Iphone 4 Acil Yardım :((

Sponsorlu Bağlantılar

ilos97ilkay

Üye
    Konu Sahibi
Iphone 4 Acil Yardım :((
Beyler iphone 4 aldım yeni tuvalete düştü çıkardığımda telefon açıktı hala çalışıyordu kapatmaya çalıştım ilk dokunmatiği çalışmadı daha sonra sildim çalıştı 2 3 sn sürmedi telefon kapandı ve açılmadı 15 dk düşük ısıda kuruttum sim yerini çıkartarak daha sonra pirince koydum 5 saat geçti çıkardım ıslaklık vardı hafif üstünde sildim açmaya çalıştım açılmadı daha sonra sarja taktım telefonda pil işareti çıkıyor az dolu kırmızı şekilde gözüküyor daho sonra açıldı telefon sarj %86 gözüküyordu daha sonra sarjdan çekince kapandı bende yeniden pirince yatırdım beklemekteyim bir bilgim yok ama sorun sanki bataryada gibi içini açamadan uygun açacak yoktu uygun açacak bulup açıp içini diş fırcasıyla temizlesem bir yararı olur mu bu aşamadan sonra ne yapmam gerekir sarjda açılıyor ama takmadan açılmıyor lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim.

frk uzn

frk uzn

Üye
Pirinçte 2 -3 gün bekletin

ilos97ilkay

Üye
    Konu Sahibi
Pirinçte 2 -3 gün bekletin
cevap için teşekkür ederim şuan sarja takılınca açılıyor pilde %89 da pilden çekince kapanıyor bataryada su mu kalmıştır ya da bozulmuş mudur ?

frk uzn

frk uzn

Üye
cevap için teşekkür ederim şuan sarja takılınca açılıyor pilde %89 da pilden çekince kapanıyor bataryada su mu kalmıştır ya da bozulmuş mudur ?
Valla su kaçmış olabilir şarja takın 1 saat felan oynayın ısınıcaktır belki içindeki su buharlaşır ısınınca :)) türk aklı

ilos97ilkay

Üye
    Konu Sahibi
iyi fikir deniyorum :D yeni batarya fiyatları ne kadardır ?

thezombie

Üye
Sen telefonun içini aç açabiliyorsan. Şarj soketi ve devre kartı oksitlenme yapmıştır. Diş fırçası , kulak çubuğu ve tiner bul. Ondan sonra kulak çubuğuna tineri dök ve devre kartında oksitlenen yerleri yavaşça temizle. Sonra bekle az kurusun sonrasa diş fırçasıyla yavaşça temizle. Sonra pile bak şişme felan olmuşmu sonra telefonu aç bakalım şarja tak olcakmı

ilos97ilkay

Üye
    Konu Sahibi
İçini açacak vidayı nerden bulabilir ve oksitlenme varsa nasıl anlarım birde telefon daha yeni garantiye yollasam kaça yaparlar . telefonu sarja taktım bu sabah açıldı herşey yapılıyor kamera ses sim sapasaglam sonra bi sarjdan çıkartıp denemek istedim kapanmadı daha sonra sarjda degilken telefonu kapayıp açtım ve açıldı açıkken 5 dk sonra elimde kapandı telefon içini açabilsem bataryada su felan var sanırım yada hiç açmadan pirinçte 2 gün daha mı bekletsem ? Bu arada en son kapandıktan sonra sarja takınca elma logosu geliyor ve kapanıyor geri

mhmtsysrt

mhmtsysrt

Üye
Kendiniz müdahele etmeyin. Keşke açmaya çalışmadan 2 3 gün prinçte bekletseydiniz ve bir sorun varsa direk servise verseydiniz. Geçmiş olsun :/

kerem.krmoglu

kerem.krmoglu

Üye
içini açarsan telefonun garantiden çıkar bilginize...

thezombie

Üye
Zaten suya düşmüş garantisen çıkmış . İphone içi basıl açılıyo fazla bilmiyorum ama şarj soketibde oksitlenme olmuş büyük ihtimalle senin. Oksitlenmeyi direk anlarsın zaten telefonu açtığında. Götürürsen 100-150 arası bi fiata yaparlar

ilos97ilkay

Üye
    Konu Sahibi
içini açmadım pirinçte beklettim sarjda açılıyordu artık logo geliyor 5 sn sonra kapanıyor bunu sürekli tekrarlıyor restore moduna aldım ediyim mi etmeyim mi zaten içini açmak iş değil yani yaptırcam elinde sonunda