoy otobüsünüzü kilometrelerce takip edecek. belki hızlarını alamayıp son bir magandalık daha yapacaklar ve yolunuzu kesip otobüsü durduracaklar ve seni indirip son bir kez daha havaya atıp tutacaklar. ama sen bilmiyorsun ki yarın akşam tellerin ardında ki dünyada o beton duvarın ötesinde kimlerin kucağında hoplayacaksın. evet kızıyorsun bana ne diyor bu salak adam diye ama az dur sadece dinle...

hani sen ve doğan'la gezdiğiniz dumtıs müzük dinlediğin arkadaşların varya hep derdiniz biz delikanlıyız bize iş atacak adamı bilmem ne yapardınız evet işte yarın akşam sadece bir hiç oldğunu anlayacaksın saçlarını kesecekler dal t**şak duşa sokacaklar ve yetmezmiş gibi kazık kadar adam sünnetli misin değil misin ona bile bakacaklar. evet, belki de bu son söylediğim en fazla onurunu kıracak.

ilk bir hafta içinde kim olduğunu unutur gibi olacaksın nereden geldiğini kim olduğunu falan sonraları düzelirsin daha rahat zamanlarında olacak, telefonun ince belli bardakta çay içmenin, bir halıya basabilmenin aslında ne büyük bir şey olduğunu anlayacaksın. 15 ay denilen zamanın aslında göreceli bir kavram olduğu göreceksin! ve göreceksin koçum, göreceksin iyisimi fazla gaza gelme abartmaya hiç gerek yok.

koçum benim tamam biliyorum, sen şimdi beni eksilersin ama 15 ay sonra harbiden hakkılıymışsın be Uğur abi dersin!!!!!!

sonradan gelen edit: yazıdaki amaç biz .ötü kurtardık hehe siz yandınız olm meselesi değil. ileriyi düşünmemek, fazla abartmak, gerekli olmayana gereğinden fazla gerek duymak. tabi isteyen istedği yönede düşünebilir. saygılar...
bu yazılanları okuduktan sonra harbiden hiçbirşeyin istediğim gibi gitmeyeceğini anladım.hele ilk satırda yazılanlar.öylede olmalı zaten her sene kaç bin kişi gidiyor onların arasında bn neyim ki.acemi birliği fena oluyor diyorlar oyledir oyle olsun askerlik çekmeye razıyım
Şimdiden hayırlı teskereler..
saolasın kardeş
Askerlik eskisi kadar zor değil soğuğa da aldirma bizler zaten yasioz sivasta
soğuk olsun kar yağıyo mu kar buralara yağmıyo kar olsun kar küreriz :DD
Sivas 5.piyade tugayı

Temeltepe Sivas....

Donmaya hazır ol. O kadar söylüyorum...
bizim bi abide orda yaptı galiba bnde oraya gidiyorum :D askeri kıyafetten başka içimize başka bişey giyebiliyor muyuz?

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
ygtarsln

ygtarsln

Üye
ben şeyi merak ediyorum :D sokakta kangal var mı ? yani serbest geziniyorlar mı ?

Maxis_

Maxis_

Üye
    Konu Sahibi
ben şeyi merak ediyorum :D sokakta kangal var mı ? yani serbest geziniyorlar mı ?
bana öyle dediler :D heryerde kangallar varmıs :D gerçi soyleyende bizim deli sülo :DD onun lafına pek inanılmazda insan hevesleniyor işte :D

Invoke

Invoke

Üye
Hayırlı teskereler, o zaman.

PixelWolf

Üye
Bir Mehmetçik daha doğuyor :turkiye::türkiye1::turkiye:

pinokyotr

pinokyotr

Üye
bana öyle dediler :D heryerde kangallar varmıs :D gerçi soyleyende bizim deli sülo :DD onun lafına pek inanılmazda insan hevesleniyor işte :D
Altin gibi değerli sokakta başıboş kangal bulamazsınız

çaminci

çaminci

Üye
en büyük asker bizim asker :turkiye:

Uhops

Uhops

Üye
Heeep merak etmişimdir, 93/3 ne demek???

Mr.Wick

Mr.Wick

Üye
sivas soğuktur ama tatlı bir soğuğu vardır. hayırlı tezkereler kardeşim.

Frksylyc

Üye
Bende Sivas temeltepe de acemi birliğini yaptım 75 mm GTT eğitimi aldım normalde piyade tugayıdır ama sadece 1 bölük jandarmadır daha doğrusu benim gittiğim zamanda öyleydi.şimdi jandarma varmı bilemem. Şu açıdan rahattık biz; usta birliği nereye çıkacak acaba diye merak etmiyorduk, zaten jandarma olan askerler ya Şırnak yada Hakkari ye usta birliğine gidiyordu, baştan şaka yapıyorlar zannettik sonra usta birlikleri açıklandığında 26 jandarma şırnak'a 24ü de hakkariye gitti.bende Hakkari taifesindeydim Hakkari Çukurca köprülü taburu, haydi ordan çığlı bölüğüne. Bölüğün hemen onumde bir de normal jandarma karakolu vardı ama onlar bizden bağımsızdı. Adamlar cumartesi pazar sanki resmi tatil gibi serbest kıyafetle eşofman ile dolaşıp bölük içinde rahat rahat dolaşıyordu,bezde arazideki siperlerden onları seyrediyorduk.ne yalan söyleyeyim zoruma gidiyordu.
Temeltepeye dönecek olursak soğuk mu hayır çooook soğuk bir memleket. Aralık ocak aylarında sabah 5 te -30, -35 derece sıcaklıkta yemekhaneye giderken afedersin burnumun içindeki kılların buz tuttuğunu hatırlarım.oğlenleyin en yüksek sıcaklık -10 civarlarında olur.

Frksylyc

Üye
Ayrıca şunu söyleyeyim askerlik biraz meşakkatli bir iştir ama bir okadarda güzeldir.mesela acemi birliğinde ki tertip ibrahimi hiç unutmam normalde her askerin bir badi si vardır ibo' nun iki badisi vardı ben ve tayfun diye bir arkadaşım. İbo ortalıktan kaybolduğunda biz iki kişi ibo yu bulamazdık adama en az 5 badi lazımdı.
Yine Yusuf diye bir arkadaş vardı Rizeli onun da badisi de istanbullu Salih. Yine afedersiniz Yusuf biraz bedensel engelliydi ve Salih yusufun etek traşını kendisi yapardı. Nede olsa badisi yapmak zorundaydı. Yusuf ta benim gibi hakkariye gitti, SERBEST BÖLÜĞÜNE, oradan fiziksel engeli sebebiyle köprülü taburuna geri yollandı hiç silah zimmetlenmedi. Sadece tuvalet temizliği yaptı becerebildiği kadar.

marist

marist

Üye
O şimdi Asker :)

Üst Alt