Yardım Ekranda Noktalar Var Anlayanlar Bir Bakabilir Mi Lütfen !!!

Sponsorlu Bağlantılar

Aligzl94

Aligzl94

Üye
    Konu Sahibi
Ekranda Noktalar Var Anlayanlar Bir Bakabilir Mi Lütfen !!!
Arkadaşlar bu arada bilgisayarım laptop. Masaüstü deil

ekran kartım ATI Mobility HD 5650 orjinal driver yüklü ama durum bu.

Bu durum anakartın bozulup serviste değiştirilmesinden sonra başladı. Driver son sürümümnde bilgisayarın markası vestel NB ONLYX plus h36 lütfen yardım edin yoksa bilgisayarı kıracam artık

ekran kartı ayrıntısı

Son düzenleme:

Samet.25

pixel atmasi olabilir mi ? aklima ilk gelen bu

LG.G2.32GB

LG.G2.32GB

Üye
ekran kartım ATI Mobility HD 5650 orjinal driver yüklü ama durum bu.

Bu durum anakartın bozulup serviste değiştirilmesinden sonra başladı. Driver son sürümümnde bilgisayarın markası vestel NB ONLYX plus h36 lütfen yardım edin yoksa bilgisayarı kıracam artık

ekran kartı ayrıntısı
ölü pixel gibi duruyor

Uhops

Uhops

Üye
Sorunu anlamadım fotoğraflarda bi sorun yok gibi :hmmm

comando_legend

comando_legend

Üye
aynen ölü piksel benim monitörde de var bir tane koyu renklerde fark ediliyo

szqn55

szqn55

Üye
işletim sistemimi 32 bit mio büyük ihtimal monütörden veya bilgisayarın monütör kablosundan kaynaklanıyor giriş ve çıkışları kontrol et yada başka monütorde dene

Uhops

Uhops

Üye
Atığın footoğraflarda bi sorun yok gibi. Monitörün fotoğrafını seksene bi.

Aligzl94

Aligzl94

Üye
    Konu Sahibi
ölü piksel değil noktalar harekete göre yanıp sönüyor. Oyunlarda ise uzun çizgiler çıkıyor şimdi screen snap yapı veriyorum. Bide anti okul dikkatli bakarsan ekranda bir sürü yıldız gibi görünen noktacıklar var şuna bi bakın çok daha iyi anlarsınız durumuha bide screen snap e baktım normalinden daha az görünüyor. Bir açıklama ekleyeyim normal ekran kartına geçince (Intel(R) Graphichs Media Accelerator HD) hiç bir sorun çıkarmıyor ama oyunlar çok kasıyor

Son düzenleme:
.caner.

.caner.

Üye
Kabloları kontrol et, Driverları güncelle, ekran kartı soket ini kontrol et. Duzelmez ise yeni bir ekran kartı almaya bak.

Aligzl94

Aligzl94

Üye
    Konu Sahibi
Kabloları kontrol et, Driverları güncelle, ekran kartı soket ini kontrol et. Duzelmez ise yeni bir ekran kartı almaya bak.

AMD ekran kartı yani laptop. Driver güncel ama ona uygun mu bilmiyorum. Driver ı kurarken sağ tıklayıp sorun gider dediğimde "uyumsuz uygulama" diyor ama kurup çalıştırıyor. Driver proğramı ile taratıp indirdiğimde farklı bir driver ı indiriyor ama kurduktan sonra ekran siyah kalıyor

.caner.

.caner.

Üye
Amd sitesinden 5650 nin driverini aratmayi bir dene. AMD pek kullanmadım kusura bakma.

Aligzl94

Aligzl94

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: .caner.
.caner.

.caner.

Üye
Bilemiyorum. AMD fazla kullanmadım :(

Aligzl94

Aligzl94

Üye
    Konu Sahibi
tamam ya sorun değil artık başka bilen, aynı sorunla karşılaşan arkadaş varsa onların çözüm önerilerini beklicem. Bilgisayardan anlayan bir kaç kişiye gösterdim biri ilk defa gördüğünü söyledi diğeri de ekran kartını söküp temizleyelim dedi ama bişey yapmadık başka sorunlar çıkabilir diye

• Beğen
Tepkiler: .caner.
.caner.

.caner.

Üye
tamam ya sorun değil artık başka bilen, aynı sorunla karşılaşan arkadaş varsa onların çözüm önerilerini beklicem. Bilgisayardan anlayan bir kaç kişiye gösterdim biri ilk defa gördüğünü söyledi diğeri de ekran kartını söküp temizleyelim dedi ama bişey yapmadık başka sorunlar çıkabilir diye
Dediklerimi dene ama. Sök cikart ekran kartını %90 ekran kartından.

Aligzl94

Aligzl94

Üye
    Konu Sahibi
Denerim olmazsa bilgisayarcıya götürecem( ki o bile yapamayabilir adama söyledim sorunu anlamadı bile) o da bilgisayar killed çöpe driver ı falan silip normal ekran kartında çalıştırıp kardeşime veririm

hookword

hookword

Üye
Benim masaüstü pcde de benzeri oldu daha fazlasıyla ekran kartı hasar almış şimdi yeni kart için konu açtım

Aligzl94

Aligzl94

Üye
    Konu Sahibi
Benim masaüstü pcde de benzeri oldu daha fazlasıyla ekran kartı hasar almış şimdi yeni kart için konu açtım

yapma ya oyunlarda gene aynı şey oluyor mu idi burdaki gibi

hookword

hookword

Üye
Ekran karışmış gibi duruyordu kartı zorladıkça daha fazla karışıyordu ekran cevap olur mu bilmem ama benim pcde açılışta energy yazan yer dahil sorun vardı

hookword

hookword

Üye
Bazı oyunlarda aynı resimdeki gibi oluyordu