Led Tv Lerde Hz Olayı?

Sponsorlu Bağlantılar

AYNA

AYNA

Üye
    Konu Sahibi
Led Tv Lerde Hz Olayı?
Arkadaşlar geçen gün bir mağazaya girdim isim vermeyim.led tv lerde hz olayını danıştım adam bana dediki türkiyede yayınlar 40hz ile gelir sen 600 hz tv alsanda bir anlamı yok çünkü yayın 40hz dir dedi.iyi tamam o zaman dedim kafama yattı.daha sonra yandaki başka bir mağazaya girdim adama aynı soruyu sordum bana birisi bana boyle boyle demişti dedim.adamda bana dediki gel şimdi o kişinin tezini çürütücem.200 hz lik bir tv gösterdi ve üstüne 1000 hz lik bi tv gösterdi harbiden görüntü kalitesi farketti.görüntü kalitesinden kastım piksellenme karelenme olayı yakından baktığımızdaki.ama adam bana 1000 hz lik gösterdi sanki uyanıklık yaptı gibi geldi bana.bu olayı tam olarak bilen birisi bana yardımcı olabilir mi? eğer şu 40hz olayı doğru ise 200hz lik samsung alcam değilse lg ya da philips?

DalvikCache

DalvikCache

Üye
Hertz ekran yenileme hızı oluyor hertz ne kadar düşükse ekrandaki titreme o kadar fazladır mesela bir monitörü 85 hz de 10 dk kadar kullan sonra 60 hz e düşür gözlerini ağrıtır ve görüntünün titrediğini farkedersin 200hz bence yeterli

AYNA

AYNA

Üye
    Konu Sahibi
o zaman kardeş 200hz samsung mu dersin 400 hz lg ya da philips mi?
yani samsung hz düşük ama fiyat yüksek.diğerleri hz yüksek fiyat daha uygun.

DalvikCache

DalvikCache

Üye
Yayınla alakası yok hertz in ama çözünürlük olayı var mesela televizyonun full hd fakat yayın sd o zaman görüntü kötü olur fakat yayın full hd ise memnun kalırsın

AYNA

AYNA

Üye
    Konu Sahibi
ben tv film felan izlerken görüntü geçişlerinde karelenme piksellenme olmasın istiyorumyani hz olayı bi yere kadar etkili gelen yayın önemli öyle değilmi

DalvikCache

DalvikCache

Üye
Hangi markaya güveniyorsan onu al hz olayına takma ama ben philips derim.

AYNA

AYNA

Üye
    Konu Sahibi
ya iyi dedin 800hz philips 46 inc 1999tl denk getirdim ama almadım.philipsi bilmiyorum güvenemedim açıkçası?
117 ya da 120 ekran istiyorum en az kac hz olması lazım?

DalvikCache

DalvikCache

Üye
Evet yayın önemli full hd tv de güzel görüntü istiyorsan hd kanalları izleyeceksin normal kanallar her lcd de kötü görüntü veriyor

AYNA

AYNA

Üye
    Konu Sahibi
200 hz de alsam 800hz de alsam yayın hd olmadıktan sonra o piksellenme karelenmeyi görürmüyüm yani? hz arası fark olmaz mı diyorsun?

DalvikCache

DalvikCache

Üye
AYNA

AYNA

Üye
    Konu Sahibi
peki philips markasına ne diyorsun? 800hz çok güzel denk getirdim ama güvenemedim işte.200hz samsung aynı fiyat ise bu philips çok ucuz dedim güvenemedim.peki usb den film izlerken 200 hz yeterli olur mu? daha çok film için istiyorum açıkçası

DalvikCache

DalvikCache

Üye
Philips in kaliteli ekran ürettiğini biliyorum
200 hertz yeterli fakat 800 lük philips f/p olarak daha iyi

AYNA

AYNA

Üye
    Konu Sahibi
peki philip lg desem hangisi dersin?

DalvikCache

DalvikCache

Üye
Bu sefer lg derim lg ekranı bir numaradır

AYNA

AYNA

Üye
    Konu Sahibi
tamam çok teşekkürederim verdiğin bilgiler için.senin dediğine göre 200hz lik samsung almak daha mantıklı görünüyor.ben biraz daha araştırayım..

Buğra

Buğra

Admin
Şuan için 200hz yeterli çünkü öyle 1000hz olan bir görüntüyü bulman çok zor

• Beğen
Tepkiler: .caner.
AYNA

AYNA

Üye
    Konu Sahibi
Peki HD film izlerken kaç hz yeterli? Birde 2d 3d cevirmede dikkat etmem gereken birsey var mı?

LG.G2.32GB

LG.G2.32GB

Üye
Arkadaşlar geçen gün bir mağazaya girdim isim vermeyim.led tv lerde hz olayını danıştım adam bana dediki türkiyede yayınlar 40hz ile gelir sen 600 hz tv alsanda bir anlamı yok çünkü yayın 40hz dir dedi.iyi tamam o zaman dedim kafama yattı.daha sonra yandaki başka bir mağazaya girdim adama aynı soruyu sordum bana birisi bana boyle boyle demişti dedim.adamda bana dediki gel şimdi o kişinin tezini çürütücem.200 hz lik bir tv gösterdi ve üstüne 1000 hz lik bi tv gösterdi harbiden görüntü kalitesi farketti.görüntü kalitesinden kastım piksellenme karelenme olayı yakından baktığımızdaki.ama adam bana 1000 hz lik gösterdi sanki uyanıklık yaptı gibi geldi bana.bu olayı tam olarak bilen birisi bana yardımcı olabilir mi? eğer şu 40hz olayı doğru ise 200hz lik samsung alcam değilse lg ya da philips?
bende 800hz samsung var elle ve sesle kontrollü görüntü süper

AYNA

AYNA

Üye
    Konu Sahibi
Ama samsungun 800hz si çok pahalıdır. Ben samsungun 200hz si ile diğer markaların 400-600hz sini karsilastiriyorum . Karar veremedim

LG.G2.32GB

LG.G2.32GB

Üye
  • Beğen
Tepkiler: xjunex