Haber Bu Sefer Üst Seviye Lumialara Kötü Haber!

Sponsorlu Bağlantılar

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Bu Sefer Üst Seviye Lumialara Kötü Haber!

Nokia Avustralya: "Donanım Kısıtlamaları Nedeniyle "Bluetooth 4.0" özelliği Lumia 1020, 920 ve 820 gibi Üst Seviye Lumialara Gelmeyecek!"

Üst seviye Lumia cihazı sahipleri önümüzdeki günlerde GDR3 ve Nokia'nın yazılım güncellemeleri ile Bluetooth 4.0 özelliğinin gelmesini beklerken, Nokia Avustralya'dan bunun tersi yönde bir açıklama geldi. Bir kullanıcının sorusuna twitter'dan verilen cevapta; Bluetooth 4.0 özelliğinin Lumia 1020, 920 ve 820'ye gelmeyeceği belirtildi. Hatta ardından, donanım kısıtlamaları nedeniyle üst seviye Lumiaların hiçbirine gelmeyeceği ifade edildi.

Henüz Nokia Avustralya'nın verdiği bu bilginin doğruluğu konusunda emin olamasak da, bunun benzeri bir bilgi Nokia'nın Hong Kong'daki sunumunda sızdırılmış ve söz konusu sunumda, Bluetooth 4.0 özelliğinin yakında bir güncelleme ile Lumia 720, 620 ve 520'ye geleceği belirtilmişti. Ancak aynı sunumda üst seviye Lumialara gelip gelmeyeceği konusuna yer verilmemişti. Bilindiği gibi düşük enerjili Bluetooth 4.0 standardı, bugün pek çok sağlık cihazı ve çeşitli ısı sensörleri gibi aksesuarla iletişim kurmakta kullanılıyor. Nokia'nın önümüzdeki günlerde çıkacak olan Treasure Tag isimli aksesuarı da cihazlarla iletişim kurmak için Bluetooth 4.0 sürümünü kullanacak.

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
920 tek çekirdek dimi 625 çift heralde tam bakmadım ama alt versiyonda nasıl çift koymuşlar ?

PureFood

PureFood

Üye
malum twit için;
''donanım kısıtlaması'' ne demek ayrıca ?
benim açımdan problem yok, bt ile çok nadir işim oluyor, ancak tabi genel olarak gelmesi lumia serisi için iyi olur.
920 tek çekirdek dimi 625 çift heralde tam bakmadım ama alt versiyonda nasıl çift koymuşlar ?

abi 920 çift çekirdek işlemcili, daha doğrusu bütün wp8 lumialar çift çekirdek işlemcili.

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Acaba sadece BT4.0 düşük enerji(LE) sürümü mü gelmeyecek yoksa komple BT4.0 sürümü mü gelmeyecek?

skynet

Üye
Hadi alt modellere gelmese neysede üst modellere gelmemesi garip :allalla:

anilakbay

Üye
Nokia'nın sitesinde 520, 620, 625 ve 720 teknik özelliklerinde Bluetooth 4.0 LE yazıyor. 820, 920 ve 925 de Bluetooth 3.0 yazıyor.

mesutcinik

mesutcinik

Üye
olaya bak harbiden ya :)

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
malum twit için;
''donanım kısıtlaması'' ne demek ayrıca ?
benim açımdan problem yok, bt ile çok nadir işim oluyor, ancak tabi genel olarak gelmesi lumia serisi için iyi olur.

abi 920 çift çekirdek işlemcili, daha doğrusu bütün wp8 lumialar çift çekirdek işlemcili.
doğrusun ya rahatsızım biraz aklım gitmiş 2 çekirdekli biz 4 çekirek olacakmı tartışıyorduk dimi benim aklıma tek çekirdekli diye geldi kafa çalışmıyor hasta olunca

• Beğen
Tepkiler: PureFood
suyunsesi

suyunsesi

Üye
Haha şaşırdım, Nokia doktorları şey yani mühendisleri aletin karnında bt 3.0 unutmuşlar.

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin
4MaGuS

4MaGuS

Üye
aslında o kadarda gerek yok kullanmıyorum zatende 920 gelmemesi şu yönden olabilir telfon çıkalı baya oldu ve 520-620 gibi telefonlar daha sonra çıktı onlarda olabilir ancak 925 de olmaması şaşırttırtı beni ve 1020 de de neyse idare ederiz tek sorunumuz bu kolsun böyle kalsın

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Panik yok! Henüz kesin değil.

alical33

alical33

Üye
Benim için pek önemli birşey değil açıkçası bt yi çok nadir kullanıyorum

ÖEY

ÖEY

Üye
Donanım kısıtlaması sebebi diye bir şey yok yani gerçekten yuhunuz :D üst seviye dediğimiz cihazların hepsinde en üst seviye donanım var zaten. Bunlar daha neyin kısıtlamasından bahsediyorlarki?! Bence bu haberler yanlış çıkacak çünkü saçmalık.

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
çok aşırı kulllanan yoktur sanmam 3,4 birşry fark etmez

PureFood

PureFood

Üye
çok aşırı kulllanan yoktur sanmam 3,4 birşry fark etmez
ben de böyle düşünüyorum ama kağıt üstünde nokia aleyhine olacak bir durum bu. aynı ''aa samsung 2 gb ram koymuş nokia 512 mb, samsung daha iyi'' gibi durumlara yol açabilir.

luckysleven

luckysleven

Üye
bt olsa ne olur olmasa ne olur ?he 520 kullanan adam gidipte 920 kullanan adama sende bt 4.0 yok bende var senin telefon iş görmez derseki var öyle sapıklar birşey diyemem : )

• Beğen
Tepkiler: skynet ve Esendağlı
ardacumhur

ardacumhur

Üye
Bence üst seviyeye gelmeyecek olan "Low Energy" sürümü.

Klasik BT 4.0 gelmesi muhtemel gözüyle bakıyorum.

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
eee hep mi yani bütün güncellemeleri üst seviyeler alacakda biz alamayacağız birazda onlar bizi kendilerimizin yerine koysunlar mesela l620'ye radyo geldi diye satmayı düşündüm ama satmadım neymiş gün gelir devran dönermiş :ehe :kop2:tarih bunları yazıyor demedi demeyin :megafon: :megafon:

skynet

Üye
Valla radyo olayının benim için zerre değeri yok ama tek istediğim ki umarım gelir çift tıkla uyandırma :züü:

Üst Alt