Plastik Kaşıklardan Neler Yapılır

Sponsorlu Bağlantılar

FatoŞ

FatoŞ

Üye
    Konu Sahibi
Plastik Kaşıklardan Neler Yapılır
[h=3]Plastik Kaşıklardan Neler Yapılır[/h]

Merhaba,

Pikniklerde ya da kalabalık toplantılarda işimizi kolaylaştıran plastik çatal, kaşık ve bıçaklar.
Bugünkü konumuz işte onlar. Özellikle kaşıklardan neler yapabileceğimizi paylaşmak istiyorum. Görünce hayran kaldığım bu yaratıcılık, hemen bir yayın hazırlamama neden oldu. Gerçekten hayal gücü sınır tanımıyor. Böylesine hoş bir görüntüyü sadece plastik kaşıklara ve yapıştırıcıya borçlu olduğumuzu düşününce daha da hayran kaldım.

Plastik kaşıktan lamba yapımı

Yukarıdaki model gibi farklı renklerdeki kaşıkları kullanarak istediğimiz renklerde çalışabiliriz. Geriye kalan sadece bir yapı marketten lamba mekanizması alıp içine yerleştirmek. Yapılacaklar listesine eklenecek yeni bir proje daha. İlk fırsatta denemek istiyorum. Belki salonumuza değil ama, balkonlarda ya da bahçelerde çok hoş duracağına eminim.

Sırada, lamba yapımına çok benzeyen bir tasarımı olan vazo var. Sonuç ise en az onun kadar muhteşem. Daha kısa sürede tamamlanacak bir proje. İsteğe göre renkli kaşıklardan tasarlanabileceği gibi boyayarak da kullanabiliriz. Kavanoz ve tutkalımız hazırsa işte plastik kaşıktan vazo yapımı.

Plastik kaşıktan vazo yapımı

Kaşıktan kolye olur mu? Olur, hem de öyle güzel olur ki. Porselen görünümündeki bu güzel çiçeğin yapım aşamalarına bir göz atın. Çok zor görünmüyor, ama kaşığı yakarken sanırım biraz koku yapabilir. Bu yüzden açık havada yapmak gerekir diye düşünüyorum. Ayrıca bu çiçeği sadece kolye olarak değil, mesela bir vazonun ya da kutunun kenarına yapıştırarakta kullanabilirsiniz.

plastik kaşıktan kolye yapımı

Harika bir tasarım daha var. İsterseniz bir ayna, isterseniz bir resim çerçevesi ya da bir saat olarak değerlendirebilirsiniz. Yapım aşamalarıyla beraber, farklı renk seçenekleride mevcut.

Son olarak plastik kaşıktan yapılmış şirin çam ağaçları var.

JosephLion

JosephLion

Üye
Güzelmiş :)

• Beğen
Tepkiler: FatoŞ
JosephLion

JosephLion

Üye
lambayı beğendim güzel görünüyo :D

• Beğen
FatoŞ

FatoŞ

Üye
    Konu Sahibi
evet doğrudur ilgileniyorum ama satış işlerini pek bilmiyorum :)
ne kusuru yahu ..kusur yok ..

• Beğen
Tepkiler: JosephLion

derHENKERS

Üye
Vaov harika

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
yarın sabah ilk işim bütün çöplükleri karışıtırıp plastik kaşık
toplamak olcak

• Beğen
Emrgncy

Emrgncy

Üye
Güzel paylaşım kardeşlik, yalnız bunu benim market komşu görmesin plastik kaşıklara anında zam yapar :D

• Beğen
alisait07

alisait07

Üye
bunlar teknoloji tasarım dersinde kullanılır

• Beğen
FatoŞ

FatoŞ

Üye
    Konu Sahibi
yarın sabah ilk işim bütün çöplükleri karışıtırıp plastik kaşık
toplamak olcak
Hahha :kıskıs: Banada Toplla :)

çok iyi ! sakın hayalinden vazgeçme :oke:
:) Haklısın :)
Güzel paylaşım kardeşlik, yalnız bunu benim market komşu görmesin plastik kaşıklara anında zam yapar :D
Hahah :kıskıs: aman duymasın o halde abim :)
bunlar teknoloji tasarım dersinde kullanılır

Haklısın Çok İyi Olur hatta :)

• Beğen
Tepkiler: Emrgncy