Klavye Kullanımından Memnunmusunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
    Konu Sahibi
Klavye Kullanımından Memnunmusunuz?
Telefonda mesaj yada daha uzun metinler yazarken klavyenin kullanımıyla alakalı bazı sorunlar yaşıyorum. telefonu normal tutuşta yazdığım kelimeden sonra boşluk bırakırken çoğu zaman "b" ve "n" harflerine yada virgüle basıyorum. "akşam görüşelim" yerine bir bakıyorum akşambgörüşelim" veya "akşamngörüşelim" veya "akşam,görüşelim" yazmışım. sonra tekrar sil yeniden yaz uğraştırıyor. telefonu yatay tutarken ise boşluk tuşu yine kısa kalıyor ve çoğu zaman virgüle basıyorum. klavyenin kullanımı ile ilgili bu şekilde sorunlar yaşayanlar varmı acaba içimizde.

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Alışkanlıkla ilgili kardeş hepimizin zaman zaman oluyordur özellikle kalabalık yerlerde ve acelemiz olduğunda.

Herhangi bir önerin var mı?

Heimdalll

Heimdalll

Üye
hakikaten bıktım bu klavyeden alfasayısal tuşlarla yazabilsek süper olurdu

themardinli

themardinli

Üye
Önerim şu yönde kelimeleri yazarken klavyenin üstünde çıkan önerilere tıklayın hem çok seri ve hızlı mesaj yazarsınız hem de daha az hata yaparsınız. Ayrıca isterseniz ayarlardan otomatik metin tamamlamayı da açabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Rainesto, zaferozkan ve ON9
ZzZz11

ZzZz11

Üye
Malesef sıkıntı oluyor. hele ki yanlış yazdığında düzeltmeye çalışmak tam işkence oluyor.

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
    Konu Sahibi
en azından space tuşunu biraz uzatsalar fena olmaz

luckysleven

luckysleven

Üye
bendede sıkıntı oluyor . hatta bundan önceki telefonumda 4incti ama android olduğu için klavye seçeneği bol bende harfleri büyütüp oval yapmıştım rahat yazıyordum . iphonelar 3.5inc olmasına rağmen klavyesi ile çok seri yazılıyor çünkü klavye teması kullanışlı. Kısaca mağazaya alternatif bir klavye uygulaması gelmesi şart .

themardinli

themardinli

Üye
bendede sıkıntı oluyor . hatta bundan önceki telefonumda 4incti ama android olduğu için klavye seçeneği bol bende harfleri büyütüp oval yapmıştım rahat yazıyordum . iphonelar 3.5inc olmasına rağmen klavyesi ile çok seri yazılıyor çünkü klavye teması kullanışlı. Kısaca mağazaya alternatif bir klavye uygulaması gelmesi şart .

Böyle bir şey şu an için mümkün değil çünkü API desteği yok bu konuda. Ama kendi içinde çalışan klavye uygulamaları mevcut.

serinaga

serinaga

Üye
Önerim şu yönde kelimeleri yazarken klavyenin üstünde çıkan önerilere tıklayın hem çok seri ve hızlı mesaj yazarsınız hem de daha az hata yaparsınız. Ayrıca isterseniz ayarlardan otomatik metin tamamlamayı da açabilirsiniz.

Aynen katılıyorum, bu özellik sayesinde neredeyse %80 kelimeleri yazmak zorunda kalmıyorsun, ilk başta biraz ters gibi geliyor ama alışınca iki harf basıyorsun 7-8 harf daha basmadan üstte kelimenin kendisi yada benzeri zaten görünüyor, bunu seçip en çok bir harf daha basmak kalıyor geriye. Ayrıca yanlış harf yada yanlış yazılan harflerde bile sana doğru olanı buluyor, yazım kurallarını uyguluyor, yanlış yazma gibi bir sorun YOK ZATEN ! Neden bu özelliği kullanmıyorsunuz ? Ayrıca zaman içerisinde kendi telefonunuz sizin en çok kullandığınız kelimeleri takip ederek, sizinle öyle bir uyuma giriyor ki hayretler içerisinde ne yazmak istediğinizi tahmin etmesinin keyfi ve mutluluğunu yaşıyorsun ...

• Beğen
Tepkiler: YasirTaHazal, n000k ve ceza87
flutewoddy

flutewoddy

Üye
android klavyesi kullandıktan sonra wp8'in klavyesi çok iyi geldi

erndrdyk

erndrdyk

Üye
bence klavye süper. Yanlışları bile otomatik düzeltiyor ve bilgisayardan hızlı yazabiliyorum. Bence süper...

• Beğen
Tepkiler: Rainesto ve ceza87
themardinli

themardinli

Üye
İşte sorun bu nedense klavyenin otomatik tamamlamasını kullanmayanlar sorun yapıyor sadece :)

• Beğen
Tepkiler: YasirTaHazal
Heimdalll

Heimdalll

Üye
yapmayın arkadaşlar harfler çok dar g harfine basıyım derken f harfine basıyorum mesela parmaklarım büyük olduğu için, 5800 da olduğu gibi alfasayısal tuş takımı olsa süper olur

ÖEY

ÖEY

Üye
Valla kusura bakmayın ama bir tomar telefon kullanmış ve şu anda 4s kullanmak zorunda kalmış biri olarak şu ana kadar kullandığım en iyi klavye tartışmasız wp8 klavyesidir. Hiç boşuna sızlanmayın gençler. Bu klavyedeki tahmin yeteneği başka hiçbir klavyede yok buna inanın. Yanlış yazmak veya bazı harflere sürekli olarak yanlışlıkla dokunmak klavyeden değil bizlerden kaynaklıdır.

SonyXperia

SonyXperia

Üye
Ben t9 u anlayabilmiş değilim çok basit hataları manuel duzelttiriyor bazen bu da canımı sıkıyor ama olmadık kelimeleri pat diye buluyor falan bir garip ama iş görür

Burakkkk250

Burakkkk250

Üye
Alfasayısal tuş takımı tabi ki iyi bir alternatif olabilir ama ben şahsen klavyeden çok memnunum. Android ve iphone da kullandım tabi alışkanlık meselesi ama wp kadar rahat bir klavye görmedim. Gerek tahmin, gerek düzeltme. Yani rakipsiz desem bu konuda yalan olmaz

sekajmer

sekajmer

Üye
wp8 in klavyesi eşsiz, benzersiz, mükemmel, harika bir şey.
Bence de sızlanmayın tek eksik (bence) titreşim :D :d:

pissed26

pissed26

Üye
bence arkadaşın problemi tamamen alışmayla ilgili bi durum alfa sayısaldan çıkıp bi anda qwerty klavyeye geçince insan afallayıp kalıyo :D

sekajmer

sekajmer

Üye
bence arkadaşın problemi tamamen alışmayla ilgili bi durum alfa sayısaldan çıkıp bi anda qwerty klavyeye geçince insan afallayıp kalıyo :D
benim n97 den htc explorer a geçmem gibi:D

ÖEY

ÖEY

Üye
Aynen. Yalnız alfa sayısal klavye bence daha zor ve kullanışsız. Biraz zaman tanırsanız wp8 klavyesi gerçekten kullanışlı gelmeye başlıyor.