Yardım Intel Hd 4000 Ve Amd 7970 Arası Geçiş

Sponsorlu Bağlantılar

OozyStaw

OozyStaw

Üye
    Konu Sahibi
Intel Hd 4000 Ve Amd 7970 Arası Geçiş
Arkadaşlar ekran kartlarım bunlar Samsungun dizüstü bilgisayarlarında bir modelde bulunuyor ben GTA IV felan donmadan oynamak istiyorum ram 8gb işlemci i5 2,60 Ghz ve Amd ekran kartım var fakat oyunda surekli intel i kullanıyor ve oyun yavaş oluyor , teknik olarak oyunu bilgisayarım kaldırıyor ama işleyiş oalrak ben tam performans alamıyorum.kısacası ben Amd yi sürekli aktif yapmak istiyorum her oyunda nasıl yapabilirim gerekli araştırmaları yaptım ama sonuca ulaşamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Uhops

Uhops

Üye
Sağ tıkladığında amd'yı seçebileceğin bir yer çıkıyormu?

Veya denetim masasından yada başka bi kontrol panelinden GTALauncher.exe gibi bir yer seçebiliyormusun.

OozyStaw

OozyStaw

Üye
    Konu Sahibi
yaptım o geçişi masaüstünden bu sefer oyun açılmadı :\

OozyStaw

OozyStaw

Üye
    Konu Sahibi
Tamam çözdüm sorunu teşekkür ederim :oke:

ANIL

ANIL

Admin
Bios üzerinden yapacağın ayar ile kendin istediğin ekran kartını kullanabilirsiniz otomatik geçiş olmaz yani.

Uhops

Uhops

Üye
Bios üzerinden yapacağın ayar ile kendin istediğin ekran kartını kullanabilirsiniz otomatik geçiş olmaz yani.
Öyle olunca sürekli çalışınca ömrü kısa olmaz mı?

ANIL

ANIL

Admin
Öyle olunca sürekli çalışınca ömrü kısa olmaz mı?

Diğer türlü ikisi sürekli çalışmaya hazır oluyor ve biri sürekli çalışmış oluyor değişen bir şey yok. Bende Intel HD3000 ve AMD 6770M mevcut. Sadece oyun için 6770M kartı aktif ediyorum diğer zamanlarda Intel kullanıyorum. Hem performans sorunu yok hem daha az ısınıyor.

• Beğen
Tepkiler: GDDR5
OozyStaw

OozyStaw

Üye
    Konu Sahibi
bende de oyle oluyor işte ama ben oyuna girdiğimde amd ye otomatik geçiş yapsın istiyorum olmuyor masa üstünden girmeden önce yapmak zorunda kalıyorum :)

ANIL

ANIL

Admin
bende de oyle oluyor işte ama ben oyuna girdiğimde amd ye otomatik geçiş yapsın istiyorum olmuyor masa üstünden girmeden önce yapmak zorunda kalıyorum :)

Onun için bios üzerinden Dynamic mod etkin olması gerekiyor. Benim dediğim Fixed mod. Aşağıda ki gibi ise Dynamic mod olur.

• Beğen
Tepkiler: OozyStaw
OozyStaw

OozyStaw

Üye
    Konu Sahibi
İstediğin oyunu atayamıyor musun?
atıyabiliyorum ama her girmeden önce yapmak zorunda kalıyorum , bir atadığımda bilgisayarı aç kapa tekrar atamak zorunda kalıyorum :\

ANIL

ANIL

Admin
atıyabiliyorum ama her girmeden önce yapmak zorunda kalıyorum , bir atadığımda bilgisayarı aç kapa tekrar atamak zorunda kalıyorum :\

Kaydetmesi lazım aslında ayarı bilemedim.

Üst Alt