Sony’nin yeni amiral gemisi Xperia Z2 hakkında bilgiler gelmeye başladı

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Akıllı telefon pazarının lider isimlerinden bir tanesi olan Sony, bu sene başında CES 2013‘de Xperia Z adında ki model ile karşımıza gelmişti. Oldukça beğenilen bu akıllı telefon ile Sony, yüksek satış rakamlarına ulaştı. Bu başarının ardında çalışmalarını sürdüren firma geçtiğimiz 4 Eylül tarihinde IFA 2013 öncesi düzenlediği etkinlikte Xperia Z1 adında ki modeli resmi olarak duyurdu.

Sony’nin yeni akıllısının tanıtımının üzerinden henüz bir kaç geçmişken, şimdi de yeni amiral gemisi hakkında bilgiler gelmeye başladı. Tabi ki bu haberlerin doğruluğu hakkında şimdiden bilgi veremiyoruz. Gelen bilgilere göre Sony‘nin akıllı telefonu Xperia Z2, C770X model numarasına sahip olacak.

Avatar kod ismine sahip olan Xperia Z2‘nin diğer özelliklerine bakacak olursak eğer, bu akıllı telefonun 5.2″ büyüklüğünde IGZO Triluminuous dokunmatik ekran ile geleceği belirtiliyor. Yonga seti olarak da Qualcomm‘un dört çekirdekli işlemci içeren Snapdragon 800 MSM8974, ve bellek olarak da 3GB RAM ile geleceği haberleri gelmekte.

Sony Xperia Z2, 20.7MP arka kamera içerecek ve 4K çözünürlüğünde video kaydı ve 3.200mAh video ile gelebilir. İşletim sistemi olarak Google’ın yeni Android 4.4 KitKat mobil işletim sistemi ile geleceği iddia edilmekte.

Bu yeni akıllının 2014 Ocak ayında düzenlenecek olan CES 2014‘de gün yüzüne çıkabileceğini de belirtelim.

Pikkaccu

Pikkaccu

Üye
Bu ne ya her gün yeni telefon :D

fk555897

fk555897

Üye
Daha Z1 çıkmadan Z2. Fazla aceleci davranıyorlar. Böyle yaparlarsa Z1'i almayı düşünen bazı kullanıcılar Z2'yi bekler.

• Beğen
Tepkiler: Pikkaccu
ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Nisan-Mayıs gibi yeni modeller gelecek elbet. Beklemeye gerek yok bana göre.

Buğra

Buğra

Admin
Yeni dokunmatik ekranın ne özelliği vaat merak ediyorum :hmmm

Invoke

Invoke

Üye
IGZO ne imiş ki acaba? :hmmm
Demiştim Z2 Z3.. diye gider diye :D
3gb ram olayı 4k falan filan eksik yanlarını yazmış koymuşlar basit dedikodu haberi :D Ama tabi ki Mayıs gibi yeni modeller gelir, öncesinde de duyurulur ama bence de beklemeye gerek yok.IGZO>> Indium Gallium Zinc Oxide imiş...
Apple'ın ıgzo ekran kullanılacağı dedikoduları dolaşıyormuş şu aralar... Hatta Z1de kullanılacalığa söylenmiş bu ekranı kullanacağı ama gelmemiş tabi. Igzo bilinen tftye göre daha fazla elektron hareketliliğine sahipmiş ve daha parlak daha canlı renkler sunarken daha da iyi batarya performansı sunuyormuş... Şimdi aynısı z2 için söyleniyor, güzel dedikodular ama gerçek olmuyor :D Bilmem ne ses kartı içinde z2de kullanılacak deniyor, çok iyi hatırlıyorum z1 içinde denmişti ama gelmemiş, altta da kocaman hoparlör var. O hoparlör umarım işe yarıyordur, çünkü yaramıyorsa ces 2014ü beklerim. Eğer ces 2014ü beklersem bu sefer beklemişken yine tam bekler ifa 2014ü beklerim. Bu böyle gider hacı sonunda gidip nexus aldıracaklar bana :D

HighCore

HighCore

Üye
IGZO ne imiş ki acaba? :hmmm
Demiştim Z2 Z3.. diye gider diye :D
3gb ram olayı 4k falan filan eksik yanlarını yazmış koymuşlar basit dedikodu haberi :D Ama tabi ki Mayıs gibi yeni modeller gelir, öncesinde de duyurulur ama bence de beklemeye gerek yok.IGZO>> Indium Gallium Zinc Oxide imiş...
Apple'ın ıgzo ekran kullanılacağı dedikoduları dolaşıyormuş şu aralar... Hatta Z1de kullanılacalığa söylenmiş bu ekranı kullanacağı ama gelmemiş tabi. Igzo bilinen tftye göre daha fazla elektron hareketliliğine sahipmiş ve daha parlak daha canlı renkler sunarken daha da iyi batarya performansı sunuyormuş... Şimdi aynısı z2 için söyleniyor, güzel dedikodular ama gerçek olmuyor :D Bilmem ne ses kartı içinde z2de kullanılacak deniyor, çok iyi hatırlıyorum z1 içinde denmişti ama gelmemiş, altta da kocaman hoparlör var. O hoparlör umarım işe yarıyordur, çünkü yaramıyorsa ces 2014ü beklerim. Eğer ces 2014ü beklersem bu sefer beklemişken yine tam bekler ifa 2014ü beklerim. Bu böyle gider hacı sonunda gidip nexus aldıracaklar bana :D

Hahaha sen halamı bekliyorsun kardeşim yaa yaşlancan bekliye bekliye bide biriktirdiğin parayla artık şirket falan al bişeyler yap değerlendir onu :D

Invoke

Invoke

Üye
Hahaha sen halamı bekliyorsun kardeşim yaa yaşlancan bekliye bekliye bide biriktirdiğin parayla artık şirket falan al bişeyler yap değerlendir onu :D

Ray idare ediyor, aslında ama kapitalizm işte cezbediyor yenileri, büyük iht. yeni snap 800lerden birini alacağım ama bakalım :ehe

HighCore

HighCore

Üye
Ray idare ediyor, aslında ama kapitalizm işte cezbediyor yenileri, büyük iht. yeni snap 800lerden birini alacağım ama bakalım :ehe

Ben z aldımda noldu yükledim okeyi whatsapp ı falan okadar ha belki gta falan yüklerim ama şu anda telefon nokia 700 görevini görüyo :D:D:D

sphone

sphone

Üye
sony nin adı yetiyor berbat nokia dan kurtulmak istyeyenlere duyurulurrr

Invoke

Invoke

Üye
Ben z aldımda noldu yükledim okeyi whatsapp ı falan okadar ha belki gta falan yüklerim ama şu anda telefon nokia 700 görevini görüyo :D:D:D

Ben alınca o kadarla yetinmiyorum sınırlarımı zorlarım ondan bekledim, ZR Türkiye'ye gelseydi beklemeyebilirdim mesela.
Benim Ray senin Zden daha çok işe yarıyor o zaman :D
Bu arada çalıştırır gtayı filan da...

HighCore

HighCore

Üye
Ben alınca o kadarla yetinmiyorum sınırlarımı zorlarım ondan bekledim, ZR Türkiye'ye gelseydi beklemeyebilirdim mesela.
Benim Ray senin Zden daha çok işe yarıyor o zaman :D
Bu arada çalıştırır gtayı filan da...

Çalıştırırda bi türlü doğru apk yı bulamadım

Invoke

Invoke

Üye
Yazdım özelden, sonra reklam diye siliyorlar :D

Penci Hoca

Penci Hoca

Üye
Bu Z1 mini bi çıksa eğer özellikleri gerçekten doğruysa ondan alacagim! Büyük ekranlari hiç sevmiyorum! :)
4.3" inç idare eder

KayraBey

KayraBey

Üye
Ailece piknik yapmayı sevenler için biçilmiş kaftan. Ekranın alt ve üst kısmındaki paylar gayet geniş ve ferah :D

frk uzn

frk uzn

Üye
Resimdeki telefon bana birazcık iphone 4 ü andırdı :)

Invoke

Invoke

Üye
Resimdeki telefon bildiğimiz Z1.

Üst Alt