Klavye Kullanımından Memnunmusunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
    Konu Sahibi
klavye iyi diyenler genelde tahmin özelliğini ön plana çıkararak bunu söylüyor. benim kastettiğim şey tahmin olayı değil. bir kelimeyi yazdıktan sonra boşluk bırakıcam ya b'ye ya n'ye basıyorum. space tuşunun kullanım eksikliğinden bahsediyorum ben.

themardinli

themardinli

Üye
Titreşim eksik diyen arkadaş titreşim de var :D

evarietyw

evarietyw

Üye
bu güne kadar en rahat mesaj yazdığım telefon. Akıllı yazma olayı acayip işime yarıyor kesinlikle mükemmel bence htc 8s. Mat jelatinle daha güzel oldu bence

papakudioflu

papakudioflu

Admin
herhalde Windows phone'un klavyesini benim kadar kullanan yoktur. Parmak kalınlığı konusuna ise hiç girmeyelim. Bu tamamen alışkanlıkla ilgili bir durum. Hatalı giriş yapsanız bile yazım hatası olan kelimeler altı kırmızı çizgili olarak belirtiliyor. Yapmanız gereken tek şey mesaj alanına basılı tutarak imleci orya götürmek ve düzenlemek. Ayrıca alfa numerik tuş takımına alışmak için harcanan zamanın yarısı bu klavyeye harcansa zaten alfa numerik klavyeden daha hızlı yazabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: -Börteçine-
themardinli

themardinli

Üye
Yani genel görüş klavyenin mükemmel olduğu yönünde, 2 - 3 kelime yazıp hata yapmak kullanıcı hatasıdır klavyeden kaynaklı olan bir hata değil.

Son düzenleme:
sekajmer

sekajmer

Üye
klavye iyi diyenler genelde tahmin özelliğini ön plana çıkararak bunu söylüyor. benim kastettiğim şey tahmin olayı değil. bir kelimeyi yazdıktan sonra boşluk bırakıcam ya b'ye ya n'ye basıyorum. space tuşunun kullanım eksikliğinden bahsediyorum ben.
boşluk tuşunun kısa olması b veya n ye basma nedenin olamaz boşluk tuşu tek sütunu kaplasa bile sen yine n veya b ye basarsın virgüle basmana gelince haklı olabilirsin oda enter tuşunun sağ alta geçmiş olması, android telefonların bazılarında veya genellikle tabletlerde enter tuşu sağ ortada oluyor bundan dolayı boşluk tuşu uzun oluyor ve virgüle basmıyorsun ama enter tuşu ortada olsaydı basmazdın iyimi ortada değil bazı sosyal ağ programlarında enterla gönderiyorsun buda epey sorun olurdu

ON9

ON9

Üye
Aynen katılıyorum, bu özellik sayesinde neredeyse %80 kelimeleri yazmak zorunda kalmıyorsun, ilk başta biraz ters gibi geliyor ama alışınca iki harf basıyorsun 7-8 harf daha basmadan üstte kelimenin kendisi yada benzeri zaten görünüyor, bunu seçip en çok bir harf daha basmak kalıyor geriye. Ayrıca yanlış harf yada yanlış yazılan harflerde bile sana doğru olanı buluyor, yazım kurallarını uyguluyor, yanlış yazma gibi bir sorun YOK ZATEN ! Neden bu özelliği kullanmıyorsunuz ? Ayrıca zaman içerisinde kendi telefonunuz sizin en çok kullandığınız kelimeleri takip ederek, sizinle öyle bir uyuma giriyor ki hayretler içerisinde ne yazmak istediğinizi tahmin etmesinin keyfi ve mutluluğunu yaşıyorsun ...
Aynen Amber yükleyene kadar çok ayrıntılı bir kelime dağarcığı biriktirmiştim. Hatta şunu söyleyebilirim ki ilk yazışta kaydettikten sonra yöresel şiveli kelimelerimi bile tahmin edebiliyordu. Şu anda eski haline dondu aşağı yukarı. ( Öneri olarak en çok kullanılan kelimeler var) Mesela ben bunu öneri ile yazdım.
boşluk tuşunun kısa olması b veya n ye basma nedenin olamaz boşluk tuşu tek sütunu kaplasa bile sen yine n veya b ye basarsın virgüle basmana gelince haklı olabilirsin oda enter tuşunun sağ alta geçmiş olması, android telefonların bazılarında veya genellikle tabletlerde enter tuşu sağ ortada oluyor bundan dolayı boşluk tuşu uzun oluyor ve virgüle basmıyorsun ama enter tuşu ortada olsaydı basmazdın iyimi ortada değil bazı sosyal ağ programlarında enterla gönderiyorsun buda epey sorun olurdu
Ama
tahmin özelliğini kullanırsan zaten boşluk tuşuna basmana gerek kalmaz ki:D Kendi otomatik olarak boşluk bırakıyor :D

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Aynen Amber yükleyene kadar çok ayrıntılı bir kelime dağarcığı biriktirmiştim. Hatta şunu söyleyebilirim ki ilk yazışta kaydettikten sonra yöresel şiveli kelimelerimi bile tahmin edebiliyordu. Şu anda eski haline dondu aşağı yukarı. ( Öneri olarak en çok kullanılan kelimeler var) Mesela ben bunu öneri ile yazdım.
Ama
tahmin özelliğini kullanırsan zaten boşluk tuşuna basmana gerek kalmaz ki:D Kendi otomatik olarak boşluk bırakıyor :D
metin tahminine eklediğiniz kelimeler eğer yedekleriniz açıksa tekrardan yükleniyor olmalı.

serinaga

serinaga

Üye

Neredeyse bir yıl olacak, hatta şuan wp8 klavyeden yazıyorum, tahmin olayınıda kullanmadım, ama senin dediğin gibi hiçte b yada n harfi çıkmadı boşluk tuşuna basınca, sanırım ya senin telde bir sıkıntı var yada klavyeyi kullanmanda bir sorun var ...

PureFood

PureFood

Üye
gördüğüm en mükemmel klavye wp8de, zaten 4.5inçlik bir ekranda klavyenin sorunlu olacağını sanmıyorum. 920 için konuşuyorum. Bir kelimede 4 tane kelime hatası yapsam bile sistem otomatik anlıyor ve değiştiriyor microsoft'un en iyi işlerinden biri. Gerçekten kıskanılacak kadar guzel.

ElectroTR

ElectroTR

Üye
Alfasayısal klavye için şöyle bir çözüm buldum. Japonca klavye yükledim bu arada ota alır gibi sistem güncellendi sonra japonca klavyeye ek olarak şu şekilde bir alfasayısal klavyem oldu.

Ayrıca kullanması çok zevkli :D

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin
PureFood

PureFood

Üye
iki tane Japonca var ikisini de indiriyorum denemek için nerden keşfettin bunu böyle :D

themardinli

themardinli

Üye
İkisini indirmene gerek yok 12 Tuşluyu indir :)

• Beğen
Tepkiler: PureFood
PureFood

PureFood

Üye
indirdim.kurdum ama yapamadık anlaşamadık :( q klavyeye baya alışmışım yazamadım bile ekranı küçülttüm tahmin satırını 1 yaptım ama ısınamadım kaldırdım :D

themardinli

themardinli

Üye
Ahahah :D

• Beğen
Tepkiler: PureFood
maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
    Konu Sahibi
Alfasayısal klavye için şöyle bir çözüm buldum. Japonca klavye yükledim bu arada ota alır gibi sistem güncellendi sonra japonca klavyeye ek olarak şu şekilde bir alfasayısal klavyem oldu.

Ayrıca kullanması çok zevkli :D

iş görüyormu peki bu klavye

sekajmer

sekajmer

Üye
Ama
aynen öyle

themardinli

themardinli

Üye
nasıl açılıyor o
Ayarlardan klavyeye gir oradan türkçeye tıkla ve metin öneri, yanlış yazılan sözcükleri vurgulayı, hatalı yazılmış sözcükleri düzelti, öneri seçtikten sonra bir boşluk bırakı ve Cümlenin ilk harfini büyük harfe çeviri aç yani tikle.

Dtn

Üye
arkadaşlar yapmayın, bundan rahat klavye bulamazsınız, yururken bile çok rahat yazabiliyorum hem yanlış yazsam da duzeltiyor zaten. benim tek sorunum 'bi' yazınca otomatik ilk harfini büyütmesiyle. Sanırım yazım kurallarına uyalım diye böyle yapmışlar :D