Telefonum suya düştü acil yardım gerekiyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiHan

MaxiHan

Üye
    Konu Sahibi
Telefonum suya düştü acil yardım gerekiyor
Arkadaşlar şu ana kadar hep ben size yardım ediyordum şimdi sıra sizde :D Başlıktanda anlaşılacağı üzere telefon suya düştü 3 saniye içinde çıkardım telefonu. Başta açtım takır takır açıldı ama şarjı bitmiş olmalıki kapandı bende bunun üzerine (normalde açmadan pirince yatıracaktım ama heyecandan olsa gerek her şey birbirine girdi.) bir daha açtım boot ekranına kadar geldi kapandı. sonra şarja bağladım sadece yanda şarj olduğuna dair bir ışık gözüküyordu ben ısrarla reset atıp açtırtmaya çalıştım. baktım açılmıyor hafıza kartı suyun etkisiyle yapışmış bende biraz salladım telefonu çıkardım hafıza kartını. şu an pili taktığım anda sadece titriyor, bir yükses titreşim geliyor bir düşük. şu an pirincin içinde. titreme sebebi ne olabilir sizce?
(Üstüne bir bardak soğuk su iç ehehuhuhehehe diyenler olursa bazukayı alıp geliyorum, ciddi olmak gerekirse güldüğüme bakmayın inanılmaz moralim bozuldu direk şikayet ederim.)

BelaMonte

BelaMonte

Üye
kardeş bence çok büyük bir hata yapmışsın. Telefonu şarja takmaman gerekirdi. Şimdi kısa devre yapmış olabilir. Benim telefon neredeyse 15 dakika suyun içinde kalmıştı ama kuruduktan sonra açıldı. Yani kurutmak gerekirdi. Telefonun içi ıslakken sen şarja takarsan kısa devre yapması muhtemel. Bende bir iki gün bekle kuru bir yerde, açılırsa açılır, açılmazsa servis.

MaxiHan

MaxiHan

Üye
    Konu Sahibi
ekrana falan su girmedi, hatta içlere bile girmedi sanıyorumki pilden kaynaklanıyor

istisna97

istisna97

Üye
Telefoncular tinerli suda bekletiyorlardi galiba telefoncuya götürün halledin

BelaMonte

BelaMonte

Üye
ekrana falan su girmedi, hatta içlere bile girmedi sanıyorumki pilden kaynaklanıyor
eğer girmediğinden eminsen pilden olabilir. Yani girdiği yere mutlaka kısa devre yapmıştır .bataryaya bak zamanla tanıklık filan oluşacakmı yada o bataryayla bir motor filan çalıştırmayı filan dene. Bilmiyorum ama sorun bataryada değilse iş kötü. Başka batarya ile de deneyebilirsin.

MaxiHan

MaxiHan

Üye
    Konu Sahibi
cevaplar icin tesekkurler sonucu yazacagim en yakin zamanda, titresimin neyden kaynaklandigini bilen varsa lutfen yazsin:vur telefonumu demin pirincten cikarttim pili taktim hala titriyor. ayrica kurutma makineside kullandim

MaxipmaN

Üye
şarja takman tamamen yanlış bir durum

MaxiHan

MaxiHan

Üye
    Konu Sahibi
arkadaslar yanlis oldugunu biliyorum israrla yuzume vurmayin sadece titresimin sebebini merak ediyorum kisa devre mi olmus onun belirtisi mi?

Kerim.

Kerim.

Üye
Nexus4tü sanirim.gecmis olsun umarim duzelir :)

• Beğen
Tepkiler: MaxiHan
istisna97

istisna97

Üye
Suya düşen cep telefonları ilginç yöntemlerle kurtarılabiliyor.
A.A muhabirinin internetten derlediği bilgilere göre, ıslanan telefonların içindeki su, havayla çok fazla temas etmeden hızlı bir şekilde temizlenebilirse cihazın yeniden çalışması mümkün olabiliyor.

CİHAZLA PİL AYRILMALI

Üretici firmaların, garanti kapsamına almadığı ıslanma durumlarında kullanıcının ilk olarak, cihaz fişe takılıysa kısa devre yapmaması için fişi çıkarması değilse aynı riskten dolayı cihazla pilin birbirinden ayırması ardından da SIM kartı çıkartması gerekiyor. Bir çok durumda cihaz ıslansa bile SIM kartlar çalışmaya devam ediyor.

Cihazın pili ve SIM kartı çıkarıldıktan sonra kuru bir bezle hızlı şekilde kurulanması gerekiyor. Cihaz içerisindeki nemin doğal bir şekilde buharlaşması durumunda telefonun “kurtulma” ihtimali daha fazla bulunuyor.

bak abim cihazla pil ayrılmalı diyor kısa devre falan yani büyük ihtimalle kısa devre

• Beğen
Tepkiler: MaxiHan
MaxiHan

MaxiHan

Üye
    Konu Sahibi
bilgi icin tesekkur ederim, bu arada kerim nexus 4 degil eski telefonuma doneli aylar oldu, okul kapanmadan 2 hafta kadar önce. xperia neo v yani. her ne kadar eski ve parasal degeri kalmayan bir telefon olsada zamaninda 1100 tl civarinda para vermistim ve gayet memnundum. okul kapanmadanda hic bir sekilde yeni cihaz alamam, evdeki eski telefonlarla idare edicem artik.

Invoke

Invoke

Üye
Geçmiş olsun, keşke şarja takmasaydın hatta saç kurutma makinesi de sakat bence, bunların dışında diyecek pek bir şeyim yok, ne yazık ki. Bence nexus 4'ün değil de neo v'nin başına geldiği için şükretmek lazım...

Belki farklı pille denersen açılır? İyice kuruduğundan emin olduktan sonra tabi. :/

MaxiHan

MaxiHan

Üye
    Konu Sahibi
Aynen öyle nexus 4 ün başına gelse çok daha fazla moralim bozulurdu, ama size iyi haber vereyim bu titreme olayı patlar falan diye korkuttu başta ama demin gözü karartıp reset attırdım boot ekranı açılıyor yani kısa devre olmamış arkadaşlar, sorun pilde büyük ihtimal, ama yinede pek umutlu değilim. madem gitti telefon artık konuşmayalım arkasından, yeni bir tercih var aklımda. Eski evdeki telefonlardan bir tanesine geçicem ve yıl sonunda yada 15 tatilde yeni bir tablet alıcam arkadaşlar, benim aklımda 2. nesil nexus 7 var cihazı görünce aşık oldum resmen, ne dersiniz?Arkadaşlar kısa devre falan yok cwm ye falan girip gezinebildim ama telefon sürekli titriyor pilden kaynaklandığı büyük ihtimalle doğruBir kanıya daha vardım pili takmadan kabloyu bağladığımda dahi titriyor

Invoke

Invoke

Üye
Bir kanıya daha vardım pili takmadan kabloyu bağladığımda dahi titriyor

O zaman pilden değil mi ki? :hmmm
madem gitti telefon artık konuşmayalım arkasından, yeni bir tercih var aklımda. Eski evdeki telefonlardan bir tanesine geçicem ve yıl sonunda yada 15 tatilde yeni bir tablet alıcam arkadaşlar, benim aklımda 2. nesil nexus 7 var cihazı görünce aşık oldum resmen, ne dersiniz?
Hoş tablet, hem fazla büyük değil, taşıması daha kolay olur.

MaxiHan

MaxiHan

Üye
    Konu Sahibi
Aynen taşıması kolay performans haria tasarım harika tam benim zihazım, zaten bu yaz xbox almış olmasaydım nexus 7 alacaktım iyikide almamışım eski nesilde kamera bile yoktu. Bu arada hayır pilden olmadığı ortaya çıktı. Bakalım sabaha kadar pirinçte beklesinde sonuca bakacaz artık.

man20

man20

Üye
Aynen taşıması kolay performans haria tasarım harika tam benim zihazım, zaten bu yaz xbox almış olmasaydım nexus 7 alacaktım iyikide almamışım eski nesilde kamera bile yoktu. Bu arada hayır pilden olmadığı ortaya çıktı. Bakalım sabaha kadar pirinçte beklesinde sonuca bakacaz artık.
aklında bulunsun bi daha böle bişi başına gelirse şarja takma ve de kurutma makinesi kesinlikle kullanma.

MaxiHan

MaxiHan

Üye
    Konu Sahibi
bi daha gelmeyecek çünkü bundan sonra su geçirmez telefon alacam kesinlikle :D

istisna97

istisna97

Üye
Xperia z akar

Invoke

Invoke

Üye
O zaman Zden çok Z1 akar çünkü adamlar bu olayda kendilerini geliştirmiş ancak yine de su geçirmez değil sadece dayanıklı yani belli olmaz bu işler :D

MaxiHan

MaxiHan

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaslar mujdeli haberim var cihaz canavar gibi calisiyor su an cihazimdan yaziyorum konu kapanabilir yardim edenlere tesekkurler :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...